دولت دیگر مستمری بگیران بهزیستی را از ترفیع به اردوگاه آخر منع کرده است.


دولت دیگر مستمری بگیران بهزیستی را از ترفیع به اردوگاه آخر منع کرده است.

حسن صادقی (رئیس صنفی سازمان کار) نوشت: قطار افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به آخرین ایستگاه خود نزدیک می شود. انتظار می رود مصوبه هیات مدیره به تایید دولت برسد. ۳۸ درصد حقوق پایه مدیران سازمان تامین اجتماعی و مبلغ ثابت ۵. حقوق مستمری بگیران ۱۵۱۶۶۰ ریال همان مصوبه شورای مرکزی کار است. پس از رسیدن به آخرین ایستگاه

پس از ۴ ماه از ۱۴۰۱ قطار ارتقای سایر مستمری بگیران تامین اجتماعی با اتفاقات تلخ و شیرین خود به آخرین ایستگاه نزدیک می شود. یکی از تاسف بارترین و ناراحت کننده ترین خاطرات این روزها وضعیت بد معیشتی و اقتصادی جامعه کارگری بازنشسته است. شاخص ها؛ ارقام و نمودارها شرایط وخیم اقتصادی کشور را در این مدت کوتاه نشان می داد. برخی از کارشناسان اقتصادی تنها دلیل وضعیت بد اقتصادی کشور را استفاده از تحریم های ناجوانمردانه دولت آمریکا می دانند.

وقتی بازنشستگان بدون حداقل دستمزد در این مدت فراموش می شوند. شرایط زندگی و اقتصادی روز به روز سخت می شود و شرایط بیش از آن است که سایر گروه ها با جان و دل فشار اقتصادی را احساس کنند. این امر رهبران انقلاب اسلامی را به مرز تساهل این جامعه کشاند و در قالب صنفی و تجمعات خودجوش دلایل اعتراض خود را بیان کرد. بازنشستگانی که نیمی از عمر شریف خود را بدون هیچ چشمداشتی از تولید و خدمت به کشور گذرانده بودند، به ناحق رانده شدند تا حقوق طبیعی خود را در خیابان ها جستجو کنند.

با وجود اراده درونی بازنشستگان، جلساتی که به صورت جداگانه توسط بازنشستگان برگزار شد، منجر به مذاکره و مذاکره نمایندگان بازنشستگان شد. این تجمعات صنفی دستاورد مهمی را به همراه داشت و آن لغو مصوبه دولت مبنی بر افزایش ده درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و افزایش حقوق مسکن کارگران بود. تغییر بالاترین قوانین و تصمیمات هیات مدیره تامین اجتماعی و شورای کار.

با توجه به حضور بازنشستگان در عرصه های مختلف، دستاوردهایی برای حفظ حقوق آنان؛ همزمان، برخی از سودجویان که با شبکه های ضدانقلاب همکاری می کنند سعی کرده اند با سوار شدن بر موج احساسات در قشر زحمتکش کشور فضای کشور را در شبکه های اجتماعی خود به نمایش بگذارند. آره، این همان تبلیغاتی است که دشمنان انقلاب همیشه به آن امید دارند. با این حال، هدف بازنشستگان این است که با برگزاری جلسات به صورت خودکار، حقوق رو به زوال خود را پیدا کنند.

در تحلیل اولین دستاورد یعنی ابطال مصوبه دولت مبنی بر افزایش ده درصدی حقوق بازنشستگان، باید این توضیح را بیان کرد که در چنین شرایطی دولت تنها یک راه دارد. قبل از آن قرار بود مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب شود. این وظیفه ای است که تصمیم شورای مرکزی است. به عبارت دیگر دولت موظف به تصویب تصمیم هیات مدیره سازمان است. به این معنی که ۳۸ درصد حقوق پایه و مبلغ ثابت ۵ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۶۶۰ ریال برای سایر مستمری بگیران افزایش و مصوبه رعایت نمی شود. این قانونی است که نمی توان با حکومت انقلابی و مجری قانون عمومی سرپیچی کرد. در صورتی که دولت ظرف ده روز از موعد رسمی ابلاغی رئیس شورای اسلامی را اجرا نکند طبق قانون. رئیس مجلس می تواند رأساً به تصمیم هیأت مدیره اجتماعی رجوع کند. همچنین لازم است تصمیم هیئت حاکمه مربوطه و تیم مربوطه به شورای امنیت اجرا شود. با توجه به نرخ تورم بالا، این افزایش فاصله بین سبد معیشت و دستمزد را کاهش نخواهد داد و طبیعتاً بازنشستگان غیرحداقل دستمزد متضرر خواهند شد. مرداد ماه همراه با تورم فروردین و این ماه افزایش حقوق خواهد داشت. ما در واقع شاهد رشد دستمزد اسمی و عدم بهبود استانداردهای زندگی خواهیم بود. افزایش معوقات مستمری به دولت بستگی دارد و بازنشستگان باید از جیب خود متضرر شوند.

دستاورد دوم لغو حق مسکن کارگران بود و با این اصلاحیه حداقل دستمزد بر حقوق جامعه کارگری بازنشسته و سایر اقشار تاثیر می گذارد.

سومین دستاورد که یکی از مهمترین آنها بود، جلوگیری از ایجاد فرقه در دولت ها برای تغییر قوانین و مصوبات هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و شورای کار به عنوان نهادهای قانونی بود. به عبارت دیگر، دولت ها نمی توانند به جای سازمان تامین اجتماعی و شورای مرکزی کار درباره حقوق کارگران تصمیم گیری کنند. زیرا این وظیفه مهم و مهم بر عهده سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهاد قانونی شورای کارگری است. دولت محترم به خوبی می داند که تغییر قوانینی که قبلاً به نفع جامعه تجاری تصویب شده است، عواقب بسیار ناگوار و جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

اعمال ۲۵ درصدی معوقات معوقه در جامعه ۱۴۰۰ کارگری بازنشسته. صدور دستورات جدید؛ مطالبات دیگری مانند پرداخت حقوق معوقه مستمری بگیران و اجرای اصلاحیه حق مسکن وجود دارد. سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در تامین اجتماعی دارد. سازمان تامین اجتماعی دارای مدیر عاملی آقای دکتر. تجربیات موسوی؛ بحث تبعیض سه جانبه و استفاده از نظرات شرکای اجتماعی سازمان نیز می تواند با افتخار از این تجربه بیرون بیاید.

آره، قطار افزایش حقوق بازنشستگان و سایر سطوح تامین اجتماعی به آخرین ایستگاه خود رسید. پیش بینی می شود دولت حقوق پایه را ۳۸ درصد افزایش دهد که این تصمیم هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی است. مبلغ ۵.۱۵۱.۶۶۰ ریال برای حقوق سایر بازنشستگان تعیین شده است. نصیحت مفید این قطار برای رسیدن به آخرین ایستگاه خود توقف نمی کند.

انشاالله

انتهای پیام/