دشمن در چهار دهه گذشته ناامید بوده است – خبری نیست.


صدماتی که نباید عمومی تلقی شوند، نباید باز گذاشته شوند. هر فایل را تا آخر تمام کنید.

نبأخبر، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای، رئیس قوه قضائیه و مسئولان دادگستری؛ وی در دیدار با کارکنان به تشریح ” سنت های تغییر ناپذیر خداوند در جامعه ” پرداخت. در مقابل حوادث بزرگ و تلخ سال ۱۳۶۰ باید تلاش کنیم تا بدون ترس از دشمنان خود را تحمل کنیم و توانسته ایم این سنت را همیشه تکرار کنیم و در سال ۱۴۰۱ خداوند همان خدای سال ۱۳۶۰ بود. .

قوه قضائیه رکن مهم و تاثیرگذار سیاست نامیده شده و سند انتقال در همه سطوح جدی گرفته شده است. مبارزه با فساد؛ پیشگیری از تضییع حقوق شهروندی؛ مراقبت از امنیت روانی مردم؛ آنها به اتفاق قوه قضائیه در نهایت پرونده را به مقامات تحویل دادند.

در این جلسه، این مزار به نام شهید آیت الله بهشتی و شهدای هفتم به نام جمعی از شهدا به نام شهید وشتی نامگذاری شده است که به شرایط پیچیده و خاص آن دوران اشاره کرده اند. تا روز هفتم تیر ۱۳۶۰. تحلیل شرایط آن زمان برای امروز ما درس به یاد ماندنی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به وضعیت سخت ماه‌های قبل و هفتم تیر ۱۳۶۰ اشاره کردند که نیروهای صدام به چند شهر غرب و جنوب لشکر کشی کردند. بچه های خوب عملگرایانه شروع کردند. در روزهای منتهی به جنگ داخلی و سیاست، درست چند روز قبل از ۱۶ تیر، مجلس به بی کفایتی سیاسی رئیس جمهور رأی داد و رئیس جمهور در کشور وجود نداشت. در چنین شرایطی استوانه ای مثل شهید بهشتی به انقلاب و نظام آورده شد.

دو ماه پس از حادثه هفتم تیر به نقل از شهدای چند تن از فرماندهان ارشد نظامی به نقل از رهبران شهید رئیس جمهور و نخست وزیر می گویند: «جوانان و نسل جدید نمی دانند. ما باید این حوادث و مشکلات را بررسی کنیم.» و در مورد آن فکر کنید. آیا دولت و کشوری را سراغ دارید که طاقت چنین حوادث تلخ و وحشتناکی را نداشته باشد؟

امام رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند در مقابل همه اینها سربلند و دلسوز. مردم و جوانان انقلابی ایستادند و اوضاع را تغییر دادند. کشور صد و هشتاد درجه ناکامی و پیروزی متوالی دارد. منشی ها در خیابان ها جمع شدند و ارتش و ارتش قوی تر شدند و کشور به حالت عادی بازگشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مواردی به دلیل ضعف‌ها و نقص‌های داخلی به ذائقه‌ی دشمن اشاره می‌کنند و پس از سال ۱۳۶۰ و چهار دهه اخیر، دشمن در مواردی طعم انقلاب را چشید و امیدوار بود. نظام فرو می پاشد اما این امید به ناامیدی تبدیل می شود و مشکل آنها این است که راز این افسردگی را نمی فهمند.

وی تاکید کرد: دشمن نمی تواند درک کند که در این دنیا غیر از محاسبات سیاسی، محاسبات سیاسی هم وجود دارد.

مقام معظم رهبری با ذکر نمونه هایی از روایات و احکام مقدس قرآن در مورد نتیجه یاری خداوند یا نتیجه نعمت خداوند نسبت به غیر مؤمنان افزودند: قرآن مملو از مباحث مربوط به سنت الهی است. آنها به این نتیجه می رسند که اگر جامعه با اتکال به خداوند در انجام وظایف خود با مخالفت با دشمنان خود، پیروز و مترقی خواهد بود. با این حال، اختلاف نظرها، اگر بخشش و ضعف را تجربه کنید، نتیجه آن شکست خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر لزوم بررسی علمی غیبت از منظر جامعه‌شناختی تأکید کردند و سخنان خود را در این بخش به این شرح خاتمه دادند: در مدار بودن با جهادگران او توانست با ناامیدی در مقابل دشمن مقاومت کند. امروز همین قاعده و قانون جاری است; در سال ۱۴۰۱ خدا همان خدا در سال ۱۳۶۰ بود و در نتیجه باید برای پیشرفت و پیروزی تلاش کنیم.

رهبر انقلاب قوه قضائیه را رکن مهم و تأثیرگذار در سراسر کشور خواندند – از نظر قرآن وظیفه حکومت اسلامی دعا برای گسترش عبادات است. نهی از منکر در جمهوری اسلامی یعنی عدالت، عدالت؛ منابع برادری و ظلم؛ موازینی مانند منع فساد و تبعیض را تعیین می کند و در قانون اساسی آمده و یکی از وظایف قوه قضائیه است.

وی گفت: اگر این مسئولیت ها توسط قوه قضائیه و قوه قضائیه استفاده نشود، مصداق هدر دادن نعمت های الهی است. تحت تاثیر این حوزه قرار خواهیم گرفت.

مومن به حضرت آیت الله خامنه ای رئیس قوه قضائیه؛ انقلابی سخت کوش سلبریتی ها او هشت توصیه به ضابطین دادگستری و قوه قضائیه کرد و به منتقدان بسیار دور از قوه قضائیه توجه کرد.

اولین پیشنهاد این است: سند انتقالی که در دوره مدیریت قبلی تهیه شده است باید به عنوان یکی از مترقی ترین اسناد گذار تلقی شود و بر اساس این سند باشد. شخصیت سازی و کادرسازی باید انجام شود.

رهبر انقلاب اجرای سند انتقالی را راهی برای جلوگیری از انفعال مخالفان خواندند – بر اساس برخی گزارش‌ها، این امر به خوبی انجام نشده است.

«تشدید مبارزه با فساد» از دیگر توصیه های حضرت آیت الله خامنه ای به مقامات قضایی است.

اکثر قضات باوقار و صادق هستند. مقدس مردخوب او تاکید کرد که اعترافاتش از طریق شکنجه و اعترافاتش از طریق شکنجه گرفته شده است. وظیفه اصلی در مبارزه با فساد، مقابله و برچیدن نهادهای فاسد است.

رهبر انقلاب که باعث تقویت دانش قضایی و جلوگیری از صدور حبس ضعیف یا مخدوش می‌شد، در توصیه بعدی قضات و کارکنان شریف و پرتلاش را تشویق کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به قوه قضائیه توصیه کردند: صلاحیت و مسئولیت‌های قانونی قوه قضائیه را تعلیق نکنید. محدود کردن حقوق مردم؛

یکی دیگر از مصادیق کارکرد مهم قضایی، استناد به پیشگیری از وقوع جرم است، «باید با اقدامات قانونی برای تعیین تکلیف زمین در شهرها و روستاها از جرائمی مانند زمین خواری و کوهنوردی جلوگیری شود».

رهبر انقلاب در توصیه ششم بر «تعادل بخشیدن به رابطه قوه قضائیه و قوه قضائیه» تاکید کردند و گفتند: متهمان بر رفتار ضابطان نظارت داشته باشند تا مبالغه و افراط نشوند. مشکلات در قوه قضائیه باید مستقل و بدون نفوذ ضابط رسیدگی شود. آره، نظرات حرفه ای افسران را نباید نادیده گرفت.

وی گفت: یکی از گلایه های مسئولان قضایی این است که برخی پرونده ها به دلیل تخلفات قضایی منتفی شده است و باید با اجرای قانون این خلاء برطرف شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیه‌های بعدی به نقش قوه قضائیه در امنیت روانی مردم اشاره کردند و گفتند: امنیت روانی یکی از حقوق مردم است و قوه قضائیه نباید با شایعه‌سازی و اطلاع‌رسانی نادرست اذهان مردم را تخریب کند. . اظهارات تکان دهنده یک فرد یا یک فرد ناشناس: «رسانه ها و فضای مجازی را مسدود کنید.

در هشتمین و آخرین توصیه انقلاب با تاکید بر گشایش پرونده های تلقی عمومی از موضوعات مهم مانند پرونده های کارخانه ای یا دستگیری های غیرقانونی، تاکید کرد: زخم های پرونده های عمومی را نباید بی نصیب گذاشت. روشن کن. هر فایل را تا آخر تمام کنید.

در پایان سخنان خود، وی قوه قضائیه را یکی از سخت ترین وظایف دنیا عنوان کرد: بله. اگر این کار را برای خدا و تحت هدایت خداوند انجام دهید، ثواب آن بسیار خواهد بود.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس کل دادگستری گزارشی از فعالیت های دستگاه قضایی ارائه کرد. تقویت روابط با اجزای مختلف؛ تلاش برای موفقیت سند انتقال قضایی؛ استفاده از فناوری ها و اطلاعات جدید در خدمات قضایی؛ تولید و رفع موانع؛ آزادی برخی خدمات قضایی در مناطق از دست رفته؛ مبارزه قوی با فساد به ویژه در قوه قضاییه؛ وی گفت: باید نظارت ها را تشدید کنیم، افکار عمومی و اولویت ها را در اولویت قرار دهیم و قوانین و مقررات لازم را اجرا کنیم و همچنین به ارتقای سطح زندگی کارکنان و تقویت پایه بودجه قضایی ادامه دهیم.