سالم خبر – داروخانه های زنجیره ای مافیای دارویی ایجاد کردند.حسینعلی شهریاری (سه‌شنبه ۳۱ خرداد) در جلسه علنی مجلس از گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره ظرفیت دستگاه‌های متولی بیمه همگانی و بیماران غیرتخصصی تشکر کرد. وی گفت: امروز فضای مجازی در داخل و خارج از کشور و بعضاً گروه های معاند خارج از کشور، وضعیت جامعه پزشکی را هدف قرار داده و موجب ناامیدی آنها می شود.

نماینده زاهدان افزود: علیرغم وعده های اخیر هر دو دولت، برای جامعه پزشکی مثبت نبوده و برخی از برنامه های ویژه آنها اجرایی نشده است. گفت می گیرم.

یعنی عدم شناخت بخش سلامت با استفاده از درآمد خصوصی.

وی افزود: وزارت تعاون باید اطلاعات موثق را برای حکمرانی خوب بر اساس قانون اساسی ارائه کند.

شهریاری گفت: صنعت دارو مطابق با قوانین بازار نیست. سازمان غذا و دارو (FDA) تصمیم گرفته است که مشکل را شرکت های بیمه حل کنند، اما متاسفانه آنها نمی دانند چه دارویی به آنها بدهند. مافیای دارو به دلیل وجود داروخانه های ناتمام به وجود آمده است که اکنون با دستور وزیر دستور داده شده مکمل های در دست اتحادیه ها را به کارگروه ها تحویل دهند.

یازدهمین نماینده Pyithu Hluttaw در ادامه با بیان اینکه حقوق کارگران، آداب و رسوم،

وی گفت: بسته بندی و عرضه ماده موثره در تعیین قیمت دارو موثر است.

وی گفت: اکنون پر قدرت شده اند و ستاد انتظامی بازار را که هیچ تخصصی در این زمینه ندارد، در اختیار گرفته اند. وی افزود که باید آنها را نیز از دست آنها دور نگه داشت. «ارائه داروهای خاص و صعب العلاج باید تحت نظارت سازمان برنامه و بودجه باشد اما نباید اجرا شود.

شهریاری در خصوص وضعیت مالی و تاثیر آن بر تجهیزات پزشکی گفت: برنامه اقدام دولت در این زمینه اجرایی نشده است، مشکلاتی برای مردم ایجاد شده است، زیرساخت ها آماده نیست و تخصیص اعتبار قابل توجهی وجود ندارد. آقای رئیسی گفت که باید جان و مال مردم تامین شود. اما امیدی به آن نیست.

ادامه حضور در مجلس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان

وی با اشاره به عوامل اجتماعی موثر بر وضعیت سلامت گفت: وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد در این موضوع نقش دارد و مابقی نیاز به دیپلماسی کلان در حوزه سلامت دارد. وضعیت درمان پس از انقلاب با گذشته بسیار متفاوت است و مسلم است که بیماران مدرن برای درمان به برمه می روند.

وی در خصوص تداخل در حوزه سلامت گفت: برای کشور مشکل ایجاد می کند.»

سلامت و رفاه همایش شورای اسلامی در صورتی که رئیس کمیسیون پزشکی و پزشکی به مطالبات بیمه ای رسیدگی نکند. افزایش قیمت ارز به قیمت تجهیزات و داروها و داروها ضربه می زند. ۱۱۷ هزار میلیارد منبع برای مطالبات بیمه ای نیاز است تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند.