در پایان شهریور ۱۰۰۰۰۰ واحد برنامه ملی مهاجرت مسکن.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت وگوی ویژه با صدا و سیما، بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را اعلام کرد. در هفت مرحله اعلام شد که بیش از ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان در برنامه های حمایتی دولت ثبت نام می کنند و به بخش ها و شهرستان های جدید از سوی اداره کل ابلاغ می شود تا مراحل لازم برای تکمیل را طی کنند. مورد.

وی افزود: ۱۰ درصد باقیمانده شامل ثبت نام های جدید و خانواده هایی با بیش از ۳ فرزند از ۲۴ تیرماه یا دو خانواده که از قانون حمایت از جمعیت پیروی می کنند، می شود.

محمودزاده گفت: در مجموع ۵۶۷ هزار واحد مسکن شهری در دست ساخت است که ۵۰ هزار واحد در حال ساخت و مابقی پروژه های در حال ساخت است.

وی ادامه داد: حدود ۱۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی و ۳۳۳ هزار واحد خود مالک است که بیش از ۴۰۰ هزار واحد در مرحله اولیه است که در مجموع حدود نیم میلیون واحد خاکبرداری و فونداسیون دارد.

از ۴ میلیون واحدی که محمودزاده وعده داده، ۳.۲ میلیون واحد مسکونی شهری و مابقی مسکن روستایی خواهد بود. یک میلیون و ۵۸۰ هزار واحد زمین مسکونی برای مسکن شهری در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حدود ۱.۳ میلیون واحد زمین برای افزودن به مساحت یا سکونتگاه و غیره در مرحله بازنگری کاربری در ایالت ها قرار دارد که در مجموع دو و نه دهم پتانسیل دارد. بیش از ۹۰ درصد زمین در ۴ سال پس از تامین واحدها واگذار شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به تشریح مزایای شهرک سازی در طرح ملی مهاجرت مسکن و سیاست ایجاد شهرک های جدید در مواقع نامناسب شهرسازی پرداخت. شورای عالی شهرسازی و معماری ایران بستر جدیدی برای تسهیل ایجاد شهرک های جدید توسط بخش خصوصی و دولتی است.

وی ادامه داد: برای بیش از ۴۰ شهرک مطالعات اولیه در سطح کشور انجام شده و برای برخی از آنها تاییدیه اولیه و برای حدود ۸ تا ۹ شهرک نیز از شورای عالی مسکن تاییدیه نهایی گرفته شده است. فرصت های جدید توسعه شهری در طرح ملی تحرک مسکن شناسایی می شود.

بر اساس دستور رئیس جمهور، تمامی زمین های مورد نیاز ۴ میلیون واحد مسکونی باید تا پایان مرداد ماه پرداخت شود، بنابراین تا پایان مردادماه باید یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد زمین اختصاص یابد. یک برنامه اقدام ملی مسکن وجود خواهد داشت.

یو کیاو تین معاون توسعه مسکن و ساختمان وزارت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تلاش کرد از تجارب پروژه های قبلی استفاده کند، گفت: در این راستا، وزارت راه و شهرسازی در این راستا تلاش کرده است تا از تجربیات پروژه های قبلی استفاده کند. در پروژه های جدید بلوغ بیشتری ایجاد می کند و در این راستا علاوه بر نظارت منظم مهندسین سازمان، پروژه ها توسط تیم مهندسی ارشد به عنوان مشاور وزارت راه و شهرسازی نظارت می شود.

ضمناً برای اولین بار در صنعت ساختمان کشور، قراردادی کلی با یک شرکت بیمه مبنی بر تضمین کیفیت کلیه ساختمان ها و تمامی قسمت های مختلف ساختمان منعقد شد. کیفیت به مدت ۱۰ سال تضمین می شود.

محمودزاده گفت: ۶ راهکار در شورای عالی مسکن برای تولید مسکن و نهضت ملی مسکن تصویب شد که اولین راهکار، بسترسازی و افزایش تولید ساخت و ساز از بخش خصوصی است. پارچه فرسوده.

طبق مصوبه شورای مسکن که با توجه به دو هدف بهسازی بافت های فرسوده و ارتقای ظرفیت شهری در حال اجراست، کلیه ساکنان بافت های فرسوده می توانند از تسهیلات استفاده کنند. گروه اقدام ملی مسکن که برای تهران ۴۵۰ میلیون تومان تمام می شود، عمری ۲۰ ساله بدون نیاز به خرید اوراق و سپرده دارد.

محمودزاده افزود: پیشنهاد کاهش سود ساختمان ها نیز مطرح شده است. در صورت تایید، می تواند به افزایش تعداد ساخت و سازها در شرایط قدیمی کمک کند.

محمودزاده در ادامه با مصوبه شورای عالی مسکن سقف ساختمان را ۲۰ درصد افزایش داد تا رغبت سازندگان در زمینه صنعتی شدن افزایش یابد. در مورد بانک مرکزی، این بیشترین مبلغ پرداختی در نیمه اول است.

وی گفت: برخی از فناوری‌های صنعتی دارای مجوز قابل رقابت نیستند و جامعه هدف ما درآمد محدودی دارد. هزینه ما باید تمام فناوری های صنعتی را انتخاب کنیم که دارای مزایای کیفیت و سرعت هستند.

بیش از ۳۳۳ هزار مالک ثبت نام شده در وزارت راه و شهرسازی از ۲۴ دی ماه که مصوبه شورای عالی مسکن برای افزایش ساخت و ساز برای بخش خصوصی اجرا شد، درخواست کرده اند. ساختمان ها

در سال های گذشته به طور متوسط ​​حدود ۵۰ تا ۷۰ هزار واحد در یک سال عادی مجوز صادر می شد، اما در چند ماه گذشته و در روند فعلی تنها ۴۸ هزار واحد برای دریافت در تهران ثبت نام شده است. حدود ۱۰ درصد حمایت خود را دریافت کردند. همچنین تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد تعاونی در مناطق فرسوده منعقد شد و تا امروز ۱۲۰ هزار واحد به مرحله اجرایی اساسی رسیده است. بیش از ۲۳۰ هزار واحد در مدت یک سال ساخته می شود که با تکمیل واحدها رکورددار خواهد بود و در نیمه دوم سال جاری در بازار مسکن تهران تاثیرگذار خواهد بود.

محمودزاده درباره راهکار دوم پارچه های قدیمی گفت: در این راستا ۳۰۰ هزار واحد ساختمانی در نظر گرفته شد.

راهبرد سوم ساخت ۸۰۰۰۰۰ واحد از اول تا سیصد هزار واحد برای ساختمان های تحت حمایت دولت و ۵ درصد است و راهبرد چهارم با کمک نسبی دولت برای گروه های متوسط ​​است. راهبرد پنجم مسکن روستایی و راهبرد ششم هم اجاره ای حرفه ای است که تاثیر بسزایی در ایجاد تعادل در بازار مسکن کشور دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی وزارت مسکن و ساختمان گفت: دستورالعمل ارتقای کیفیت در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به مدیران کل استان ها ارسال شده است. این سیاست در شهرهای بزرگی مانند یزد و طبس با قطعات زمین به صورت گروهی یا انفرادی اجرا شده است و حتی در بسیاری از شهرها خانه هایی به صورت ویلا ساخته شده است.

وی افزود: ۴ تا ۵ استان مانند سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ۴ سال نیاز دارند و برخی استان ها مانند استان های شمالی و استان های کوهستانی غربی مشکل تامین زمین دارند. بر اساس دستور رئیس جمهور توزیع زمین به مدت ۴ سال تا پایان مرداد ماه به پایان می رسد.

محمودزاده با بیان اینکه معماری ایران اسلامی باید در طرح نهضت ملی مسکن دنبال شود، گفت: با توجه به تاکید قانون بر اجرای معماری ایرانی اسلامی، وزارت راه و شهرسازی کارگروهی تشکیل داد. کارشناسان هر ایالت و هر ایالت باید یک جنبش مسکن ملی را بر اساس معماری بومی هر ایالت برنامه ریزی و اجرا کنند.

وی تاکید می کند: این کارگروه تمام نقشه های معماری و پهنه بندی پروژه ها را کنترل و تصویب می کند، اما مسئولیت نظارت در نهایت ممکن است بر عهده شورای دولتی مسکن باشد.

تا پایان شهریور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ملی تحویل می شود.

محمودزاده با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پایان شهریورماه اولین بسته طرح ملی مسکن مهر تحویل شود، گفت: برآورد اولیه این است که حدود ۱۰۰ هزار واحد از استان های مختلف به کسانی که زودتر در این طرح شرکت کرده اند تحویل داده شود. آنها در ابتدا وقف و تحویل شدند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مبلغ و قیمت کل طرح ملی پویایی مسکن گفت: مبلغ برای هر دسلی متفاوت است؛ به طوری که برای هر دسلی مبلغی متفاوت است. مبلغ تحت پوشش از اول تا سوم؛ کمیته امداد و بهزیستی و حدود ۸ هزار خانوار حدود ۸۰ درصد هزینه ساخت را از طریق تسهیلات ساخت و ساز پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: حدود ۵۵ درصد هزینه یک عشر متوسط ​​از طریق ساختمان ها انجام می شود.

محمودزاده از تشکیل کارگروه ویژه با دستور رئیس جمهور برای تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن در مقیاس استطاعت خانوارها خبر داد. هزینه ساختمان به بسیاری از مسائل و دولت بستگی دارد. بهره مندی از تسهیلات در تامین زمین; حمایت از شعب و کمک به …

تعداد متقاضیان اولیه در هر ایالت با توجه به تراکم ساختمان متفاوت است. زیر ساخت؛ وی با بیان اینکه زمان ساخت و ساز متفاوت است، تاکید کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، واگذاری زمین به صورت تدریجی انجام می شود. فشار روی مسکن و حجم وجود دارد، اما سپرده گذاری وجود ندارد، اما تراکم ساختمان ها در پروژه های انبوه سازی. و غیره، و سپرده زودتر پرداخت می شود، اما قیمت ها به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود. واحدهای همجوار و ساخت بخش خصوصی خارج از این پروژه.

محمودزاده درباره موضوع قیمت محور گفت: این پروژه باید به گونه ای انجام شود که برای سازندگان مقرون به صرفه باشد و قیمت برای مردم تا حد امکان پایین باشد.

وی افزود: در برخی از شهرهای جنوبی مشکل یارانه دادن به مصالح و هزینه حمل و نقل بر اساس فاکتورهایی که در نظر گرفته شده و به قیمت پایه اضافه می شود وجود دارد.

محمودزاده انبوه سازان را بازوی فنی اجرای طرح ملی مسکن دانست و گفت: در هفته های آتی با هیات مدیره جدید انبوه سازان مذاکره خواهیم کرد تا از نظرات آنها بهره مند شویم.

وی در خصوص مبلغ کارخانه توضیح داد: این مبلغ در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است. ۴۰۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ; در مراکز استان ها ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

محمودزاده گفت: با توجه به نقش صندوق ملی مسکن، بازپرداخت این ساختمان کمتر خواهد شد و جزئیات آن اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/