رژیم پاکسازی بدن سه روز پاکسازی بدن


پاکسازی تغذیه تغذیه کوتاه مدت برای حذف سموم از بدن طراحی شده است. در طول رژیم پاک کننده ، مردم معمولاً در فواصل منظم روزه می گیرند و از میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین آب میوه و آب طبیعی استفاده می کنند.

همه چیز در مورد رژیم پاکسازی بدن

همه چیز در مورد رژیم پاکسازی بدن

برخی از غذاهای پاک کننده بر استفاده از داروهای گیاهی ، چای ، مکمل ها و ملین ها و یا تنقیه تاکید می کنند. این تغذیه بر روی اندام های مختلف بدن تأثیر مثبت دارد. جی! آیا فکر می کنید تغذیه سبزیجات خام یکی از انواع اصلی تغذیه است؟ کلیک.

برخی از این موارد عبارتند از:

پاکسازی و کاهش وزن
• سایر مواد به دلیل ناشتا بودن
• برای دفع سموم کبد را تحریک می کند
افزایش انتشار سموم از طریق مدفوع ، ادرار و عرق
• بهبود گردش خون
• تأمین مواد مغذی بدن

تمیز کردن تغذیه همچنین می تواند به انواع مشکلات بدن کمک کند. این مشکلات شامل چاقی ، مشکلات گوارشی ، اختلالات سیستم ایمنی بدن ، التهاب ، آلرژی ، التهاب و خستگی مزمن است.بهترین راه برای کاهش وزن داشتن برنامه تغذیه مناسب با این برنامه است.

تغذیه پاک کننده اغلب به ساکنان شهرهای صنعتی و بزرگ به دلیل قرار گرفتن در معرض محیط و مواد شیمیایی سمی توصیه می شود. مواد شیمیایی سمی شامل آلاینده ها ، مواد شیمیایی مصنوعی ، فلزات سنگین و سایر ترکیبات مضر در محصولات غذایی فرآوری شده است.

برای یادگیری: چه؟ غذای مدیترانه ای چیست؟

علائم پاکسازی و سم زدایی

آبی که می نوشیم ، هوایی که تنفس می کنیم و غذایی که می خوریم حاوی سموم و موادی است که به شکل خوب و خالص برای بدن مضر هستند. خوشبختانه اندام های مختلف بدن از جمله کبد در هضم غذا نقش دارند. غذای کمتر و عوارض جانبی آن.

با این حال ، اگر بدن به طور مداوم در معرض هوای آلوده به غذاهای سمی قرار گیرد ، می تواند علائم مختلفی از جمله سردرد و خستگی را نشان دهد. به طور کلی علائم سطوح بالای سموم و غذاهای مضر شامل موارد زیر است:

• یبوست
• خستگی مداوم
• سردرد
• وزن سنگین
• مشکلات پوستی
• بوی بد دهان
• سنگ کیسه صفرا

ادامه کار با هر یک از موارد فوق به معنی زنگ خطر برای شماست. با تغییر رژیم غذایی ، پیروی از رژیم پاک کننده و همچنین ورزش و مدیتیشن ، می توانید بدن خود را تمیز کرده و این علائم را از بین ببرید.

اگر به دنبال راهی آسان برای کاهش وزن هستید ، مقاله کاهش وزن بدون تغذیه را مطالعه کنید.

انواع رژیم های پاکسازی و سم زدایی

انواع غذاهای پاک کننده وجود دارد. هر یک از این مواد مغذی می توانند تأثیرات متفاوتی بر بدن داشته باشند و دوره های زمانی متفاوتی را شامل شوند. با این حال ، اکثر دولتهای پاکسازی کننده موارد مشابهی دارند. این معیارهای رایج عبارتند از:

• ناشتا بودن یک تا سه روز
• از آب میوه های تازه و نرم استفاده کنید
• مصرف آب ، نوشیدنی های سمی و چای های گیاهی.
• از نوشیدنی های دیگر مانند آب لیمو استفاده کنید

غذاهای فرآوری شده و غذاهای آلرژیک را حذف کنید
از آلودگی به فلزات سنگین در آب ، هوا و غذا خودداری کنید
• استفاده از گیاهان دارویی
• روشنایی
• ورزش ، مدیتیشن و یوگا
• سیگار نکشید ، شکر تصفیه شده ، الکل و قهوه

اکنون:

اکنون:

تا به امروز ، تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر تغذیه ای پاکسازی بر کاهش وزن انجام شده است. اکثر مردم پس از گرفتن رژیم پاک کننده خیلی سریع کاهش وزن را تجربه می کنند. این کاهش وزن به دلیل از دست دادن کربوهیدرات ها و مایعات بدن است. ذخایر چربی در نتیجه پیروی از این رژیم تغییر نمی کند ، به همین دلیل است که بسیاری از افراد پس از پاکسازی به وزن طبیعی خود برمی گردند.

با این حال ، برخی از غذاهای پاک کننده ، مانند پاک کننده و شیر ، کالری دریافتی را به شدت محدود می کنند. این غذاهای پاک کننده BMI ، درصد چربی دور کمر ،

افزایش وزن ، التهاب بدن باعث کاهش مقاومت به انسولین و سطح لپتین در بدن می شود. اگر رژیم سم زدایی شامل محدودیت شدید کالری باشد ، مطمئناً با تنظیم متابولیسم می تواند منجر به کاهش وزن شود. با این حال ، رژیم پاک کننده در دراز مدت باعث کاهش وزن نمی شود.

رژیم حذف سموم بلغمی

کوهوگم یک مشکل گوارشی و رفتاری در طب سنتی است که معمولاً در اثر مصرف زیاد غذاهای سرد ایجاد می شود. این وضعیت در بین بسیاری از افراد شایع است و می تواند منجر به مشکلاتی مانند تورم ، سردرد ، چاقی و یبوست شود. پرهیز از غذاهای سرد و بارانی اولین گام در رژیم غذایی سرفه سیاه است.

استفاده از مواد گرم مانند فلفل ، زعفران ، دارچین و زنجبیل در غذاها می تواند به دفع بلغم از بدن کمک کند. برای رهایی از سیاه سرفه ، می توانید از هر رژیم سم زدایی نیز استفاده کنید ، اما از غذاهای سرد و مرطوب خودداری کنید.

رژیم حذف مسمومیت با شیر

پیروی از رژیم سم زدایی با شیر می تواند کمی دشوار باشد. طبق اصول این رژیم ، به مدت یک تا دو هفته نباید چیزی به جز شیر بخورید. در حقیقت ، گاهی اوقات استفاده از خرما و موز در روند این تغذیه مجاز است. افرادی که از این رژیم پیروی می کنند مجازند فقط هشت لیوان شیر کم چرب در روز مصرف کنند. این تغذیه می تواند اعصاب را آرام کند و به عنوان بهترین رژیم پاک کننده شناخته می شود.

غذاها و میوه های پاک کننده بدن

یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین شاخه های تغذیه پاک کننده ، استفاده از میوه ها ، آب میوه ها و سم زدایی میوه ها است. شما می توانید انواع میوه ها را در رژیم پاکسازی بدن با توجه به سلیقه و اهداف پاکسازی خود انتخاب کنید. در اینجا شش میوه ضروری برای پاکسازی وجود دارد:

سیب: سیب حاوی ویتامین ، فیبر و مواد معدنی است. میوه ها همچنین سرشار از مواد شیمیایی و پکتین هستند که به پاکسازی کمک می کنند. پکتین مواد افزودنی و فلزات غذایی را از بدن خارج می کند و اسیدهای موجود در سیب (مالیک و تارتار) به هضم غذا کمک می کند. بهتر است این غذای خام را با پوست بخورید زیرا پوست این میوه منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است. سطح اکسیدان ها در سیب های ارگانیک معمولاً بیشتر از سیب های کشت شده است.

لیمو: لیمو و مرکبات به طور کلی به عنوان مکمل غذایی توصیه می شود. همه مرکبات منبع ویتامین C هستند. لیمو به عنوان یکی از مهمترین میوه ها در پاکسازی بدن شناخته می شود و می تواند به درمان مشکلات معده کمک کند. بهتر است مرکبات و آب گرم بخورید. بهترین ترکیب برای پاکسازی استفاده از لیمو تازه ، یک تکه زنجبیل و کمی آب گرم است. توصیه می شود این مخلوط را با معده خالی مصرف کنید.

پاکسازی و کاهش وزن

پاکسازی و کاهش وزن

توت ها در تغذیه تصفیه کننده: توت ها شامل توت فرنگی ، توت فرنگی ، پرتقال و میوه های آبی ، منابع ویتامین C و فیبر هستند. فقط یک فنجان نارنج سیاه حاوی 7.6 گرم فیبر است. توت ها به ترشح بوتیرات در بدن کمک می کنند. این ماده یک اسید چرب است که برای کاهش وزن و کاهش وزن ایده آل است.

برای بهره مندی بیشتر از خواص پاک کنندگی میوه ، بهتر است آن را برش دهید. می توانید از میوه و آب برای تهیه محلول های مختلف پاک کننده استفاده کنید. همچنین می توانید برای صبحانه میوه و جو بخورید.
آناناس: آناناس یک میوه بروملین است که به تجزیه پروتئین و هضم آن کمک می کند.

آناناس همچنین در کاهش التهاب ، کاهش و تسهیل آرتروز و سایر آسیب های بدن مهم است. بهتر است آناناس تازه بخورید. این به این دلیل است که آنزیم بروملین پس از پخت یا کنسرو میوه از بین می رود و آناناس خواص خود را از دست می دهد.
پاپایا: پاپایا منبع عالی ویتامین C ، ویتامین A ، منیزیم و پتاسیم است و بنابراین به دلیل خواص پاک کنندگی آن شناخته شده است.

این میوه ها یک آنتی اکسیدان عالی هستند و می توانند در درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید باشند. پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به تجزیه پروتئین و هضم غذا کمک می کند. پاپایا همچنین سرشار از بتاکاروتن است و بنابراین می تواند از سرطان ریه و دهان جلوگیری کند. بهتر است پاپایا تازه و ورقه شده بخورید.

انار: بهترین روش خوردن انار به صورت آب میوه است زیرا استخراج دانه های انار به زمان نیاز دارد. انار منبع عالی ویتامین C و فیبر است. این میوه همچنین به سلامت قلب و کنترل کلسترول کمک می کند.

رژیم پاکسازی کبد و کاهش وزن

کبد یکی از مهمترین اندام ها و بخش مهمی از دستگاه گوارش است. کبد با آزاد شدن صفرا ، چربی ها و مواد مغذی را تجزیه می کند و مسئول تامین انرژی بدن است. متابولیسم ، تجزیه بهتر چربی و جریان خون بهتر از جمله آثار کبد سالم است.

با این حال ، شیوه زندگی نامناسب ، مصرف نادرست غذا و قرار گرفتن در معرض سموم می تواند کبد را آلوده کرده و کلیه فرایندهای فوق را مختل کند. نتیجه وزن زیاد ، تورم و خستگی است.

بدیهی است که با پاکسازی کبد می تواند به کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن شما کمک کند. غذاهای سالم برای پاکسازی کبد شامل غلات ، سیر ، آووکادو ، گردو ، کشمش ، چای سبز ، لیمو و روغن زیتون است. کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده ، گوشت قرمز و فست فودها نیز در پاکسازی کبد بسیار مثر است.

رژیم تصفیه آب و عسل

عسل به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم منبع خوبی از اکسیدان ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. این غذا خواص زیادی دارد و بنابراین نقش بسیار مهمی در پاکسازی رژیم غذایی ایفا می کند. در اینجا ترکیبات سم زدایی و پاکسازی بدن با کمک عسل تهیه شده است:

عسل و دارچین و ادویه جات ترشی جات: محلول آب گرم و عسل با مقدار کمی دارچین یکی از موثرترین مواد برای پاکسازی بدن است که با معده خالی استفاده می شود. همچنین می توانید این محلول را شب ها و قبل از خواب مصرف کنید. دارچین موجود در این ترکیب به کنترل فشار خون ، قند خون و کاهش وزن کمک می کند.

سرکه سیب و عسل: سرکه سیب به تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود هضم کمک می کند. بنابراین ، افزودن آن به یک نوشیدنی گرم و عسل ممکن است روند طبیعی سم زدایی را افزایش دهد.

نوشیدنی عسل: آب گرم و یک قاشق چایخوری عسل یک راه عالی برای شروع روزه داری است. از افزودن عسل به آب داغ خودداری کنید زیرا این کار باعث حذف تمام آنزیم های سالم موجود در عسل خام می شود. نوشیدن روزانه این مخلوط می تواند به درمان سرفه و تب کمک کند.

عسل و زنجبیل: زنجبیل ماده دیگری است که می تواند به سم زدایی بدن کمک کند. با کمک این مخلوط می توانید سرماخوردگی و بیماری های فصل سرما را از بین ببرید.

مواد غذایی پاک کننده بدن در طب سنتی

مواد غذایی پاک کننده بدن در طب سنتی

طب سنتی بر پاکسازی کبد برای درمان بسیاری از بیماری ها متمرکز است. طب سنتی کبد را مرکز سموم بدن می داند و دستورالعمل های مختلفی را برای پاکسازی این اندام ارائه می دهد. راهکارهای پاکسازی سنتی کبد عبارتند از:

استفاده از دم کرده های گیاهی: استفاده از دم کرده ها مانند تره ، کاسنی و مریم گلی ممکن است در تقویت سیستم گوارش ، افزایش تعریق و ادرار ، دفع سنگ کلیه ، کاهش فشار خون و کلسترول مفید باشد. مصرف یک تا دو لیوان از این دم کرده ها در طول روز می تواند عملکرد کبد را بهبود بخشد.

استفاده از خاکشیر: یکی از مهمترین غذاها از نظر طب سنتی در پاکسازی کبد ، خاکشیر. برای پاکسازی کبد ، از این غذا برای جوشاندن دو لیوان آب و دو قاشق چای خوری خاکشیر استفاده کنید و هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه از آن استفاده کنید.

نوشیدن آب: آب سموم را از بدن خارج کرده و جریان خون را بهبود می بخشد. استفاده از حداقل هشت لیوان آب در روز می تواند سموم و ناخالصی ها را از بدن خارج کند.

بدن را به مدت سه روز تمیز کنید

اگر بدن شما علائم سطوح بالای سموم را نشان می دهد ، پیروی از رژیم پاک کننده سه روزه ممکن است ایده خوبی برای بازگرداندن سلامتی شما باشد. رژیم پاک کننده سه روزه بیشتر بر روی آب میوه های نرم و طبیعی و چای های گیاهی تمرکز دارد.

علاوه بر این ، مصرف 8 لیوان آب ، میوه و سبزیجات نیز نقش مهمی در این رژیم دارد. مدیتیشن روزانه ، پیاده روی ، حذف مصرف قند و همچنین غذاهای فرآوری شده از جمله معیارهای کلیدی در رژیم پاک کننده سه روزه است.

خلاصه مقاله

به دلیل کاهش کیفیت هوا ، آب و غذا که امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، بدن انسان در معرض آلاینده های زیادی قرار می گیرد. بنابراین ، استفاده از رژیم پاک کننده می تواند به کاهش سطح این سموم در بدن و از بین بردن آثار آنها کمک کند. انواع مختلفی از رژیم های پاکسازی وجود دارد و برای دوره های زمانی مختلف طراحی شده اند.

مصرف غذاهای طبیعی ، میوه ها و سبزیجات و همچنین پاک کننده های طبیعی مانند عسل و زنجبیل معیارهای مهمی در بسیاری از غذاهای پاک کننده هستند. پاکسازی رژیم غذایی با پاکسازی خون و سالم سازی کبد باعث افزایش میزان متابولیسم بدن می شود و در برخی موارد می تواند به کاهش وزن بسیار کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *