سالم خبر – دعوت یک پروژه ملی برای بهره مندی مردم است.


دعوت یک پروژه ملی به نفع مردم است.

سالم خبر – سلامت; وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داور یک طرح ملی برای بهره مندی مردم است و کارشناسان و فعالان حوزه پزشکی به این طرح و چرخه عرضه دارو نگاه مثبت دارند و با کمک دستگاه ها آن را تقویت خواهیم کرد. در این زمینه.”

به گزارش وبدا سالم خبر از بهرام عین اللهی در دومین جلسه هماهنگی پنجمین روز اجرای طرح داروور که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد. زنجیره و صنعت داروسازی در میانمار مدت‌هاست که با مشکلاتی روبرو بوده است. از تولید دارو تا توزیع، مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود.

وی گفت: نیاز به بازنگری در سیستم پرداخت و مالی بخش دارو وجود دارد. بنابراین، نه تنها پزشکی، بلکه بسیاری از حوزه های بهداشتی و درمانی نیز خدمات رایگان و مقرون به صرفه ای را به دریافت کنندگان ارائه می کنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اقدامات ویژه معاونت طب سنتی روزانه در وزارت بهداشت برگزار می شود و تصمیماتی برای بهبود تیراژ تولید و مصرف دارو اتخاذ شده است. امیدواریم همه صاحبان فرآیند در اجرای این طرح برای رفع موانع و پیشرفت صنعت دارو همکاری گسترده ای داشته باشند.

فعالان مواد مخدر با اصل طرح درور موافق بودند و هشدار دادند: مردم باید از ویژگی های این طرح مطلع شوند. زیرا در این طرح، زیرا هزینه ارائه دارو به بیماران ثابت و در برخی موارد حتی کاهش می یابد. پتانسیل بخش دارویی کشور مطابق با واقعیت به درستی به مردم نشان داده نشده است. توانمندی های این بخش باید از طریق رسانه ها به مردم منعکس شود.

وی به توانمندی های کشور به ویژه در حوزه پزشکی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: جایگاه ایران در حوزه پزشکی در منطقه اول است و ما بزرگترین قدرت پزشکی منطقه برای رقابت با اروپا هستیم. در بسیاری از حوزه های نظام سلامت، کشورها

عین اللهی گفت: نخبگان در کشور ما; با وجود دانشمندان و صنعت داروسازی قدرتمند، کمبود دارو نباید مشکلی داشته باشد و باید تشخیص دهیم که مردم کشورهای منطقه برای درمان به ایران مراجعه می کنند. سعی کنیم نقاط ضعف و قوت و ضعف صنعت داروسازی را اصلاح کنیم. زیرا ظرفیت پزشکی ایران بسیار بیشتر از وضعیت فعلی است.

وی با اشاره به وضعیت معکوس قاچاق دارو به برخی از کشورهای منطقه در سال های گذشته گفت: انتظار داریم با اجرای طرح دارفور و تقویت صنعت دارویی کشور صادرات قانونی دارو افزایش یابد.