در نظر گرفتن مکمل ۵-HTP؟ مطمئن شوید که حقایق را می دانید!

اگر تا به حال نیش افسردگی، اضطراب یا حتی بی خوابی را احساس کرده اید، می دانید که این شرایط چقدر می تواند ناراحت کننده باشد. گاهی اوقات می تواند زندگی آنها را چنان تغییر دهد که افراد شغل خود را از دست بدهند یا حتی روابط خود را از دست بدهند. شما مجبور نیستید در این راه رنج بکشید زیرا چیزی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. این مکمل ۵-HTP نامیده می شود و زندگی بسیاری از افرادی را که این نوع شرایط را تجربه کرده اند تغییر داده است.

۵-HTP مخفف ۵-هیدروکسی ال-تریپتوفان است و ماده ای است که اسید آمینه تریپتوفان را به سروتونین متصل می کند. بدن ما نمی تواند تریپتوفان بسازد زیرا فقط از طریق غذا می توان آن را به دست آورد. احتمالاً از شام شکرگزاری به یاد خواهید آورد که بوقلمون حاوی تریپتوفان است، به همین دلیل است که پس از خوردن آن احساس خستگی و بی قراری می کنید. با این حال، ۵-HTP از تریپتوفان ایجاد می شود و سپس به سرعت تبدیل به سروتونین می شود. سروتونین بسیاری از عملکردهای بدن از جمله اشتها، چرخه خواب و خلق و خو را کنترل می کند. در واقع، ۵-HTP برای درمان بسیاری از شرایط دیگر از جمله میگرن، اختلال کمبود توجه و حتی بیماری پارکینسون استفاده شده است.

بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا مکمل ۵-HTP بی خطر است یا خیر. در مورد مکمل های طبیعی همیشه بحث و جدل وجود خواهد داشت، اما در مورد این مکمل خاص به دلیل موارد زیادی که بیماری ها با ۵-HTP آلوده مرتبط شده اند، نگرانی های بیشتری وجود دارد. همچنین، هر کسی می تواند عوارض جانبی یک مکمل خاص را تجربه کند. بهتر است با دوز کم شروع کنید تا زمانی که ببینید بدنتان چه واکنشی نشان خواهد داد. برای مثال، برای افسردگی، دوز معمولی از ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی گرم در روز شروع می شود. همچنین، باید با پزشک خود در مورد هرگونه تداخل احتمالی با سایر داروهای تجویزی که مصرف می کنید، مشورت کنید.

مکمل ۵-HTP می تواند در بسیاری از افراد برای تثبیت خلق و خوی آنها معجزه کند. در واقع، مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد این مکمل بهتر از داروهای نوع Prozac عمل می کند و عوارض جانبی کمتری دارد. دوز ۵-HTP بسته به شرایط تحت درمان متفاوت است. همچنین نوید تبدیل شدن به یک مکمل ضد چاقی را نشان داد. با گذشت زمان، مشخص می شود که این نوع مکمل های طبیعی ممکن است جایگزین برخی از داروهای تجویزی رایج شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر