رژیم غذایی به مدت 7 روز – تغذیه کم


رژیم غذایی به مدت 7 روز
رژیم غذایی به مدت 7 روز

مدیریت 7 روز کاهش دهید

امروزه با کار هنری ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و این موضوع مشکل چاقی را به دنبال داشته است. این مشکل یک ضعف جدی در ظاهر و تعادل است و برای سلامتی خطرناک است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک رویداد مهم دعوت می شود و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن خطور می کند این است که آیا راه حلی عملی برای کاهش سریع وزن و پوشیدن لباسی که دوست دارید و زیبا به نظر می رسد وجود دارد یا خیر.

در این مقاله رژیم غذایی 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید.

اهمیت انتخاب تغذیه مناسب

نکته مهم در انتخاب روش صحیح کاهش وزن این است که همیشه بدنبال تغذیه طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های مختلف که سعی در فریب افراد با ترفندهای تبلیغاتی مانند لاغر و ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و تغذیه مناسب می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا رژیم گرفتن به شما در کاهش وزن کمک نمی کند و سلامت خود را به خطر می اندازد. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که نباید اهداف غیرقابل دسترسی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و تغذیه سنگین را تحمل کند.

غذای GM چیست؟

رژیم غذایی 7 روزه ، معروف به تغذیه GM (GM) ، یکی از برنامه های تغذیه ای است که می تواند بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد به سرعت وزن خود را کاهش می دهد. اما این روش نیز مانند همه روشهای فرعی مزایا و معایب خود را دارد و برای انجام این کار به ضرر سلامتی باید از همه زوایا مورد بررسی قرار گیرد که در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور عمومی بر این بود که دولت طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که به شدت رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید روزانه غذاهای خاصی مصرف کنید که بیشتر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت هستید. مهمترین چیز در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش ، مصرف غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از مقدار دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت سنی و عملکردی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و هدف خود را مشخص کنید. زیرا هرچه هدف را بیشتر با ذهن خود تعریف کرده و دنبال کنید ، هرچه بیشتر پیش بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین برای رسیدن به آن هدف بیشتر تلاش خواهید کرد و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید غذاهای تجویز شده با این رژیم را مصرف کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. از آنجا که نتایج برعکس است و به جای کاهش وزن ، دچار افزایش وزن می شوید و تمام تلاش خود را هدر می دهید. شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید با این میزان کم و بدون گرسنگی وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم به گونه ای طراحی شده است که بر اساس کالری موجود در رژیم غذایی ، می توانید در تمام ساعات روز. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی از دستورالعمل های این دولت است.

اهداف تغذیه جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز وزن خود را تا 7 کیلو کاهش دهید
  • سموم کامل در بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی در بدن

دستور غذایی 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهایی که در دستورالعمل کاهش وزن 7 کیلوگرمی ذکر شده استفاده کنید:

1 روز اول تغذیه: از میوه استفاده کنید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات ، چه خام و چه پخته را نخواهید داشت. استفاده از آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.پس در روز اول ، هر زمان که احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 تغذیه روز دوم: از سبزیجات استفاده کنید

برخلاف روز اول شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز بعد ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به پختن سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … در این روز بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید آن را در صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بپزد و انرژی لازم را برای انجام انواع فعالیت ها داشته باشید. امروز ، شما متوجه تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود خواهید شد و ممکن است تعداد دفعاتی که به مراکز درمانی مراجعه می کنید افزایش یابد. استفاده از 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم کاهش تغذیه: با خوردن میوه و سبزیجات پوستی سالم داشته باشید

در حقیقت ، سومین روز برنامه رژیم غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. گواه این نکته موز و سیب زمینی است. می توانید از میوه ها و سبزیجات باقیمانده به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم گیاهخواری و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا از آنها در کنار هم استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 کاهش رژیم غذایی روز چهارم: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از لذت بخش ترین روزهای این تغذیه است. شما مجاز هستید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و از 3 لیوان شیر استفاده کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. در حقیقت ، باید آن قسمت را با شیر و موز به گونه ای تقسیم کنید که در طول روز احساس گرسنگی کامل نکنید.

5 رژیم غذایی روز پنجم: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز نیز مورد علاقه شما خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره به بدن می افزاید ، بنابراین مصرف آب خود را برای کاهش آن افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم غذایی روز ششم: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز ، همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات خود را سیر کنید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و دستگاه گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز تغذیه: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و لذت بخش ترین روز آن است. در این قسمت می توانید برای خود یک مهمانی با یک فنجان برنج و سبزیجات و هر مقدار آب میوه ای که دوست دارید ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع یک برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش وزن خود را مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و خوردن میوه ، سبزیجات و آب بیشتر و همچنین کاهش وزن ، سلامتی و رفاه جدیدی را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که پوست شما تمیز و شفاف است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش شما را تقویت کرده است.

مزایای دولت GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت تغذیه ای جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، تعداد زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. در حقیقت ، به خاطر داشته باشید که رژیم سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست زیرا می تواند به بدن آسیب برساند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی مواد مغذی لازم و ضروری مورد نیاز بدن را ندارد: در روزهای اولیه این رژیم هیچ گونه اطلاعاتی از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی وجود ندارد. همچنین ، هیچ اثر پروتئینی در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی با پروتئین بالا به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و نتیجه دریافت نشدن همه مواد مغذی برای بدن خطرناک است و فرد برای چند روز گرسنه و ناراحت می شود.
  2. این قانون غیرقابل اعتماد است. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی پشتیبانی نشده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر بگیرد و تمرینات بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیمی چربی سوزی می کند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

جی! آیا دولت GM باید تلاش کند؟

اکثر افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه کاهش وزن کامل در یک هفته غیرممکن است زیرا حذف چربی انباشته از بدن به زمان زیادی نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر و کاهش مصرف قند و نوشیدنی های شیرین ترغیب می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیم هایی استفاده نکنید و بدن خود را در معرض طیف گسترده ای از عوارض جانبی قرار ندهید زیرا از مواد مغذی مورد نیاز خود استفاده نمی کنید. مگر اینکه به دلایلی مجبور شوید با گذشت زمان وزن خود را کاهش دهید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و از سلامت خود و همچنین ورزش روزانه اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *