سالم خبر – خطوط تولید دارویی فارابی به طور موقت تعطیل شد.سالم خبر – شرکت داروسازی فارابی با کمبود دارو مواجه است; به دلیل محاصره و گرانی مواد اولیه، خطوط تولید دارو تا ۳۱ مرداد تعطیل شد.

در ماه های اخیر، این شرکت داروسازی با تصمیمی جدید برای تعطیلی یک هفته ای با کاهش ظرفیت تولید تلاش کرد تا از این بحران عبور کند که به نظر می رسد ناکام مانده است.

اگرچه بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش محصولات. فارابی در مدیریت منابع و شرایط ناکام بوده و با ناکافی دانستن میزان این افزایش قیمت، در تلاش است تا مجوزها و تاییدیه های لازم را برای افزایش بیشتر قیمت داروهای خود کسب کند. بازار.

با وجود کمبود محصولات این شرکت و سایر شرکت های دارویی در بازار، باید منتظر موج جدیدی از کمبود شدید داروهای این شرکت و همچنین افزایش شدید قیمت دارو باشیم. پس از این تعطیلی کوتاه مدت این شرکت داروسازی، کشور.

شرکت

داروسازی فارابی یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های دارویی کشور است که با هدف تولید تعداد زیادی فرآورده دارویی برای رفع نیازهای اولیه کشور تاسیس شده است. دولت باید با اجرای طرح الدعوه و اتخاذ سیاست های حمایتی در جهت رفع مشکلات صنعت و مردم گام بردارد.

این طرح به جای پرداخت به واردکنندگان و تولیدکنندگان، وجوه نقد ترجیحی را به مصرف‌کنندگان نهایی از طریق ضمانت تخصیص می‌دهد و باید پرداخت از جیب مردم بدون بهره ادامه یابد، اما دولت جزئیاتی را ارائه نکرد. اگر تولیدکننده نتواند قیمت پول را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اگر دارویی برای تامین مواد اولیه و مواد اولیه وجود نداشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

از طرفی به دلیل معیشت بسیاری از کارمندان.

داروسازی فارابی به سرنوشت خود گره خورده است. برای فشار آوردن به دولت و گرفتن قول قبولی پول دولت نباید چند روز تعطیل شود. سپس دوباره قیمت را افزایش داد و در نهایت به مردم فشار آورد.

تعطیلی داروخانه به مدت یک هفته شاید ناچیز به نظر برسد، اما می تواند عواقب جبران ناپذیری بر بازار دارویی کشور بگذارد.

امروز فارابی شفافرمد، لقمان دارو داروسازی دانا; کوتسار، حیان و پارس; نشستی در سازمان غذا و دارو برگزار می شود که تولیدکنندگانی مانند آفا کمیکال و اکسیر دارو در آن حضور دارند. در این زمینه قرار است با مسئولان سازمان غذا و دارو رایزنی کنیم.»

نتیجه این نشست مسیر بازار دارو در کشور را در ماه های آینده مشخص خواهد کرد.

لازم به ذکر است در سایر شرکت های تولیدکننده دارو در کشور وقفه ای در روند تولید وجود ندارد./سلامت نیوز