روسیه رسمی: اروپا بزرگترین واردکننده روسیه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهاناسپوتنیک به نقل از مهر. نماینده دائم این اتحادیه گفت: صادرات روسیه به کشورهای اروپایی با وجود تحریم های گسترده علیه روسیه در حال رشد است.

با وجود ولادیمیر چزوف، نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا، صادرات روسیه به اتحادیه اروپا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بیش از دو برابر شد.

یک مقام روسی در نشست اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ به شبکه روسیه ۲۴ گفت: حتی پس از تحریم های شش گانه اروپا، وضعیت فعلی ممکن است عجیب به نظر برسد، اما همچنان بزرگترین شریک تجاری و شریک تجاری ما است. چیژوف خاطرنشان کرد که در سه ماهه اول سال جاری، صادرات این کشور به اتحادیه اروپا بیش از دو برابر شده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا از زمان آغاز جنگ در اوکراین بارها روسیه را تحریم کرده اند. روسیه در واکنش به تحریم های خود از ابزارهای مشابه غربی استفاده کرده است.

در آخرین مورد، اتحادیه اروپا پس از یک سری اختلافات و مذاکرات با اعمال دور ششم تحریم ها علیه روسیه موافقت کرد. یک مقام اتحادیه اروپا هشدار داده است که تحریم های اخیر اتحادیه اروپا واردات نفت روسیه را بیش از دو سوم در میان اعضای اتحادیه اروپا محدود می کند.