ریاض عمدتاً از حج استفاده می کند تا آن را به آمریکایی ها و صهیونیست ها نزدیک کند.


به گزارش خبرگزاری فارس، محمد بن عبدالکریم آل عیسی، مدیرکل مسجد الحرام عربستان و مسجد النبی، یکی از اعضای هیئت علمای کبر (علمای ارشد) است. دبیرکل اتحادیه اسلامی برای دعای روز عرفات انتخاب شد.

پایگاه خبری «آینه الجزیره» می گوید این انتخاب در زمانی انجام شد که صهیونیست ها بیشترین لذت را داشتند. العیسی یکی از پیروان حکومت سعودی است که در عرصه دینی و تبلیغی در راستای منافع حکومت صهیونیستی فعالیت می کند. این به خاطر این است که غول های مذهبی و عقیدتی وارد این عرصه شده اند.

به گزارش المیریه، انتصاب العیسی برای تبلیغ در عرفه در موسم حج امسال از سیاست کلی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و از سرگیری منظم حکومت صهیونیستی جدایی ناپذیر است. العیسی همچنین قصد دارد بهترین شرایط ممکن را برای سفر آتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فراهم کند.

بر اساس این گزارش، العیسی در سال ۲۰۲۰ برای دعا برای قربانیان قتل عام کارهای گیج کننده زیادی انجام داد. او در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست. ما با این دروغگویان مقابله خواهیم کرد.» این اظهارات با استقبال شدید صهیونیست ها مواجه شد.

الجزیره میرر خاطرنشان می کند که دولت صهیونیستی خواستار گفت وگو میان اعراب و یهودیان شد و حوادث ریاض اجازه نداد مردم ساکن در شبه جزیره عربستان آزادانه به عبادت عقاید سیاسی خود بپردازند، اما این حوادث رخ داد. عربستان سعودی خانه صدها رهبر مذهبی است. متفکران و سیاستمداران را به زندان انداخته اند و گروه های انقلابی دشمن صهیونیست ها را تروریست خوانده اند. عربستان سعودی برخی از مسلمانان از جمله ایرانیان را از انجام مراسم حج منع کرده است. این دقیقا همان چیزی است که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد.

به نوشته این سایت، ریاض حتی با اعدام مشرکان که ستون حج شیعیان است، مخالفت کرد و آنها را از برگزاری جشن منع کرد. العیسه در محدوده حامیان بن سلمان قرار داشت که برنامه های او را برای برقراری روابط باز و گسترده با صهیونیست ها اجرا کردند.

بر اساس این گزارش، با روی کار آمدن بن سلمان، ستاره العیسی در راستای برنامه سیاسی خود که مبتنی بر عادی سازی کامل روابط با تل آویو بود، شروع به درخشش درخشان کرد. بنابراین، به نظر می‌رسد که العیسی نه تنها اجازه روابط با صهیونیست‌ها را داده است، بلکه اقدامات او نشان‌دهنده اعتقاد سعودی‌ها به دین است. زیرا کشور پس از ارتکاب جرم حرام اعلام شد.

مره الجزیره در ادامه نوشت: آنها با صهیونیست ها سازگار هستند و به جرم انگاری مقاومت متهم شده اند. هر گونه وابستگی سیاسی به جهان اسلام را نفی می کند و تنها نقش صلح را در اسلام می داند.

این در پاسخ به سوال رابرت ساتلوف، مدیر اجرایی مؤسسه واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت دولت صهیونیستی است. عیسی وعده می دهد که جهان اسلام یک صلح است نه یک حزب سیاسی. سوتلوف می گوید که پاسخ العیسا حیرت آور است. او امیدوار است که یک مقام سعودی این اقدام را محکوم کند.

بر اساس این گزارش، امسال العیسی در روز عرفه خطبه ای ایراد خواهد کرد، پیشرفتی که او در عربستان سعودی در نتیجه آماده سازی برای بازسازی منظم به دست آورده است. روابط با صهیونیست ها او در سخنرانی امسال خود، هرگونه خشونت یا اقدامی را که به دنبال توجیه اسلام باشد، رد می کند. چون اسلام ربطی به سیاست ندارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید