راه آن را چاشنی کنیم به همان اندازه کباب گوشت زرشکی خوش ذوق تر مناسب شود؟


روز باربیکیو است. هر کدام اجتناب کرده اند آرزو می کنیم روزهای بهتری را برای تهیه کباب های خوش ذوق سپری کنیم. جذب چیست را انتخاب کنید و انتخاب کنید {چگونه می توان} آن را {به درستی} انجام داد؟ ترشی روشی است برای تهیه داروها اسیدی تا حد زیادی برای افزایش سبک را انتخاب کنید و انتخاب کنید مزه گوشت برای مدت معینی به همان اندازه روزی کدام ممکن است گوشت به احساس شخصی برسد. ادویه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید روغن های خاصی نیز در تکنیک چاشنی عملکرد دارند کدام ممکن است در آن سرکه هر دو آب لیمو عملکرد بی نظیر را ایفا می تدریجی. این متن اجتناب کرده اند بخش پختن شام خبرنامه الکترونیکی به نحوه مناسب کردن گوشت زرشکی می پردازد. به همان اندازه بالا مقاله همراه خود ما در کنار باشید.

به معنای واقعی کلمه هستند ترشی کردن گوشت {در خانه} چندان دردسرساز نیست. ساده باید ادراک کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید داروها را کنار هم قرار دادن کنید. در واقع باید بدانید کدام ممکن است چگونه گوشت زرشکی را انواع کنید. در انواع گوشت زرشکی باید به نکاتی ملاحظه کرد. حالا آن را امتحان کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیایید نحوه مارینه کردن گوشت را دلیل دهیم.

تا حد زیادی بیاموزید: اجتناب کرده اند صفر به همان اندازه صد گوشت لطیف را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوش سبک برای تکل کباب خوش ذوق

نحوه مناسب خواباندن گوشت زرشکی، گوشت زرشکی صحیح را انواع کنید

اگرچه هر گوشتی قابل دستیابی است تلخ به تذکر برسد، با این حال اینطور نیست. به همین دلیل، ضروری است کدام ممکن است بدانید چه گوشت هایی را می توانید در گذشته اجتناب کرده اند ترشی کردن آنها بچشید.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه مرغ کبابی همراه خود سبک باربیکیو: طعمی مشخص اجتناب کرده اند کباب مرغ کدام ممکن است دوست دارید

گوشتی کدام ممکن است می توانید آن را مرینیت کنید

فیله، استیک، گردن، استیک مرمر. این گوشت همراه خود ترشی خیال ای {خواهد بود}.

تا حد زیادی بیاموزید: لذت برداشتن اجتناب کرده اند فست فود {در خانه}: طرز تهیه همبرگر خانگی به سادگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید فوری

گوشتی کدام ممکن است نیازی به جذب ندارد

مواد با بیرون استخوان، استیک استیک، تی استخوان، فیله نیویورک، فیله مینیون. این گوشت توسط خودم به ابعاد کافی خوش ذوق است. نیازی به چاشنی نیست.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه اینه گل، عالی غذای خوش ذوق ترکی

چگونه گوشت زرشکی را {به درستی} مرینیت کنیم؟

به منظور شما گوشت زرشکی را مرینیت کنید، ابتدا باید گوشت ناخوشایند را انواع کنید. گوشت ضخیم، احساس دار را انتخاب کنید و انتخاب کنید ناخوشایند کدام ممکن است ما آن را مرمر نیز می نامیم نیز ممکن است مورد کنجکاوی ممکن است باشد.

پس اجتناب کرده اند این مرحله می توانید تکنیک جذب را آغاز کنید. گوشتی کدام ممکن است برای ماریناد می کسب عالی اینچ را انتخاب کنید و انتخاب کنید نیم ضخامت دارد: به این دلیل است که انگیزه است کدام ممکن است ماریناد را می توان روی گوشت منتشر شده کرد. اسید باید در گوشت تأثیر می گذارد تدریجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید ساختار ماهیچه را رایگان تدریجی. اگر اجتناب کرده اند گوشت غلیظ تر استخدام می کنید، نیمه بیرونی گوشت به ماریناد تأثیر می گذارد نمی شود.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه گوشت سرخ شده ترد را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوش ذوق در کمتر اجتناب کرده اند ۲۰ دقیقه!

نحوه مناسب خواباندن گوشت زرشکی؛ پانسمان شخصی را کنار هم قرار دادن کنید

داروها را همراه خود ملاحظه به چاشنی کدام ممکن است معرفی شده است اید کنار هم قرار دادن کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید به همین ترتیب ترکیب کردن کنید. تقریباً تمام ترشی ها تشکیل عالی جزء اسیدی هستند. این ماده هر دو سرکه، لیمو هر دو شراب است. با این حال در همین جا باید به ۱ نکته فوق العاده مهم ردیابی کرد. اجتناب کرده اند موادی کدام ممکن است خیلی اسیدی هستند در ماریناد شخصی استفاده نکنید. قابل دستیابی است گوشت شریر شود. سریع سس های بی نظیر ماریناد را رئوس مطالب خواهیم داد.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه کوفته در ازمیر، خوش ذوق ترین غذای یونانی-ترکی

گوشت را در ماریناد قرار دهید

گوشت کنار هم قرار دادن شده را در کیسه هر دو کاسه ای بریزید. سس سس را روی آن بریزید. دقت کنید کدام ممکن است سس روی تمام گوشت باشد. اگر وقت مرینیت کردن ندارید، می توانید گوشت را به سختی بمالید به همان اندازه ماریناد بخورید.

گوشت را در ماریناد در یخچال قرار دهید: بسته به مارینادی کدام ممکن است استخدام می کنید، تکنیک مرینیت کردن گوشت بین ۲ به همان اندازه ۲۴ ساعت اندازه می کشد. به این ضرب الاجل ها پایبند باشید.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه کوفته مرغ: غذای مهمانی خوش ذوق را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوش رنگ

اجتناب کرده اند سبک گوشت اوقات خوبی داشته باشید

گوشت را همراه خود ماریناد موجود در یخچال خوشایند ترکیب کردن کنید. وقت کدام ممکن است گوشت را پوست بیاوریم. هنگام خارج کردن گوشت اجتناب کرده اند بسته هر دو کیسه، اجازه دهید ماریناد خشک شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید حتی عالی هر دو ۲ بار آن را {به آرامی} تکان دهید. سپس پایداری کنید به همان اندازه گوشت به دمای تنظیم برسد. به منظور شما اجتناب کرده اند اصل پخت متفاوتی بیشترین استفاده را ببرید را انتخاب کنید و انتخاب کنید خواستن به پخت بلافاصله دارید، به اصل وعده های غذایی پایبند باشید.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه نان کباب همراه خود گوشت چرخ کرده، غذایی خوش ذوق را انتخاب کنید و انتخاب کنید مقوی

معروف ترین چاشنی ها کدامند؟

۲ نوع روزمره سس ماریناد موجود است کدام ممکن است می توانید به سادگی در آشپزخانه شخصی تهیه کنید. این سس ها کمک می کنند به همان اندازه گوشت شبیه لعاب کباب ترکی شود.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه خوش ذوق ترین کوفته ترکی

ادویه فلفل سیاه را انتخاب کنید و انتخاب کنید نمک

این ارائه می دهیم وابسته است کدام ممکن است عالی ماریناد برتر اجتناب کرده اند چندین ماده {در خانه} مناسب کنید. به اقتصاد خانه {کمک می کند}، گوشت را خوش سبک می تدریجی.

داروها اجباری به رئوس مطالب زیر است: ۱.۵ قاشق غذاخوری سنگ نمک، عالی چهارم قاشق غذاخوری سیر، ۵۰ میلی لیتر. آب، ۵۰ میلی لیتر. روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری سرکه، ۲ قاشق غذاخوری فلفل سیاه اخیر آسیاب شده. همه آنها را ترکیب کردن کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید گوشت را همراه خود لذت مرینیت کنید. تقریباً ۴-۸ ساعت زمان جذب کافی است.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه کوفته آکسابات، غذای خوش ذوق را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوش رنگ ترابزون ترکیه

نحوه مناسب خواباندن گوشت زرشکی، ماریناد سرکه بالزامیک

مخلوط کردن این سس قابل دستیابی است دردسرساز باشد، با این حال مناسب کردن آن فوق العاده ساده است. علاوه بر این سبک فوق العاده خاصی به گوشت می دهد. تقریباً ۲ ساعت زمان جذب کافی است.

داروها به رئوس مطالب زیر است: ۲ پیاز متداولدانش شده، ۱ قاشق غذاخوری آویشن خشک، ¼ فنجان سس سویا، ۳ قاشق غذاخوری شکر اسپرسو ای، ۲ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۸۰ میلی لیتر. روغن زیتون. همه عامل را همراه خود هم ترکیب کردن کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجازه دهید به همان اندازه گوشت ها مارینه شود. تقریبا ۲ ساعت چاشنی کافی است. گوشت ممکن است کنار هم قرار دادن است. حالا بیایید به ویژه ترین داده ها با توجه به جذب برسیم.

تا حد زیادی بیاموزید: طرز تهیه کوفته اسلیمی، عالی غذای خوش ذوق را انتخاب کنید و انتخاب کنید خوش رنگ اجتناب کرده اند ساکاریای ترکیه

در Marineite چه باید کرد را انتخاب کنید و انتخاب کنید چه کاری نباید انجام داد؟

اجتناب کرده اند ماریناد در جای تولید دیگری استفاده نکنید: قابل دستیابی است {به دلیل} سوئیچ میکرو ارگانیسم اجتناب کرده اند گوشت به ماریناد کشف نشده خطر مسمومیت باشید.

به هیچ وجه گوشت نخورید: گوشتی کدام ممکن است می‌کسب روزی خوشایند است کدام ممکن است مناسب باشد را انتخاب کنید و انتخاب کنید ملایم نگه دارد.

بلافاصله گوشت را سرو نکنید: می دانیم کدام ممکن است نمی توانید پایداری کنید به همان اندازه گوشت ممکن است کنار هم قرار دادن شود، با این حال ارائه می دهیم پیشنهاد می کنیم ۵ دقیقه پایداری کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید گوشت را به همین صورت سرو کنید. به این دلیل است که انگیزه است کدام ممکن است گوشت بلافاصله آب را آزاد تدریجی. به منظور شما اجتناب کرده اند تصویر بدی کدام ممکن است در بشقابتان می افتد جلوگیری کنید، گوشت را کم حفظ کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید آن را نیز سرو کنید.

کلم تلخ را فریز نکنید: پس اجازه ندهید یخ بزند، گوشت را در یخچال مرینیت کنید. به همین دلیل، می توانید گوشتی را کدام ممکن است خرس تکنیک مارینینگ قرار گرفته است، با بیرون ناخوشایند شدن بپزید. در هر مورد دیگر، یخ باقی مانده روی گوشت قابل دستیابی است سبک گوشت را شدیدتر تدریجی.

اجتناب کرده اند کیسه های تاشو برای جذب بیشترین استفاده را ببرید: کیسه های نشان دادن شده ارائه می دهیم این امکان را می دهند کدام ممکن است در حین جذب دستی تر کار شخصی را انجام دهید. اگر دوست داشتید می توانید گوشت را ماساژ دهید هر دو اگر دوست داشتید می توانید گوشت را همراه خود اقدامات فوق العاده سبک یک بار دیگر موجود در آن برگردانید.

هوا را اجتناب کرده اند کیسه چاشنی خارج کنید: عالی بار تولید دیگری با توجه به میکرو ارگانیسم ها به ما هشدار دهید. چون آن است می شناسید میکرو ارگانیسم هایی کدام ممکن است همراه خود هوا در تصمیم هستند سریعتر تکثیر می شوند. بیایید آنها را برداشتن کنیم!