سالم خبر: سبد فروشی برخی صدا و سیما داروخانه ها را خفه می کند.


سبد خرید برخی از صدا و سیما داروخانه ها را خفه کرده است.

سالمخبر : یکی از اعضای انجمن داروسازان استان اصفهان گفت: در زمینه توزیع آنتی بیوتیک کمبود وجود دارد اما با شروع فصل سرما و افزایش تقاضا برای این داروها نباید این مشکل ادامه پیدا کند.

حسن کربکندی ادامه داد.

از سوی دیگر برخی از داروها مانند سرم همچنان با مشکل تامین مواجه هستند. متاسفانه، برخی از شرکت ها از این وضعیت سوء استفاده می کنند و فروش شبکه ای را انجام می دهند که برای تهیه این سرم ها باید مقدار زیادی قرص از داروخانه خریداری کنید.

کربکندی ادامه داد: نکته دیگر این است.

داروهای صرع در حال کمیاب شدن هستند. علاوه بر این، مشکل دیگر این است که ناصرخسرو با قیمت های بسیار بالا فنی توئین در کانال های مجازی و سودجویان اینجا ظاهر شده است. این به این دلیل است که داروهای کمیاب مانند لیسکانتین به راحتی برای فروش در دسترس هستند. مثلا ۱ میلیون فنی توئین

و به قیمت ۶۰۰۰۰۰ تومان فروخته شد.

وی گفت: داروی لیسکانتین اخیرا فقط در داروخانه های دولتی داده می شد، اما عجیب است که این دارو در این فضای مجازی به راحتی خرید و فروش می شود. متاسفانه، برخی از مردم این داروها را بر اساس پرداخت به ازای هر بازدید خریداری می کنند.

پس از چند دور به دست بیمار می رسد.

کربکندی بیان کرد: چالش دیگر ورود سکوهایی با نام هایی مانند داروپیچ است که در همان داروخانه ها دارو می فروشند که معلوم نیست داروها در چه شرایطی نگهداری و تحویل می شود.