سالم خبر: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم.


  ما شاهد کمبود دارو و قاچاق هستیم.

سالم خبر – نماینده رشت در شورای اسلامی گفت – شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم. داروها بدون اینکه در داروخانه نگهداری شوند با قیمت های گزاف در بازار آزاد فروخته می شوند.

به گزارش سالم خبر، نماینده مردم رشت در شورای اسلامی، محمدرضا احمدی با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه ها گفت: اکنون شاهد قاچاق دارو هستیم. وقتی مردم به داروخانه ها مراجعه می کنند با کمبود دارو مواجه می شوند و همان داروها با قیمت های گزاف در بازار خرید و فروش می شود. یعنی دارو هست اما دست هایی پشت پرده هستند.

وی افزود: افزایش سرسام آور قیمت داروها و لوازم پزشکی مردم را آزار می دهد. وی گفت: بیماران تحت پوشش بیمه به بیمارستان‌های دولتی فرستاده می‌شوند اما مجبور می‌شوند اقلام پزشکی را از بازار آزاد با قیمت‌های گزاف خریداری کنند.

اگر چه اجرای طرح دارو اگر بتواند از قاچاق دارو و عدم تنظیم قیمت جلوگیری کند خوب است. یکی از نمونه های آن تاخیر در مراجعه مردم به داروخانه ها در زمان قطع اینترنت است. در این زمینه وزارت بهداشت باید برنامه ریزی کند.

در پایان، احمدی پرسید: برای حمایت از ۷ میلیون بی بیمه چه جوابی باید داد؟ ما در بیمه سلامت شکست خورده ایم پس باید طرح دارویی را اجرا کنیم که به مردم آسیب نرساند.