رمز عبور ویندوز ۱۰ را فراموش کرده اید نحوه بازیابی این رمز عبور برای ورود به سیستم


فراموشی رمز ویندوز ۱۰ مشکلی قابل حل است.

برخی از کاربران با حافظه کم ممکن است رمز عبور خود را هنگام ورود به ویندوز ۱۰ فراموش کنند. چنین وضعیتی ممکن است تکان دهنده باشد، اما مشکل فراموشی رمز عبور ویندوز ۱۰ را می توان به روش های مختلفی حل کرد. برخی از این روش ها شامل ورود به ویندوز با حساب مایکروسافت است. شامل استفاده از دیسک بازیابی رمز عبور و موارد دیگر است. با انجام این روش ها و بازنشانی رمز عبور، می توانید دوباره وارد ویندوز خود شوید و رمز عبور جدید تعیین کنید. برای بررسی کامل روش های بازیابی رمز عبور فراموش شده ویندوز ۱۰ با ما همراه باشید.

چگونه پسورد ویندوز ۱۰ را پس از فراموشی بازیابی کنیم؟

برای بازیابی رمز ویندوز ۱۰؛ چندین راه وجود دارد که کاربران می توانند این کار را انجام دهند، مانند استفاده از حساب مایکروسافت. آره، برخی از روش ها برای همه کاربران در دسترس نیست و به عواملی مانند حساب کاربری و نسخه ویندوزی که استفاده می کند بستگی دارد.

از جمله راه های بازیابی رمز فراموش شده ویندوز ۱۰ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دیسک بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰
 • با رمز عبور تصویر یا پین وارد ویندوز ۱۰ شوید.
 • استفاده از نرم افزار. PCUnlocker برای بازیابی پسورد ویندوز ۱۰
 • بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ با استفاده از حساب مایکروسافت.
 • پسوردها را با استفاده از یک حساب کاربری محلی برای ورود به ویندوز ۱۰ بازیابی کنید.

دیسک بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰

یکی از راه های بازیابی پسورد ویندوز ۱۰ استفاده از دیسک بازیابی رمز عبور است که مایکروسافت به کاربران پیشنهاد می کند. قبل از اینکه رمز ویندوز ۱۰ خود را فراموش کنید، توجه داشته باشید که باید چنین دیسکی ایجاد کنید. لازم به ذکر است که دیسک بازیابی رمز عبور فقط برای حساب های کاربری محلی ایجاد می شود و نمی توان از آن برای حساب های مایکروسافت استفاده کرد.

برای بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ با استفاده از دیسک بازیابی؛ مراحل زیر را دنبال کنید.

 • پس از نوشتن رمز اشتباه، رمز عبور را وارد کنید تا وارد قسمت ویندوز شوید. رمز عبور به حالت پیش فرض بازنشانی می شود یک رمز عبور زیر کادر ورود ایجاد می شود.
 • انتخاب رمز عبور به حالت پیش فرض بازنشانی می شود انتخاب کنید سپس برنامه جادوگر بازنشانی رمز عبور اجرا خواهد شد.
 • در صفحه اول این برنامه روی گزینه کلیک کنید. یک چیز دیگر کلیک
 • در صفحه بعد، دیسک بازیابی رمز عبور با فایل userkey.psw رمز عبور جدید خود را انتخاب و وارد کنید.
 • در این انتخاب یک چیز دیگر کلیک در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، یک پیام تأیید ظاهر می شود.
 • سرانجام، می توانید با یک رمز عبور جدید وارد ویندوز ۱۰ خود شوید.

با رمز عبور تصویر یا پین وارد ویندوز ۱۰ شوید.

هنگامی که برای ویندوز ۱۰ خود رمز عبور تعیین می کنید اگر رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را فراموش کرده اید، ویندوز از شما می خواهد که روشی را برای پشتیبان گیری انتخاب کنید. این روش های پشتیبانی ممکن است شامل یک پین یا رمز عبور تصویر باشد. اگر پین یا رمز عبور تصویر خود را فراموش کردید. با استفاده از آن می توانید وارد ویندوز ۱۰ شوید. بعد از ورود به پنجره برنامه ریزی کنید CMD دستور را اجرا کنیدنام حساب کاربری خالص در مقابل جدید_کلمه عبور وارد در عوض باید رعایت شود. نام کاربری به جای آن باید نام حساب شما باشد. رمز عبور جدید شما باید رمز عبور جدید خود را وارد کنید. پس از فشار دادن دکمه وارد رمز عبور شما تغییر خواهد کرد.

استفاده از نرم افزار. PCUnlocker برای بازیابی رمز عبور

نرم افزار PCUnlocker این برنامه ای است که در صورت فراموشی رمز ویندوز ۱۰ می تواند آن را بازیابی کند. برای انجام این روش، ابتدا باید این کار را انجام دهید. روفوس این نرم افزار را روی فلش یا سی دی اجرا کنید. سپس می توانید تمام حساب های کاربری محلی ویندوز ۱۰ را مشاهده کنید. حالا حساب کاربری که رمز عبور آن را فراموش کرده اید انتخاب کنید و روی گزینه کلیک کنید. رمز عبور به حالت پیش فرض بازنشانی می شود کلیک در این زمان، برنامه PCUnlocker وضعیت اکانت را بررسی می کند و مشکل فراموشی رمز عبور ویندوز ۱۰ را به ترتیب زیر حل می کند:

 • ابتدا رمز عبور حساب کاربری خود را حذف کنید.
 • اگر حساب آنلاین است و رمز عبور با حساب مایکروسافت تأیید شده است. برنامه PCUnlocker این اکانت را به یک حساب کاربری آفلاین تبدیل می کند.
 • و سپس سطح دسترسی حساب کاربری را مدیریت کنید (فرماندار) تشویق شد.
 • اگر حساب کاربری غیرفعال باشد، برنامه دوباره آن را فعال می کند.
 • این برنامه در نهایت اکانت شما را بازیابی می کند.

از یک حساب کاربری مایکروسافت برای بازیابی رمز عبور استفاده کنید.

داشتن یک حساب کاربری مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ ممکن است کمک کننده باشد. با استفاده از آن می توانید رمز ویندوز ۱۰ را به راحتی بازیابی کنید. برای این، با استفاده از تلفن یا رایانه دیگری به سایت دسترسی پیدا کنید. Live.com پس از دسترسی به این سایت، اطلاعات حساب Microsoft خود را وارد کنید تا بتوانیم حساب شما را اضافه کنیم. باید توجه داشته باشید که آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کنید. اگر نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید، رمز عبور حساب مایکروسافت خود را بازیابی کنید. برای انجام این، به صفحه بازیابی رمز عبور حساب مایکروسافت بروید و دوباره امتحان کنید.

حالا شما سه گزینه دارید.

 • رمز عبور را فراموش کرده اید
 • رمز عبور را می دانم و کار نمی کند.
 • امکان هک سیستم وجود دارد.

با فرض اینکه با مشکل فراموشی رمز ویندوز ۱۰ مواجه هستید. شما باید گزینه اول را انتخاب کنید. سپس آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری خود را وارد کرده و کد امنیتی را وارد کنید (CAPTCHA) با دقت بنویسید. در این مرحله، با کمک سایت مایکروسافت می توانید رمز ویندوز ۱۰ خود را بازیابی کنید. اطلاعات وارد شده و پاسخ به سوالات امنیتی قابل بازیابی است. بنابراین مطمئن شوید که اطلاعات حساب شما به روز شده است. به این ترتیب اگر با مشکل فراموشی رمز ویندوز ۱۰ مواجه شدید، می توانید آن را بازیابی کنید.

بازیابی رمزهای عبور با استفاده از یک حساب کاربری محلی برای ورود به ویندوز.

هنگامی که کاربر از حساب کاربری مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ استفاده نمی کند، یک حساب کاربری محلی برای بازیابی رمز عبور ویندوز ۱۰ استفاده می شود. به عبارت دیگر، اگر حساب کاربری آنلاین نباشد. برای حل مشکل فراموشی رمز عبور ویندوز ۱۰ باید از حساب کاربری محلی استفاده کنید. برای این، ابتدا باید یک حساب اداری بسازید (حساب مدیر) برای فعال کردن ویندوز مخفی.

زیرا حساب مدیر اصلی سیستم برنامه ها را اجرا و کنترل می کند. معمولاً رمز عبور مخفی ندارد. آره، بهتر است پس از نصب ویندوز برای این حساب رمز عبور بگذارید. زیرا نداشتن آن رمز، امنیت سیستم را کاهش می دهد. اکانت های ویندوز را می توان با یک حساب کاربری مدیریتی کنترل کرد و رمز عبور آنها را تغییر یا حذف کرد. بنابراین اگر رمز ویندوز ۱۰ خود را فراموش کرده اید. شما می توانید آن را با استفاده از یک حساب مدیریت بازیابی کنید.

پس از فراموشی رمز ویندوز ۱۰، بدون نگرانی آن را بازیابی کنید.

اگر رمز عبور ویندوز ۱۰ خود را فراموش کرده اید، شما نمی توانید وارد ویندوز شوید و حتی از رایانه خود استفاده نکنید. از این رو، شما باید رمز عبور را به هر طریق ممکن بازیابی کنید. شرکت مایکروسافت برای جلوگیری از هک و سایر مشکلات، ورود به ویندوز و حساب کاربری را دشوار می کند. با این حال، راه هایی وجود دارد که کاربران بتوانند رمز عبور و لاگین و حساب های خود را بازیابی کنند. از جمله راه های بازیابی رمز ویندوز ۱۰ می توانید از نرم افزار استفاده کنید. PCUnlockerپین کد و رمز عبور تصویر را نشان می دهد.