“دیپلماسی شهروندی”؛ تلاش برای ارائه تصویر واقعی از پایتخت ایران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، تهران پایتخت دارای جاذبه های تاریخی و هنری مهمی است و بخشی از هویت فرهنگی کشور را تشکیل می دهد. توسعه روزافزون شهر تهران و کاربری‌های متعدد اداری و مسکونی آن، شرایط تاریخی تهران را رقم زده است. منشا این شجره نامه، شهر بزرگ فرض بر این است که به تدریج محو می شود و فراموش می شود.

استراتژی مدیریت شهری در عصر جدید; نشانه گذاری شهر تهران.

در دوره جدید مدیریت شهری، چشم‌اندازی که شهردار تهران «تهران؛ شهر نمونه جهان اسلام» تعیین کرده است، بر این اساس است که نوع شناسایی تهران به‌عنوان پایتخت جهان اسلام را دنبال کند. استراتژی با خدمات عمومی

شهردار تهران در همین راستا در اولین جلسه بازدید هشت معاون شهردار تهران به لزوم ارائه مدرک به شهر تهران اشاره کرد و گفت: هویت ایرانی اسلامی تهران احیا می شود. مسائل فرهنگی را فراتر از ترویج سبک زندگی شهری در نظر بگیرید، زمانی که به کارکردهای دیگر مربوط نیست.

زاکانی همچنین در دیدار با معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت: تهران باید به هویت فرهنگی و اجتماعی متناسب با بافت شهری و مفاهیم اسلامی تبدیل شود. تهران توانایی دستیابی به هویت مستقل و برجسته در عرصه های فرهنگی و هنری، شعر و ادب، ورزش، علم و فناوری را دارد و بدون مدیریت دقیق در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام می دهد.

مقابله با سیاست لکه دار کردن با «دیپلماسی شهروندی»؛

«دیپلماسی شهروندی» رویکرد مدیریت شهری در حالی است که رسانه های فارسی زبان شبانه روزی کشور عزیزمان را سیاه نمایی می کنند و در کنار سعودی ها سیاست تخریب و انکار هویت اصیل جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کنند. و دلار آمریکا

شرم شهرداری تهران در دوره جدید از ظرفیت «دیپلماسی شهروندی» استفاده کرده و آن را در کنار وزارت امور خارجه قرار می دهد تا هویت واقعی سبک دیپلماسی رسمی کشور را در عرصه بین المللی و سیاسی معرفی کند. از فرهنگ خودتان به عنوان سفیر از این سفیران به سفرای خارجی تهران استفاده کنید.

میزبانی سفارت کشورهای خارجی در ۱۲ منطقه تاریخی.

به این منظور، صبح جمعه یازدهم شهریور بافت تاریخی منطقه ۱۲ تهران میزبان جمعی از دیپلمات های کشورهای خارجی و خانواده هایشان بود. انگلستان تایلند حدود ۲۵ دیپلمات خارجی و خانواده های آنها از جمله سفرای سنگاپور و سایر کشورها برای مشاهده یک لایه نامرئی در قلب شهر شرکت کردند.

خانه موزه کاظمی حمام نواب مهمانسرای پهلان رضا خانه شهید مدرس خانه دبیرالملک و بازار چه سانتی عود لاجان مکان های تاریخی مورد بازدید دیپلمات های کشورهای فوق الذکر، ارتباطات و تلاش شهرداری تهران است. مرکز امور بین الملل

سفیر انگلیس در تهران: این برنامه یک فرصت عالی برای مهاجران مقیم تهران است.

سایمون شرکلیف سفیر انگلیس در تهران در این بازدید و در جمع خبرنگاران این برنامه را فرصت و ایده خوبی برای خارجیان مقیم تهران دانست.

سفیر انگلیس در تهران خاطرنشان کرد: من به شهرهای مختلف ایران سفر کرده ام و هر جا خانه های قدیمی را می بینم. جاهای جالبی مثل حمام سنتی را دیدیم اما در تهران هرگز ندیدیم. برنامه امروز واقعا مفید و جالب است.

تهران یک شهر بسیار بزرگ با جمعیتی در حدود ۱۵ میلیون نفر است که از شهرهای ما در انگلیس بسیار بزرگتر است. از این رو شهری شلوغ با فعالیت های فراوان است.

سایمون شرکلیف می گوید: چیزی که در این شهر خیلی دوست دارم محیط تپه ای است که به تهران هم نزدیک است. مثل یک تفرجگاه است چون می توان کل شهر تهران را از دور دید.

سفیر انگلیس در تهران با بیان اینکه مردم تهران مانند همه ایرانی ها بسیار مهمان نواز و مهمان نواز هستند، گفت: برنامه هایی مانند امروز راه خوبی است و امیدوارم همچنان باعث آگاهی ما خارجی ها شود. اطلاعات بیشتر در مورد تهران

او گفت که ارتباط نزدیک‌تر بین یک شهر بزرگ در انگلیس مانند لندن و یک شهر بزرگ مانند تهران برای همه خوب است و افزود: من یک دیپلمات هستم. آنچه برای من مهم است خاستگاه روابط خوب دو کشور است.

سایمون شرکلیف درباره آلودگی هوای تهران نیز گفت: تهران مناطق صنعتی و خودروهای زیادی دارد. معمولا آلودگی هوا زیاد است. چرا که شهرها در سراسر جهان چگونه هستند؟

وی ادامه داد: اولین نکته مهمی که باید بررسی شود این است که این آلودگی دقیقا از کجا می آید. نکته دوم ایجاد برنامه ای است که خودروها را محدود می کند و محدودیت بیشتر و بیشتر ضروری می شود.

رویکرد شهرداری تهران ارائه تصویر صحیح از تهران و ایران به جهانیان است.

حمیدرضا غلام زاده معاون امور بین الملل شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اهداف برگزاری این رویدادها تصریح کرد: رویکرد شهرداری تهران نشان دادن چهره واقعی تهران و ایران است. باید تصویر درستی از تهران و پایتخت جمهوری اسلامی ایران در ذهن جهانیان داشته باشد.

معاون امور بین الملل شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اولین برنامه به عنوان یک نشانگر فرهنگی تاریخی از قلب تاریخی تهران آغاز شد و به مناطق دیگر توسعه یافت.

مجموعه های بازدید شده عموماً هویت کلی شهر تهران را از نظر تاریخی و فرهنگی نشان می دهد. وی گفت: رویکردی که در مدیریت شهری جدید به عنوان معاون بین الملل گنجانده شده نوعی «دیپلماسی شهروندی» است. . تهران محل مهاجران است. پناهندگان سفیران از فعالان تجاری و بازرگانی و خانواده های آنها استقبال می شود.

غلامزاده گفت: این افراد فرصت زیادی برای استفاده و شناخت تهران ندارند. فرصت های زیادی برای گردشگری و شناخت تهران وجود دارد.

معاون امور بین الملل شهرداری تهران اضافه کرد: با توجه به اینکه هر کدام از این افراد جامعه ای را در کشور خود می شناسند; بنابراین اگر این افراد تصویر واقعی از تهران داشته باشند، جامعه اطراف این افراد تصویر واقعی از تهران را دریافت می کند و تصور می کند که این افراد سفیر هستند و روایتی رسمی برای کشور خود ارائه می دهند.

ژانر «دیپلماسی شهروندی» را با برگزاری تورهایی برای دانشجویان خارجی دنبال کنید.

وی در گذشته سفرهای دانش آموزی را در چارچوب رویکرد «دیپلماسی شهروندی» ترتیب داده است و در آغاز سال تحصیلی نیز این رویکرد را برای دانشجویان خارجی دنبال خواهد کرد.

غلامزاده خاطرنشان کرد: موضوع دیگر معرفی ارتباطات و تعاملات بین‌المللی تهران به شهروندان بخش‌های مختلف از طریق این مدل دیپلماتیک است. شهروندان منطقه ۱۲ متوجه خواهند شد که منطقه آنها برای نمایندگان خارجی بسیار جذاب است. کاوش در کشورها و مکان های آنها که در آن تاریخ رخ خواهد داد.

فرمود: از طرف دیگر; فرصت های تهران به دیپلمات ها و دیپلمات های خارجی معرفی می شود. در این سفر، در چت ها، این طرح مورد استقبال قرار گرفت و ثبت نام ها بیش از ظرفیت بود و ۱۰ نفر را به تنهایی از کشورها برای شرکت در این برنامه معرفی کردند.