زگیل چیست و علت آن چیست؟


پارچه ها این پالپ های کوچک و غیر سرطانی زمانی ظاهر می شوند که پوست به یکی از چندین ویروس در خانواده ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) آلوده شده است.

علائم زخم معده

این ویروس باعث رشد سلول های اضافی می شود و باعث می شود لایه بیرونی پوست در این مدت بیش از حد رشد کرده و سفت شود.
در حالی که زخم ها می توانند در هر نقطه از پوست رشد کنند ، احتمال زخم در دست یا پای شما وجود دارد. نوع زگیل بستگی به محل و ظاهر آن دارد.

از آنجایی که سیستم دفاعی هرکسی به ویروس ها واکنش متفاوتی نشان می دهد ، هر فردی که با HPV تماس پیدا می کند دچار زخم نمی شود.

اما اگر پوست به هر طریقی آسیب دیده باشد ، می توانید به ویروس آلوده شوید. به همین دلیل است که افراد مبتلا به بیماری های مزمن پوستی مانند اگزما یا افرادی که ناخن های دست خود را می جوند از زخم رنج می برند.

زگیل گسترش یافت

کودکان و نوجوانان بیشتر از بزرگسالان قرص تولید می کنند زیرا سیستم ایمنی آنها در برابر بسیاری از انواع HPV محافظت نمی کند.
افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند – مانند افرادی که مبتلا به HIV هستند یا از بیولوژی برای بیماریهایی مانند RA ، پسوریازیس و IBD استفاده می کنند – نیز بیشتر در معرض زخم هستند زیرا بدن آنها قادر به مقابله با ویروس نیست.

نحوه توزیع مواد اولیه

امواج بسیار مسری هستند و از طریق تماس مستقیم با پوست منتقل می شوند ، مانند لمس میکروب ها و سپس لمس قسمت دیگری از بدن توسط همان دست آلوده.

زگیل ها همچنین می توانند توسط وسایلی مانند حوله یا تیغ که روی بدن قربانی یا دیگران اعمال شده است ، پخش شوند. زگیل ها پوست مرطوب ، نرم یا آسیب دیده را دوست دارند.

افسانه ها و تصورات غلط در مورد زگیل وجود دارد ، و همچنین دو مورد: شما می توانید قورباغه ها و قورباغه هایی را که دوست دارید لمس کنید یا ببوسید زیرا آنها به شما زخم نمی دهند. همچنین ، داشتن بینی در بینی – یا جاهای دیگر – شما را جادوگر نمی کند.

جنگهای معمولی

این رشد متراکم اغلب در پشت دست ها ، انگشتان ، پوست اطراف ناخن ها و پاها مشاهده می شود. آنها معمولاً کوچک هستند و به شکل برجستگی های سخت و سخت ظاهر می شوند.

آنها ممکن است دارای نقاط سیاه مانند دانه هایی باشند که در واقع کپسول های بسیار کوچکی را تشکیل می دهند. زگیل ها معمولاً در جایی که پوست پاره شده ظاهر می شوند ، مانند اشک روی پوست اطراف ناخن که در اثر نیش ناخن ایجاد می شود. در صورت جویدن ناخن ها ، ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

سورگوم یا ذرت
مواد گیاهی

جی! آیا احساس می کنید در کفش های شما سنگریزه وجود دارد؟ به کف پای خود نگاه کنید. این مفاصل به این دلیل نامیده می شوند که شبیه ناخن در کف پا هستند.

برخلاف ضایعات دیگر ، فشار برای راه رفتن و ایستادن باعث افزایش پوست می شود. می توانید فقط یک ذرت یا یک خوشه ذرت (که زگیل موزاییک نامیده می شود) داشته باشید.

از آنجا که ذرت نرم ، سفت و سنگین است ، می توان آن را به راحتی با خوشه ها اشتباه گرفت. برای جداسازی این دو از یکدیگر ، به دنبال نقاط سیاه روی سطح قرنیه باشید.

زخم های نرم

جنبه مثبت این زگیل ها این است که کوچکتر (شاید 1/8 عرض) و نرمتر از انواع دیگر هستند. آنها در تعداد زیادی رشد می کنند – اغلب 20 تا 100 عدد در یک زمان. زگیل های نرم معمولاً در صورت کودکان ، قسمت های ریش مردان و پای زنان ظاهر می شود.

پارچه های نخی

پارچه های پنبه ای شکل

امواج که به سرعت رشد می کنند ، شبیه الیاف هستند و گاهی اوقات مانند یک برس کوچک هستند. از آنجا که روی صورت رشد می کند – در اطراف دهان ، چشم و بینی – حتی اگر آسیب نبیند ، می تواند دردناک و تحریک کننده باشد.

جنگ مخفی

همانطور که انتظار دارید ، این نوع زگیل نظری توسط فرد مبتلا به صورت جنسی منتقل می شود. آنها را می توان به صورت برجستگی های کوچک و پراکنده ، رنگدانه های پوستی یا توده ای از برآمدگی هایی دید که مانند گل کلم در اندام تناسلی به نظر می رسند.

جنگ مخفی

ویروس می تواند به اندام تناسلی منتقل شود ، حتی اگر به راحتی آن را مشاهده نکنید. سعی نکنید زخم های واژن را بردارید. برای درمان مورد نیاز فوراً به پزشک مراجعه کنید.

انواع دیگر HPV که می توانند باعث سرطان شوند نیز می توانند از طریق رابطه جنسی و همچنین رابطه دهانی و مقعدی منتقل شوند.
زگیل چقدر روی پوست می ماند؟

با گذشت زمان ، بدن اغلب مقاوم و مقاوم می شود. اما ممکن است ماه ها یا حداکثر 2 سال طول بکشد تا آنها ناپدید شوند.

در بزرگسالان ، زگیل ها اغلب حتی بیشتر طول می کشند ، شاید چندین سال یا بیشتر. برخی از زگیل ها هرگز از بین نمی روند. پزشکان مطمئن نیستند چرا برخی از ضایعات مزمن هستند و برخی به سرعت از بین می روند.

جی! آیا زخم ها باید درمان شوند؟

اکثر زگیل ها بی ضرر هستند و نیازی به انجام هیچ کاری ندارند – مگر اینکه قرص ها دردناک یا شرم آور باشند. انتظار برای ترک زگیل ها را می توان معکوس کرد: زگیل ها می توانند بزرگ باشند ، زگیل های جدید ظاهر می شوند ، یا ممکن است بتوانید آنها را به شخص دیگری منتقل کنید.

بهترین درمان بستگی به سن و سلامت بدن و نوع درد دارد. اما هیچ درمان واضحی برای HPV وجود ندارد ، بنابراین ممکن است برخی از ویروس ها پس از از بین رفتن زگیل روی پوست باقی بمانند و بعدا زخم ها ظاهر شوند.

درمان زخم معده
زمان مراجعه به پزشک برای زخم معده

اگر مطمئن نیستید که پوست شما دچار زخم می شود (برخی از سرطان های پوست شبیه قرص هستند) و با داروهای خانگی جایگزین نمی شوند ، درد دارد یا تعداد زیادی از آنها بزرگ شده اند. اگر دیابت دارید یا سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است ، قبل از درمان زخم باید به پزشک مراجعه کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر ماهر و متخصص خود آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز در هر زمان است.

پرسنل ماهر این مرکز از طریق افراد مسن ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه بر اساس آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پرستاری مراقبت ارائه می دهند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این نسخه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *