رودخانه ای در درختان سیاه بوشهر!+ فیلم


خبرگزاری فارس – شهرستان دیر سرنوشت مظفری پور نیزارها با تمام وجود می لرزند تا گرمای دلوار را در میان آتش خورشید بر رودخانه از بین ببرند، گویی باد در میان نیزارهای رودخانه «دلوار» آبدان مانع شده است.

آواز پرندگان مهاجر در گوشه و کنار شهر دلوار در کنار پرندگانی که پرهایشان را پراکنده می کنند پخش می شود و وقتی پرندگان آواز می خوانند دیگر صدای خشک و گرم به گوش نمی رسد.

در طول عمر خود، رودخانه دلوا به زیستگاه پرندگان و درختان مختلف تبدیل شده است که به قدری رشد می کنند که نمی توان وسط رودخانه را دید.

چه زمانی سیاهی. سی رودخانه خانه باز شد.

اما در گوشه وسیع دلوار سیاهی وحشتناکی به چشم می خورد; درختانی که سبزی خود را از دست داده اند و راهی برای رشد طولانی ندارند. عجیب تاریکی حتی به شاخه و تنه این درختان هم می رسد. نه تنها خشک است، بلکه بوی پوسیده برگ ها را نیز تا حدودی استشمام می کنید.

هر چه بیشتر تمرکز می کنم، پرنده ای با بال های رنگارنگ در میان درختان سیاه شده روی زمین نشست. خوابش برد اما نه! اون مرده مرگ چنان عمیق در زندگی او رخنه کرده بود که در میان سیاهی درختان خشک به سختی دیده می شد.

نتیجه چشم پوشی جنگیدن توانایی های طبیعی

کارگری که در مزرعه ای در کنار رودخانه دلاور کار می کند و به پرندگان مرده خیره شده است، می گوید: “این اولین بار نیست. من این هفته سه یا چهار پرنده مرده دیدم.” به چشمان کارگر خیره شد. توبه و اندوه در چشمانش مشخص بود. شاید دیدن این اتفاقات تلخ و شیرین در کنار چنین جاذبه های طبیعی از دست برود.

بین درختان سیاه شده، لوله ضخیمی وجود داشت که مدام از آن آب بیرون می زد و از لابه لای درختان سیاه شده به رودخانه می ریخت.

منبع فساد شجاعت از جانب متحرک افسران محیط زندگی خارج از من آمدم

شغل اصلی مردم آبادان کشاورزی است و به عنوان «رکن گوجه‌کاری پس از فصل» کشور شناخته می‌شود و شوری هم دغدغه اصلی مردم این منطقه است. تنها راه حفظ آب های زیرزمینی و منابع آب مرده این است که مردم این کشور از روش مسمومیت با آب استفاده می کنند، اما تلخی این روش به این دلیل است که بیشتر پساب ها از رنگ های آب در آبدان می ریزد. بخش. مرکز رودخانه دلوار؛ نتیجه آن محیط و بیماری این جاذبه گردشگری است.

شرم آور است اگر کشاورزان را مقصر مرگ فردا دلوار بدانند زیرا آنها فقط برای امرار معاش دست و پنجه نرم می کنند و طرح دفع فاضلاب و جلوگیری از این ضرر در دست سایر مسئولان است.

وضعیت وخیم این رودخانه چیزی است که من حتی بارها فریاد امام جمعه آبدان را از پشت سکوی جمعه شنیده ام و همیشه به من یادآوری می کند که این آب ها برای ما خلق خواهند کرد.

باحسن نیت خودشه جنگیدن نگاه داشتن محیط زندگی است. ولی کارایی من نمی توانم

زمانی که به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر مراجعه کردم، به من گفتند که طبق استعلام ها، ساخت حوضچه های تبخیر برای مجوز تاسیس آب نرم دو سال زمان نیاز دارد. همچنان غیرقانونی است.

وقتی مرگ تدریجی یک زیستگاه را می بینید، کمال حرکت غیرانسانی این است که پشت هزار بهانه پنهان شویم و چشمانمان را به فردای فردایى ببندیم که صدای پرندگان مهاجر را نشنیم. نیزه ها از میان آنها بریدند و هوا را دمیدند.

از جانب چالش ها و مسائل میتوانی؟ فرصت ساخته شده است.

با وجود این همه بی توجهی، می توان این زیستگاه را از زباله های کشنده ایجاد کرد. به عنوان مثال با جمع آوری این آب و سرمایه گذاری مناسب می توان استخر پرورش آبزیان ایجاد کرد و شغل ایجاد کرد. یعنی مشکلات؛ در صورت تمایل می توانید آن را به یک فرصت تبدیل کنید.

به گزارش فارس، مسئولان ذی‌ربط امیدوارند با حفظ صدای گرم پرندگان و سرسبزی رودخانه دلوا، شاهد رونق مشاغل جدید و گل‌های خندان باشند. از چهره جوانان این کشور، ما آینده ای با احترام به محیط زیست را تضمین می کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.