دلایل مهم برای حفظ رابطه جنسی از درمان سرماخوردگی تا عمر طولانی تر


شکی نیست که بعد از رابطه جنسی بهتر می شود. احساسات خوبی که در طول رابطه جنسی دریافت می کنید، شیمی مغز است، این امر به ویژه در مورد دوپامین و مواد شیمیایی اپیوئیدی یا اوپیوئیدی صادق است. احساس شادی و احساس سبکی تنها مزیت رابطه جنسی نیست. اما دلایل داشتن رابطه جنسی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. پس با این مقاله همراه باشید تا با ۱۵ مزیت رابطه جنسی آشنا شوید.

دلایل ادامه رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی برای سلامتی چیست؟

 1. قابل تمدید می باشد

مطالعات نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی می تواند امید به زندگی شما را افزایش دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ توسط افراد مسن نشان داد که داشتن رابطه جنسی در سال های پس از حمله قلبی خطر مرگ را تا یک سوم کاهش می دهد.

 1. باعث افزایش رضایت شغلی می شود.

اگر از شغل خود ناامید هستید، رابطه جنسی را فراموش نکنید. مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ نشان داد که وقتی زوج های متاهل با رضایت خانه را ترک می کنند، این نگرش های مثبت به محل کارشان سرایت می کند. این بدان معناست که مردم نگرش بهتری دارند و در کار خود بهتر هستند.

 1. ازدواج را تثبیت می کند.

برای افراد متاهل برای موفقیت در کسب و کار وابسته به چیزی بیش از شانس نیاز دارید. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که “احساسات تراجنسیتی” می تواند یک رابطه پایدار را برای ۴۸ ساعت حفظ کند. همان احساس عشق و صمیمیت بین شما و همسرتان.

 1. درمان سرماخوردگی و آنفولانزا.

محققان دریافتند افرادی که چندین بار در هفته رابطه جنسی داشتند سطوح بالاتری از ایمونوگلوبولین A در بزاق خود داشتند. آنتی بادی برای مبارزه با عفونت و سرماخوردگی. جالب اینکه، سطح ایمونوگلوبولین در زوج هایی که چندین بار در هفته رابطه جنسی دارند مشابه است. اما در افرادی که رابطه جنسی ندارند کمتر دیده می شود.

 1. اعتماد به نفس بالا؛ رابطه جنسی را حفظ کنید

ممکن است دلیل دیگری برای ادامه رابطه جنسی وجود داشته باشد. در سال ۲۰۱۴، محققان هر هفته به مدت یک سال اطلاعاتی را درباره دانش آموزان جمع آوری کردند. گاهی دهان افرادی که رابطه جنسی واژینال یا مقعدی داشته اند پیدا شده اند. آنها در تست های سلامت و عزت نفس بهتر از افرادی هستند که هرگز رابطه جنسی نداشته اند.

 1. استرس را کاهش می دهد

رابطه جنسی مفهوم مثبتی در مورد سلامت روان دارد. به طور کلی، فشار خون پایین در طول رابطه جنسی می تواند استرس زا باشد. همچنین سطح کلی استرس را کاهش می دهد.

 1. این یک تمرین بسیار خوب است.

همه کسانی که تا به حال فیلمی با رتبه R تماشا کرده اند می دانند که رابطه جنسی ورزش خوبی است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که افرادی که رابطه جنسی داشتند به طور متوسط ​​۸۵ یا ۳.۶ کالری در دقیقه می سوزانند. محققان به این نتیجه رسیده اند که گاهی اوقات رابطه جنسی می تواند یک ورزش مهم در نظر گرفته شود.

 1. سردرد را تسکین می دهد

رابطه جنسی باعث تحریک هورمون های لذت بخش سروتونین در بدن می شود. اندورفین و اکسی توسین تولید می کند. مردم را خوشحال می کند؛ من را خوشحال می کند. من را خوشحال می کند. این باعث می شود مردم تمام سردردهای آزار دهنده را فراموش کنند. مطالعات نشان می دهد که ۳۷ درصد از افراد پس از فعالیت جنسی بهتر می شوند.

 1. استراحت و خواب؛ رابطه جنسی را حفظ کنید

این یک کلیشه است که باعث می شود افراد بلافاصله پس از رابطه جنسی بی هوش شوند. اما مخلوط کردن می تواند به همه کمک کند تا از شر بسیاری از افکار خلاص شوند. این بدان معناست که شما باید بلافاصله بعد از رابطه جنسی چرت بزنید. در این مورد، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که افرادی که دارای اکسیژن قبل از رفتن به رختخواب هستند، “نتایج خواب بهینه” را تجربه می کنند.

 1. علائم افسردگی را کاهش می دهد.

ما می دانیم که شما به چه فکر می کنید – حتی غلت زدن روی چمن باعث ترشح اکسی توسین برای تقویت خلق و خوی شما می شود. شک نکنید که همین واکنش در حین رابطه جنسی نیز رخ می دهد. یک مطالعه نشان داده است که قرار گرفتن در معرض مایع منی در طول رابطه جنسی به عنوان یک افسردگی برای زنان عمل می کند. زیرا محتویات مایع منی با جذب در واژن وارد جریان خون می شود.

 1. حفظ رابطه جنسی؛ قاعدگی را تنظیم می کند.

برخی از معاشقه های ابتدایی می تواند یک یا دو بار در هفته به تنظیم قاعدگی کمک کند. در یک مطالعه، دانشمندان دریافتند که زنانی که رابطه جنسی داشتند، بیشتر از سایر گروه ها در معرض خونریزی قاعدگی بودند. علاوه بر این، این زنان تنها تغییرات جزئی در سطح هورمون لوتئینیزه کننده (هورمونی که چرخه قاعدگی را تنظیم می کند) را در خون خود تجربه کردند. همچنین استرس را کاهش می دهد. همچنین یک راه موثر برای حفظ چرخه قاعدگی منظم است.

 1. خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش می دهد.

وقت آن است که زنان باردار به فکر خود باشند. تماس جنسی مکرر و تماس با مایع منی می تواند خطر عوارض شدید بارداری به نام پره اکلامپسی را کاهش دهد. تورم پاها و بازوها؛ سردرد باعث تهوع و استفراغ می شود. پروتئین موجود در مایع منی به نام HLG-A به تنظیم سیستم ایمنی بدن زنان کمک می کند و خطر چنین عوارض جانبی را کاهش می دهد.

بنابراین، یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که زنان باردار باید از داروهای ضد بارداری (مانند کاندوم، پوشک و غیره) اجتناب کنند. قبل از بارداری رابطه جنسی را افزایش دهید. به آن به عنوان یک آماده سازی سیستم ایمنی برای یک کودک سالم فکر کنید.

 1. فشار خون پایین؛ رابطه جنسی را حفظ کنید

فشار خون بالا می تواند به رگ ها فشار وارد کند و به شریان ها آسیب برساند و آنها را باریک کند. خوشبختانه، یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که زنانی که رابطه جنسی داشتند از سلامت قلبی عروقی بهتری برخوردار بودند. خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهد.

 1. در نرها تولید مثل راحت تر است.

مدتهاست که تصور می شد فعالیت جنسی بیش از حد بر سلامت باروری تأثیر می گذارد. در سال ۲۰۱۶، محققان دریافتند که در مدت زمان کوتاهی از آن اجتناب شد. سپس بعد از رابطه جنسی روزانه در هنگام انزال، حداکثر تعداد اسپرم بزرگ می شود. از این رو برای کسانی که در تلاش برای باردار شدن هستند، چیزی به نام “تلاش بیش از حد” در طول تخمک گذاری وجود ندارد. برای داشتن رابطه جنسی کافی است.

 1. خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید.

خبر خوب این است که رابطه جنسی خطر سکته مغزی و بیماری عروق کرونر قلب را در مردان کاهش می دهد. طبق یک مطالعه بریتانیایی، مردانی که یک بار در ماه یا کمتر رابطه جنسی دارند. ۴۵ درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند. داشتن رابطه جنسی فواید زیادی برای سلامتی دارد. بنابراین اگر امشب سردرد دارید یا می خواهید شب راحت بخوابید، به رابطه جنسی فکر کنید. رابطه جنسی به عنوان یک دارو برای سلامت بدن شما عمل می کند. زوج های عزیز هر چه بیشتر رابطه جنسی داشته باشید، ذهن و بدن شما بیشتر از شما تشکر می کند.

لینک های مربوطه

درمان های خانگی موثر دو تورم پاها

نکات مهم: ۱۱ عوارض جانبی قارچ را نباید نادیده گرفت

۱۱ درمان های خانگی معجزه آسا + نکات پیشگیری برای رهایی از بسته شدن ران

۱ پوست رویایی غذای بسیار موثر برای مو و ناخن

با این کار شانس بارداری زودتر افزایش می یابد. ۴ نکته کلیدی این است که شانس باردار شدن خود را افزایش دهید.

۴ داشتن رابطه عاطفی با یک زن مهم است.