سالم خبر – در برابر موج هفتم کرونا واکسن زدیم.


در برابر کرونا هفتم واکسن بزنید.

سلیم خبر: استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به افزایش روزافزون ویروس‌های کرونا در کشور، عامل بیماری‌زا را طی روزهای آینده توضیح می‌دهد.

به گزارش سالم خبر، مسعود یونسیان، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ به بررسی ابعاد آیکومرون جدید کشور پرداخت و گفت: اگر کسی تا به حال واکسینه نشده باشد، هیچ فایده ای در موج بعدی ندارد. کسانی که واکسینه شده بودند (یک تا سه بار) پس از ۱۴ روز به ایمنی کافی رسیدند.

وی افزود: بله. ما باید امروز روی واکسیناسیون تمرکز کنیم تا از موج هفتم جلوگیری کنیم.

استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران BA5 با اشاره به رشد زیر سویه Omicron گفت: اگر برنامه ریزی عاجل نکنیم، وضعیت موج هفتم با شش موج قبلی متفاوت خواهد بود.

وی تصریح کرد: فرا رسیدن تعطیلات تابستانی; مراسم محرم پیاده روی و پیاده روی اربعین; با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در فصل زمستان، وضعیت موج هفتم در ایران با سایر کشورها متفاوت خواهد بود.

یونسیان با اشاره به افزایش تعداد واکسن‌های کرونا در کشور گفت: بیشتر واکسن‌هایی که تاکنون در کشور استفاده شده از نوع ویروس کشنده هستند، بنابراین بهتر است از اسپایکژن استفاده شود. واکسن های Pastokovk و Strazenka را برای تزریقات تقویت کننده ایجاد کنید تا از ایمنی بالاتر اطمینان حاصل کنید.

وی افزود: بله. هیچ محدودیتی برای استفاده از سایر واکسن ها وجود ندارد. برای غلبه بر موج جدید بیماری بهتر است هر چه زودتر شرایط را تزریق کنید.