دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟

دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


– دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟

دو پاسخ رایج “به دلیل ژن” و “به دلیل بیماریهای خود ایمنی” است و سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله می کند. این بیماری هاشیموتو نامیده می شود ، در برخی موارد بیماری گراو. “

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی مسئول تیروئید هستند ، چگونه تیروئید در 50 سال گذشته وقتی انسانها میلیون ها سال بر روی زمین زندگی کرده اند ، اینقدر شایع شده است؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

غده تیروئید به دلیل یک بیماری خود ایمنی ایجاد شده است. اما پس چرا یک بیماری خود ایمنی ایجاد شد؟ ارزش دانستن ندارد؟ تا زمانی که به ریشه مشکل نرسیم ، هرگز راه حلی پیدا نخواهیم کرد. متأسفانه ، بسیاری از مردم سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل تشکیل تیروئید است. شناسایی مشکل نیمی از راه است. هر دو علت بالا برای اختلال عملکرد تیروئید نشان می دهد که هیچ چیز در مورد ما نیست و ما کنترل زیادی روی بیماری نداریم ، که اینطور نیست.

به غده تیروئید نیز بیماری مزمن گفته می شود به همان دلیلی که نمی توان کار زیادی در برابر آن انجام داد ، و “یک بار تیروئید ، همیشه تیروئید”. “این بیماری در آخرین نفس از بین می رود.” که کاملا درست نیست.

7 دلیل برای ایجاد غده تیروئید در ارتباط با شیوه زندگی وجود دارد. و خبر خوب این است که می توانید بر این دلایل شیوه زندگی کار کنید و در نتیجه اختلال عملکرد تیروئید ما را تنظیم کنید.

علت 1: سوء تغذیه

او احتمالاً در مورد اهمیت ید در عملکرد صحیح غده تیروئید شنیده بود. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند منجر به کم کاری تیروئید و گواتر (تورم غده تیروئید) شود.

اما نه تنها ید بلکه سایر مواد مغذی مهم نیز اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما نقش مهمی در عملکرد تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون تیروئید مورد نیاز است
   • برای تبدیل T4 به T3 مورد نیاز است
  • کمبود ویتامین AD با بیماری های خود ایمنی از جمله بیماری Graves و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد

مردم اغلب رژیم غذایی را با خوردن کمتر مرتبط می دانند. اما رژیم غذایی بیشتر خوردن است. غذاهای مناسب بیشتری بخورید تا تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح را دریافت کنید.

علت دوم: اضافه وزن

مردم اغلب اعتراف می کنند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن می شود ، اما برعکس.

جمعیت چاق دارای یک دقیقه است 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا فرضیه چاقی فرض می شود؟

 1. انتقال تیروئید گزارش شده است: “چاقی یک فرایند التهابی مزمن و درجه پایین است. بنابراین ، سایتوکاین ها و سایر نشانگرهای التهابی تولید شده توسط اضافه بار بافت چربی افزایش می یابد. اینها افزایش سیتوکین های التهابی است. ممکن است بیان mRNA سدیم / یدید simporter را مهار کرده و سپس بر فعالیت جذب یدید سلول های تیروئید انسان تأثیر بگذارد.
 2. در ادامه آمده است: “لپتین تولید شده توسط سلول های چربی نیز در التهاب مزمن نقش دارد ، که می تواند منجر به تغییرات مورفولوژیکی در غده تیروئید شود. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک دور باطل است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اگر اضافه وزن دارید ، باید این کار را انجام دهید.

علت اصلی 3: عدم تعادل باکتریایی روده

“ما همه می دانیم آنتی بیوتیک چیست ، اما چند نفر همتایان خود را” پروبیوتیک “می شناسند؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که سلامت آنها را بهبود می بخشد. آنها معمولاً در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شوند. ممکن است خوردن باکتری های زنده به عنوان بخشی از غذا عجیب به نظر برسد ، اما این یک تمرین عادی است و برای شما بسیار مفید است. ”

عنوان جالب

معده انسان حاوی یک تریلیون باکتری خوب است. فوق العاده نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر بیشتر از تمام سلول های بدن است.

نسبت باکتریهای خوب به باکتریهای بد در معده معمولاً 85٪ است: 15٪. اگر این نسبت را حفظ کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ مخاط روده کمک می کنند و بنابراین به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در پنیر و دوغ یافت می شوند ، هرچند تعداد آنها زیاد نیست. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب از سوء هاضمه و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. هر یک برای عملکرد تیروئید ضروری است و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. ” [2]

دلیل اصلی 4: مسمومیت

پزشکان در مورد بیماری هاشیموتو صحبت می کنند زیرا سیستم ایمنی بدن ما به غده تیروئید حمله می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه اینکه ما را نابود کند. پس چرا مال ما رخشاک (محافظ) خواهد بود باکساک (ناوشکن)؟

در میان موارد دیگر ، پاسخ در سموم نهفته است. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه گرفته می شود و در غده تیروئید تجمع می یابد.
 • بدن سپس آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم جذب می کند ، در حالی که به غده تیروئید نیز حمله می کند.

امیدوارم ببینید که چقدر سموم نامرئی باعث این همه گیری تیروئید شده است.

چهار فلزات سنگین خاص مضر ترین هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه اینها را می توان در اشیاء روزمره مانند پلاستیک ، خوشبو کننده ، باتری و غیره یافت. ممکن است انتشار همه این موارد امکان پذیر نباشد ، اما می توانیم آگاهانه آسیب را کاهش دهیم.

علاوه بر این ، آفت کش ها ، علف کش ها و قارچ کش ها که معمولاً در محصولات کشاورزی ما استفاده می شود یکی از رایج ترین منابع سموم است. حتی شیر نیز دارای هورمون اضافه است ، زیرا اکثر گاوها برای افزایش عملکرد شیر تزریق می کنند. در حالی که ما هزینه غذای ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران افزایش قیمت آن هستیم. با این حال ، نوع هزینه ای را که در بلندمدت هنگام خوردن غذاهای سنگین حاوی آفت کش می پردازیم ، در نظر بگیرید.

دلیل اصلی 5: استرس و کم خوابی

استرس و کم خوابی دو علت گزارش نشده هستند. نه ، من در اینجا در مورد مسائل فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد علم در مورد اینکه چگونه وضعیت غده تیروئید را بدتر می کند صحبت کنیم.

Healthline گزارش می دهد: “تأثیر استرس بر غده تیروئید کند کردن متابولیسم بدن است. این یکی دیگر از راه های استرس و افزایش وزن است. هنگامی که عملکرد تیروئید در شرایط استرس کند می شود ، سطح هورمون های تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. علاوه بر این ، تبدیل هورمون T4 به T3 ممکن است رخ ندهد و منجر به افزایش سطح T3 معکوس شود. ”

مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. کورتیزول در هنگام استرس یا زمانی که کمتر می خوابید ترشح می شود. و کورتیزول بیش از حد می تواند غده تیروئید شما را خراب کند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت را بدتر می کند. بنابراین اگر از تیروئید رنج می برید ، دلیل دیگری برای کاهش سطح استرس و خواب خوب وجود دارد.

همچنین مطالعات نشان داده اند که هم کم خوابی و هم خواب بیش از حد عملکرد تیروئید را مهار می کند. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

دلیل اصلی 6: سبک زندگی بی تحرک

مطالعات نشان داده است که “عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کنند با کاهش سطح TSH و افزایش T3 و T4 در گروه ورزش منظم بهبود می یابد. “[4]

ورزش همچنین به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو دوباره به عملکرد بهتر غده تیروئید کمک می کنند.

علت اصلی 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم التهاب به معنای برش یا متورم شدن بافت است که دردناک بود. این پاسخ بدن به برداشتن سلولهای آسیب دیده یا عوامل تحریک کننده قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟ یکی از مشتریان ما میرا می پرسید.

این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از دلایل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. این دردناک و نامرئی نیست ، اما بسیار کشنده است. این آتش سوزی است که سیستم ایمنی بدن آن را پنهان می کند ، زیرا با مواد حساسیت زا ، سموم ، استرس و غذای بد مبارزه می کند. ”

هاگرچه این التهاب مضر است ، اما متأسفانه ما یک ضد عفونی کننده نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی به دلیل کربوهیدرات های تصفیه شده ، قند ، چربی های ترانس و بسیاری از چربی های التهابی امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی ، عفونت مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده ، حساسیت های غذایی پنهان و حساسیت ها ایجاد می شود. سرماخوردگی معمولی برای چاقی ، حتی سرطان!

عوامل مختلف می تواند منجر به التهاب در افراد مختلف شود. ابتدا باید به دنبال تمام علائم التهاب باشید و سپس آنها را تجربه کنید. در واقع ، اگر برنامه احتمالی را امتحان کنید ، متوجه خواهید شد که این برنامه به طور متفکرانه ایجاد شده است تا به شما در تشخیص علت ایجاد التهاب کمک کند و در نتیجه مشکل را درمان کند.

اکنون که علل اصلی غده تیروئید را می دانید ، تصمیم می گیرید که آیا می خواهید روی این علل اساسی کار کنید یا فقط روی درمان علائم خود با داروهای هورمونی اضافی تمرکز کنید.

در طرف ممکن ، ما در حال بررسی این علل زمینه ای هستیم و به هزاران بیمار تیروئیدی در درمان و معکوس کردن کم کاری تیروئید کمک کرده ایم. تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه و پزشک ما هر روز تلاش می کنند تا جهان را سالم تر کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *