سالم خبر: آیا مکمل آمریکایی هرتامین در ایران مجوز دارد؟


آیا مکمل هرتامین آمریکایی در ایران مجوز دارد؟

سالم خبر: به گفته صاحب ایرانی الاصل و آمریکایی مقیم این برند؛ توزیع آمریکایی داروی تقویت کننده مو هیرتامین غیرقانونی است و مکمل های توزیع شده در کشور تقلبی است.

رونمایی و اعلام رسمی ورود این مکمل به ایران در مراسمی بسیار مجلل و باشکوه برگزار شد اما لیلا میلانی صاحب این برند در آن روز در کنار بسیاری از سلبریتی ها و بازیگران کشور آن را اعلام کرد. او هیچ امتیازی نداد و این محصول در ایران نمایندگی ندارد.
به گفته بازیگری که در مراسم رونمایی حضور داشت، در ایران مجوز ورود و فروش این محصول با نام شرکت افق دارویی پارس ثبت شده است. مکملی که صراحتاً در مجوز سازمان غذا و داروی ایالات متحده ذکر شده است.


به گفته یکی از صاحبان داروخانه، این محصول توسط یک شرکت داروسازی توزیع می شود. برخی از بازدیدکنندگان اعلام کرده اند که در حال حاضر تنها می توانند پنج نوع مکمل را به داروخانه ها بفروشند.

هیرتامین یا هیرتامین

نکته قابل توجه دیگر در مورد این مکمل آمریکایی در کشور این است که برخی از فروشندگان این محصول به سوال اصل بودن این محصول پاسخ داده اند که نام این مکمل هیرتامین آمریکایی است نه هیرتامین آمریکایی. این مکمل از نظر ظاهر قوطی و مشخصات رنگی آن به جز رنگ کپسول ها هیچ تفاوتی با هیرتامین اصلی ندارد. این یک تفاوت بزرگ است.

بازاریابی گسترده این محصول بر اساس تاییدیه سازمان غذا و دارو در کشور صورت می گیرد و مسئولان سازمان غذا و دارو هنوز پاسخی به بلاتکلیفی ها و حواشی فروش این مکمل در کشور نداده اند. داروها و مهمتر از آن تولید کنندگان محلی؛ آنها به تماشای کسانی که صنعت داروسازی کشور و مهمتر از آن اعتماد مردم به داروها و مکمل های تولید داخل را مسخره می کنند، می نشینند.