روغن پالم چیست؟ جی! آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟


روغن پالم چیست؟ جی! آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟

روغن پالم ، مانند روغن زیتون یا روغن کانولا ، ممکن است جزء اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان بار دیگر در حال بررسی جوانب مثبت و منفی این روغن گرمسیری پرکاربرد هستند.

روغن پالم در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده گنجانده شده است. اما س theال این است که با توجه به تبلیغات منفی در مورد این روغن ، مقایسه آن با سایر روغن های آشپزی چگونه است و آیا آنطور که کارشناسان فکر می کردند برای شما خطرناک است؟

روغن پالم و اثرات آن

به طور مختصر به این روغن شگفت انگیز نگاه کنید

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و محصولات معمولی از تنقلات گرفته تا لوازم آرایشی یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. ویژگی های مناسب صنایع غذایی (سطوح بالای دود و نیمه دمای آن در دمای اتاق) و استراتژی های حمایتی برای اطمینان از حمایت دولت از گسترش ، تولید و استفاده از روغن پالم

در حالی که این عوامل مرتبط با روغن پالم دارای مزایای آشکاری برای صنایع غذایی فرآوری شده هستند ، چربی ها درصد بسیار بالاتری از چربی های اشباع شده را نسبت به سایر روغن های گیاهی دارند. اگرچه اثرات سوء آن بر سلامت مورد بحث است ، اما متاآنالیز افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری ایسکمیک قلب نشان داد.

یک مطالعه رایج دیگر نشان داد که استفاده از روغن نخل باعث افزایش سطح خون ، “چگالی کم کلسترول لیپوپروتئین آتروژنیک” می شود. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر استفاده از چربی های اشباع به عنوان افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی ذکر کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن نخل از میوه نخل گرفته می شود ، نوعی درخت که عمدتا در آب و هوای گرمسیری مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. شایان ذکر است که این درخت در مناطق جنگلی بارانی رشد می کند و جالب است بدانید که عملکرد این نوع روغن به دلیل اثرات نامطلوب زیست محیطی مورد انتقاد قرار می گیرد.

از زمانی که ایالات متحده افزودن سوخت های فسیلی را ممنوع کرد ، بسیاری از تولیدکنندگان به روغن پالم که جایگزین ارزان تری است ، روی آوردند.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص تغذیه ای مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق چایخوری تقریباً 120 کالری و 14 گرم چربی دارد که شامل 7 گرم چربی اشباع (مقدار مساوی کره) ، 5 گرم اسیدهای چرب اشباع نشده برای قلب و 1.5 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این اعداد به جز نوع روغن همان روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن حاوی تنها 2 گرم چربی اشباع (که می تواند در بیماری های قلبی نقش داشته باشد) است که 10 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم روغن کمتری نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند روغن نارگیل و روغن هسته خرما دارد.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه محصولات غذایی یافت می شود. حدود 50 درصد از محصولات بسته بندی شده را در سوپرمارکت ها از پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا دئودورانت ها ، شامپوها ، خمیردندان و لب ها پیدا می کنیم. همچنین در تغذیه حیوانات و به عنوان انرژی گیاهی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم اغلب به غذاهای خریداری شده در فروشگاه اضافه می شود. بسیاری از غذاهای آماده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند. ” همچنین می توان آن را در بسیاری از تکه های یخ ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های یخ زده ، سس ها ، دسرها و تنقلات مانند بیسکویت و چیپس یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در محصولات مراقبت و زیبایی پوست مانند بالم لب ، صابون و صابون وجود دارد.

“روغن پالم به دلیل دود زیاد در آشپزی نیز استفاده می شود. این بدان معناست که بیشتر برای پخت غذا در دمای بالا مناسب است.

به طور کلی ، هرچه روغن تصفیه شده تر باشد ، دود بیشتر می شود ، زیرا تصفیه ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که می تواند باعث سوختن روغن شود ، از بین می برد.

از نظر طعم ، روغن پالم طعم شیرینی در دهان دارد و چربی بیشتری را برای غذا تأمین می کند. روغن پالم نیز همه کاره است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا طیف گسترده ای از محصولات با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن پالم عامل اصلی در جنگل زدایی جنگل های متنوع جهان بوده و زیستگاه گونه های در خطر انقراض مانند اورانگوتان ، گنوم و کرگدن سوماتران را از بین می برد.

این جنگل زدایی ، همراه با تبدیل دی اکسید کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای را در جو آزاد می کند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. در نتیجه ، در نتیجه این موارد ، مقاومت در برابر کشت درختان و استفاده از این روغن ها افزایش یافته است.

روغن پالم بد

جی! آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

به نظر می رسد روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. مطالعات دیگر نشان داده است که روغن نخل می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و حمایت از عملکرد مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که سموم می توانند پیشرفت زوال عقل را کند کرده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: تغذیه و تغذیه درمانی برای متعادل سازی و کاهش چربی بدن

روغن پالم هنوز سالم ترین روغنی نیست که می توانید برای پخت و پز استفاده کنید و هیچ فایده دیگری برای سلامتی ندارد. این چربی ها حاوی تقریباً نیمی از چربی های خوب (که اشباع نشده اند) و نیمی از چربی های بد (اشباع) هستند ، اما در بسیاری از غذاهای مختلف یافت می شوند که تشخیص اینکه آیا برای شما خوب است یا مضر است برای محققان دشوار است. “

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات حتی عوارض جانبی را نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که مطالعاتی را رد می کند که نشان می دهد روغن پالم برای بیماری های قلبی مفید است.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

جی! آیا باید با آن غذا بپزید؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو بهترین انتخاب برای پخت و پز باشند.”

روغن پالم در غذاهای فرآوری شده که از فروشگاه های مواد غذایی خریداری می کنید ، احتمالاً اشکالی ندارد ، اما سعی کنید از مارک های گیج کننده استفاده کنید.

اگرچه روغن پالم به اندازه روغن زیتون سالم نیست ، اما بهتر است هنگام تهیه غذا در خانه یا غذا خوردن ، از چربی ها یا سایر روغن های سالم پخت استفاده کنید.

گزارشات مربوط به اثرات بهداشتی استفاده از روغن پالم در غذاها متفاوت است. مطالعات دیگر استفاده از روغن پالم را با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های ایسکمیک قلب ، افزایش لیپوپروتئین ، کلسترول ، افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده است.

سایر مطالعات هیچ عوارض جانبی یا حتی پیامدهای سلامتی ناشی از استفاده از روغن پالم را نشان نمی دهند.

منابع:
www.who.int
health.com

برای رتبه بندی این نرخ کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *