رئیسی: ما باید ارتش سوریه را در تمام مرزهای این کشور کنترل کنیم.


رئیسی: ما باید ارتش سوریه را در تمام مرزهای این کشور کنترل کنیم.

دیدارنیوز: رئیسی گفت: ارتش سوریه باید بر تمام مرزهای این کشور تسلط داشته باشد و به حاکمیت سوریه احترام بگذارد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه، برای دولت و کشور سوریه آرزوی موفقیت و سلامتی کرد و معتقد است که این امر به نفع مردم در آینده خواهد بود. صبر این کشور و مردم سوریه روشن خواهد شد و این آینده این کشور و منطقه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از گزارش مفصل وزیر امور خارجه سوریه قدردانی می کنم، تاکید کرد: همانطور که سران قلب می گویند آمریکایی ها باید سوریه را ترک کنند. خروج آمریکا از شرق فرات راه حل اساسی و ریشه ای برای بحران های غرب آسیا است.

رئیسی با تاکید بر لزوم رفع نگرانی برخی کشورها گفت: ارتش سوریه باید بر تمامی مرزهای این کشور تسلط داشته باشد و به حاکمیت سوریه احترام بگذارد. نادیده گرفتن این مسائل خطرات مختلفی را به دنبال دارد.

رئیسی: ما باید ارتش سوریه را در تمام مرزهای این کشور کنترل کنیم.

در این دیدار «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه ضمن ابلاغ سلام بشار اسد رئیس جمهور سوریه به آیت الله رئیسی گزارشی از اوضاع سیاسی و امنیتی این کشور ارائه کرد.

مقداد به تمایل کشورش برای حل مشکلات و مسائل سوریه اشاره کرد. ما ابتکارات سیاسی و دیپلماتیک مختلفی برای دستیابی به این اهداف داریم.

وزیر امور خارجه سوریه با قدردانی از برگزاری نشست آستانه در کشورمان و رضایت از دستاوردهای این دیدار گفت: اظهارات رئیس جمهور ایران و رهبر انقلاب حاکی از اتحاد تهران و دمشق است.