رئیس هیئت مدیره پورشه نیز مدیرعامل فولکس واگن خواهد شد.


اولیور بلوم که همچنان رئیس هیئت مدیره پورشه است، در ۱۰ سپتامبر مدیرعامل گروه فولکس واگن خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، هیأت نظارت فولکس واگن در اقدامی غافلگیرکننده، دکتر هربرت دیس به طور ناگهانی با کناره گیری از سمت مدیرعاملی گروه فولکس واگن موافقت کرد و الیور بلوم جایگزین او شد که از اول سپتامبر ۲۰۲۲ این سمت را بر عهده خواهد گرفت.

دیز مدیر عاملی بود که در بحبوحه رسوایی دیزلگیت گروه فولکس واگن را به دست گرفت و انتقال این خودروساز از بنزین به برق را رهبری کرد. یکی از بزرگترین برندهای فرعی گروه فولکس واگن که با پیشوند ID شناخته می شود و دارای چندین خودروی برقی است، در زمان تصدی این مدیر عامل شکل گرفت. Zwickau همچنین در زمان خود خود را به عنوان مرکزی برای خودروهای الکتریکی تثبیت کرد.

تصور می‌شود دلیل یا بهانه کنار گذاشتن Diyce، CARIAD است، بخشی که نرم‌افزار مورد نیاز خودرو را طراحی و ایجاد می‌کند. همه خودروسازان جهان، به جز تسلا، برای تولید نرم افزار مورد نیاز خود به شرکت های بزرگ فناوری متکی هستند، اما شرکت های خودروسازی مانند فولکس واگن به این نتیجه رسیده اند که باید نرم افزار خود را کدنویسی کنند. Division به معنای بخش نرم افزار داخلی یک سازمان است. اما این تنها مشکل و چالش عمیق فولکس واگن نیست.

دیس در ۱ ژوئیه ۲۰۱۵ به عنوان مدیرعامل منصوب شد و در آوریل ۲۰۱۸ به عنوان رئیس هیئت مدیره فولکس واگن به عنوان مدیرعامل ادامه داد. بر اساس این قرارداد، وی قرار است تا ۳ سال دیگر به عنوان مدیر عامل شرکت کند. اما ظاهر ماجرا نشان می دهد که پورشه و پایش حمایت دو خانواده را از دست داده اند. در بیانیه فولکس واگن دلیلی برای این تصمیم ذکر نشد، اما هانس دیتر پوش، رئیس هیئت نظارت گروه فولکس واگن، از او تمجید کرد و گفت: «او زمانی بازی می کرد که رئیس هیئت مدیره گروه فولکس واگن بود. او نقش اساسی در رشد و تحول شرکت داشت.» گروه خودروسازی و برندهای زیرمجموعه آن آماده رویارویی با آینده هستند و ظرفیت، ظرفیت نوآوری و سودآوری آن قوی است. آقای دایس به وضوح سازگاری بالای خود را نشان داده است. برای ایجاد فرآیندهای تحول آفرین “او شرکت را در شرایط پیچیده رهبری کرد و یک استراتژی اساساً جدید را اجرا کرد.”

این سخنرانی به ورود دیس به فولکس واگن از BMW در سال ۲۰۱۵ اشاره دارد، زمانی که فولکس واگن با رسوایی دیزلگیت دست و پنجه نرم می کرد که برای گروه خودروسازی ۲۰ میلیارد دلار هزینه داشت. این رسوایی آئودی است، به بسیاری از برندهای این گروه خودرویی از جمله پورشه و اشکودا آسیب وارد می کند. شکایت های مهمی از سوی بسیاری از کشورهای جهان علیه این خودروساز مطرح شد که در مدت ۳ سال تا سال ۲۰۱۸ جمع آوری شد و در عین حال به اعتبار این خودروساز لطمه جدی وارد کرد. نیمه دوم دوران دایس آغاز گذار از بنزینی به وسایل نقلیه الکتریکی بود. این میوه ای است که در سال ۲۰۱۹ با برند فرعی خودروهای برقی که سلف ID است متولد شد. ثمرات تلاش های Diis بر گسترش جهانی ویروس کرونا تأثیر گذاشته است، اما این امر تولید انبوه خودروهای الکتریکی ID.3 و ID.4 را متوقف نکرده است. با این حال، با تاخیر زیادی روبرو شد زیرا سهم مهمی از بازار خودروهای الکتریکی را به رقیب آمریکایی خود تسلا از دست داد.

دیس رابطه نزدیکی با ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا داشت و حتی از طریق ویدئو کنفرانس برای ارائه رویکردهای خود به مدیران ارشد فولکس واگن دعوت شد.

فولکز در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: از دیدگاه اعضای هیئت نظارت گروه خودروسازی فولکس واگن، هربرت دیس ایده‌های نوآورانه‌ای برای محصولات ایجاد کرد و سبد محصولات این گروه خودروسازی را با تمرکز ویژه بر حمل و نقل با خودروهای برقی بازطراحی کرد. همچنین سلول های باتری نوآورانه و رویکردهای مبتنی بر پلت فرم را معرفی کرد که پایه و اساس خدمات حمل و نقل هستند.”

با این حال، در دوران Deis، ناظران و تحلیلگران صنعت خودرو آلمان؛ آنها معتقدند که گروه فولکس واگن از چابکی و مهارت لازم به لحاظ مالی و به خصوص نرم افزاری بی بهره است. حذف ناگهانی تاس در هفته های اخیر نیز به دلیل مشکل مشابه با CARID یا آژانس توسعه خودرو است.

دو سال گذشته دیس در گروه فولکس واگن با مشکلات و استرس ناشی از ویروس کرونا و تراشه ها و مشکلات زنجیره تامین همراه بود، زیرا خطوط تولید این گروه خودروسازی با تعطیلی خطوط تولید مواجه شد. یکی دیگر از مسائلی که تاثیر زیادی بر گروه فولکس واگن داشته جنگ روسیه و اوکراین است. برخی از تامین کنندگان اصلی قطعات برندهای مختلف فولکس واگن در اوکراین قرار دارند و تحت تاثیر این جنگ موفق به تامین آن نشدند و فولکس واگن مجبور شد جایگزینی برای آن در اروپا در نظر بگیرد. به دلیل جنگ، قیمت تولید مواد اولیه و اجزای اصلی افزایش یافت.

بلوم در سال ۱۹۹۴ به گروه فولکس واگن پیوست و در آئودی کار می کرد. او تجربه حضور در چهار برند فولکس واگن و پورشه را دارد و آخرین سمت او مدیرعاملی پورشه بوده است. هانس دیتر پوش در مورد بلوم می گوید: “الیور بلوم تخصص عملیاتی و استراتژیک خود را در سمت های مختلف در گروه فولکس واگن با برندهای زیادی به اثبات رسانده است و موفقیت های بزرگی از نظر مالی، فنی و فرهنگی در پورشه AG به دست آورده است. طبق گفته این گروه. هیئت نظارت، او بهترین فرد برای رهبری تیم، تمرکز بر مشتری و رساندن برندهای این زیر مجموعه به جایگاه واقعی خود است.”

چالش ها و مشکلات فولکس واگن پس از DICE کاهش نخواهد یافت. هیچ راه حل آسانی برای این خودروسازان وجود ندارد زیرا هزینه های انرژی در اروپا همچنان در حال افزایش است و کمبود تراشه در صنعت جهانی خودرو حل نشده است.