سازمان ملل متحد نگران شکنجه در زندان های سری امارات در یمن است.


به گزارش خبرگزاری فارس. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به شکنجه و جنایات مربوط به شکنجه توسط نیروهای اماراتی در یمن ابراز نگرانی کرده و خواستار حذف خشونت اجتماعی از سوی این کشور شد.

بر اساس گزارش وب سایت شبکهالمیادیننیروهای مسلح امارات متحده عربی کمیساریای عالی حقوق بشر از شکنجه توسط سرویس های امنیتی دولتی و گروه های مسلح غیردولتی ابراز نگرانی کرد.

این کمیسر به دخالت امارات متحده عربی در درگیری های یمن اشاره کرد و مأموریت ویژه ای برای تحقیق و تعقیب جرایم شکنجه به وی اعطا شد و خواستار اجرای عدالت برای قربانیان شد. به وضعیت اعدام و عدالت نگاه می کند.

کمیسر حقوق بشر از دولت امارات خواست تا با وضع قوانین جدید و سازماندهی کمپین های آگاهی بخشی، تلاش های خود را برای پایان دادن به خشونت اجتماعی و سایر اعمال مضر افزایش دهد.

روزنامه فرانسوی “لوموند” در گزارشی در سال ۲۰۱۹ از ساخت زندان های مخفی امارات در پایگاه های نظامی خود در یمن خبر داد. به گفته این روزنامه، زندان های امارات در نزدیکی یک چاه گاز در جنوب یمن در اواسط سال ۲۰۱۷ افتتاح شد.

آسوشیتدپرس در ژوئن ۲۰۱۸ گزارش داد که مقامات اماراتی صدها زندانی یمنی را در یک زندان مخفی در جنوب یمن شکنجه و تجاوز جنسی می‌کنند. این گزارش نشان می دهد که حداقل ۱۸ زندان مخفی وجود دارد که زندانیان تحت نظارت نیروهای آمریکایی و دولت امارات در آنها شکنجه می شوند.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.