رئیس TPO: توافقنامه تجارت آزاد اوراسیا باید قبل از پایان سال ۲۰۲۲ امضا شود.علیرضا پاکپیمان در کنفرانسی در حاشیه بیست و پنجمین مجمع بین المللی سن پترزبورگ گفت: حجم تجارت ایران و روسیه در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیارد دلار است که تنها ۴ میلیارد دلار آن است. مقادیر جزئی واردات و صادرات دو کشور است.

پاک پیمان با اشاره به سطح بالای روابط سیاسی بین دو کشور، گفت: حجم تجارت ایران و روسیه نیز باید به سرعت گسترش یابد تا اقدامات مهمی که نیاز مبرم دارند، انجام شود.

وی افزود: با وجود عدم وجود روابط اقتصادی بین تجار ایرانی و روس در ماه های اخیر، اکنون باید تجارت آزاد بین ایران و تجار روسی مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از نمایندگان تجاری دو کشور از کشورهای دیگر دیدن کرده اند.

او گفت که طی سه ماه گذشته، رئیس سازمان انرژی اتمی بزرگترین هیئت اقتصادی تاریخ ایران را با “نتایج اقتصادی رضایت بخش” به ایران اعزام کرده است.

وی گفت که پتانسیل دو کشور بسیار زیاد است و تلاش ها برای ایجاد پیوندهای بیشتر بین دو کشور برای منافع متقابل انجام می شود.

پاکپیمن تاکید کرد که ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به اجرای توافقنامه همکاری اوراسیا نیاز دارد و TPO گفت که او معتقد است بهترین زمان برای امضای توافقنامه تجارت آزاد اوراسیا قبل از پایان سال ۲۰۲۲ است.

۱۴۲۴

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish