رانندگان تاکسی از نیویورک پیشنهاد کاهش بدهی بهتری ارائه می دهند

رانندگان تاکسی از نیویورک پیشنهاد کاهش بدهی بهتری ارائه می دهند


کمیته تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید معافیت مالیاتی خود برای رانندگان دفاع کرد و مدعی شد که قبلاً میلیون ها بدهی را از کتاب ها حذف کرده است. اما در جلسه شورای شهر ، رانندگان گفتند شرایط ارائه شده توسط طلبکاران همچنان باعث می شود که آنها زیر حداقل دستمزد کار کنند.

برنامه امداد مدالی تاکسی شهر برای کمک به رانندگان برای بازسازی وام های خود با شرایط مطلوب تر ایجاد شد. این شهر 20 هزار دلار به طلبکاران کمک می کند تا بدهی رانندگان را کاهش دهند و سپس 9000 دلار دیگر به رانندگانی که حقوق ماهانه آنها از 1500 دلار فراتر می رود ، می دهد.

طی یک دهه گذشته ، صنعت تاکسی با ورود تولیدکنندگان خودروهای اجاره ای مبتنی بر برنامه مانند Uber و Lyft مواجه شده است. این رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” به خیابان ها سرازیر شدند و ارزش مدال تاکسی زرد از بیش از 1.2 میلیون دلار در اوج خود در سال 2014 به 100000 دلار امروز کاهش یافت.

هشت راننده تاکسی در سال 2018 جان خود را از دست دادند ، بسیاری از آنها به بار سنگین بدهی اشاره کردند.

در مجموع 13،587 مدال وجود دارد که به تاکسی های زرد اجازه می دهد تگرگ خیابانی را بردارند. شهر تخمین می زند که نیمی از آنها متعلق به ناوگان با سکه بیشتر است و برنامه وام فقط به صاحبان پنج یا کمتر آویز اجازه می دهد. در حالی که قادر به تخمین کل بدهی رانندگان نیست ، شهر تخمین می زند که وام هایی تا 1 میلیون دلار وجود دارد.

TLC معتقد است 65 میلیون دلار برای این برنامه برای هر راننده ای که به کمک نیاز دارد کافی است.

اما رانندگان تاکسی زرد هفته هاست که در مقابل ساختمان شهرداری تظاهرات کرده و از شهر می خواهند پیشنهاد بهتری ارائه دهد. این برنامه که انتظار می رود به 2250 راننده با اعتبار کمک کند ، ماه گذشته اجرایی شد و این هفته تأیید نهایی شورای شهر را دریافت کرد.

بهیراوی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، در تظاهرات در خارج از شهرداری ، سپتامبر 2021

فلش

رئیس کمیته حمل و نقل ، یدانیس رودریگز ، خاطرنشان کرد که TLC قبل از ادامه این طرح “شورا را درگیر نکرد”. اگرچه او همچنین متوقف کردن آن را پیشنهاد نداد.

TLC روز جمعه اعلام کرد که در حال حاضر 1000 متقاضی این برنامه را ارزیابی کرده و به 90 راننده کمک کرده است تا وام خود را کاهش دهند و کل بدهی 14 میلیون دلار را لغو کنند.

آلویسی هردیا یارموسوک ، کمیسر تاکسی و لیموزین ، روز جمعه گفت: “رفع این بدهی کلید بهبود سلامت و طول عمر صنعت تاکسی های زرد رنگ است.”

اما مقاومت شدید به رهبری گروهی از هزاران راننده تاکسی ، اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، از شهر می خواهد که پیشنهاد بهتری را به رانندگان ارائه دهد. این گروه ادعا می کند که حتی وام تجدید ساختار می تواند منجر به پرداخت 2000 دلار وام مسکن به رانندگان به طور ماهانه شود و درآمد آنها کمتر از حداقل دستمزد باشد. این شهر تشویق می شود که پرداخت های ماهانه را به 800 دلار در ماه محدود کند.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) ، روز جمعه گفت: “این پلی برای ورشکستگی است.” “شهر ، با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار ، 6 میلیارد دلار کمک COVID دریافت کرد … شهر پول دریافت کرد ، ما فقط در مورد تأثیر بیشتر رانندگان در میز صحبت می کنیم.”

گروه وی می خواهد این شهر ضامن همه وام های مربوط به مدال باشد ، که به گفته وی به وام دهندگان کمک می کند حتی نرخ بهره پایین تری را ارائه دهند.

و دیدگاه او در دولت فدرال طرفداران و حامیان خود را جمع کرد.

یک هیئت کنگره نیویورک ، از جمله سناتور شومر و نماینده الکساندریا اوکاسیو کورتز ، نماینده NYTWA را در نظر گرفتند و از آن حمایت کردند. اما در نامه ای به شهردار بلاسیو ، آنها نوشتند که برنامه وی “به هدف خود برای کاهش بدهی رانندگان” نمی رسد. و اگرچه مشکل در دوران سلطنت او آغاز نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را برطرف کند”.

این شهر روز جمعه اعلام کرد که اگر به عنوان پس زمینه تمام وام های مدالیون عمل کند ، هیچ گونه بدهی مالیاتی به مالیات دهندگان نخواهد داشت.

شرکت خصوصی Marblegate ، که صدها وام آویز زیر آب خریداری کرده است ، تأیید نکرده است که در برنامه جدید خود با این شهر همکاری می کند ، اما سخنگوی این شرکت گفت که 140 میلیون دلار بدهی مارس گذشته را برای 800 مدال بخشیده است.

در حالی که این تورها در بدترین دوره اپیدمی 2020 سقوط کردند ، TLC اشاره می کند که با تاکسی های زرد همه چیز بهتر می شود. رانندگان 30-40 سفر در هر شیفت را مشاهده می کنند ، در حالی که 18 سفر در 11 ماه قبل در هر شیفت انجام می شد.

هردیا یارموسوک ، کمیسر کمیسیون ، گفت: “ما در مکان بسیار بهتری برای صاحبان رور قرار داریم تا نه تنها دستمزد زندگی خود را بدست آورند ، بلکه پول خود را نیز پس انداز کرده و بارهای بی ضرری بر دوش آنها نگردد.”

اما چندین راننده با اشک اظهار کردند که اینطور نیست.

چیم گیاتسو در سال 2009 سکه خرید. او گفت که همه چیز خوب بود تا سال 2014 ، زمانی که برای مثال Uber و Lyft ، بازار تاکسی ها اشباع شده بود و شهر نمی توانست وسایل نقلیه جدید را تا سال 2018 محدود کند. او از TLC التماس کرد که پیشنهاد بهتری را به رانندگانی مانند او ارائه دهد.

او گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “لطفاً ، شما باید ما را از رودخانه هادسون نجات دهید.” نه راننده قبلاً خودکشی کرده اند ، حالا فکر می کنم نوبت من است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *