در شهرک صنعتی کاسپین ۲ الله آباد جهت فعالیت های تولید محور; قزوین/ مشارکت آستان قدس رضوی «شهر صنعت انرژی» را راه اندازی کرد.


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ علی رسولیان امروز در دیدار با محمدمهدی علایی استاندار قزوین به نقش آستان قدس رضوی در همکاری های صنعتی نزدیک کرانه باختری اشاره کرد. شهرک صنعتی کاسپین شماره ۲

رسولیان گفت: این زمین می تواند در کنار شهرک صنعتی کاسپین مورد بهره برداری قرار گیرد و می توان آن را به عنوان شهرک فناوری در نظر گرفت و باعث ایجاد اشتغال در این منطقه شد.

وی همچنین با تایید سفر رئیس جمهور به قزوین در راستای تامین تضمینی انرژی و اولویت های وزارت صنعت، از برنامه های احداث شهرک صنعتی تخصصی انرژی در الله آباد قزوین خبر داد. انجمن معدن و تجارت و صنایع کوچک؛ مناطق صنعتی ایران آماده هرگونه همکاری در این زمینه در زمینه تولید انرژی های پایدار و تجدیدپذیر هستند.

رئیس هیئت مدیره کارگردان مدیرعامل گروه صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران به راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی تاکستان اشاره و پس از معرفی شهرک های صنعتی قزوین به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی، بررسی های لازم را انجام خواهد داد. پیشنهادات مربوطه باید تایید شود. در نظر گرفتن پروژه جامع و پیگیری زیست محیطی به هیئت وزیران ارائه خواهد شد.

رسولیان با تاکید بر سلسله برنامه های اتحادیه شهرهای صنعتی کوچک و متوسط ​​اروپا (IEDAs) برای جلوگیری از ورود واحدهای تولیدی نیمه فعال در کشور خاطرنشان کرد: با حمایت این سازمان، طرح های ویژه ای برای افزایش ظرفیت تولید در واحدهای صنعتی انجام می شود. در شهرها و نواحی صنعتی قزوین در حال انجام است.

صنعت معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با هشدار نسبت به موقعیت جغرافیایی و ویژگی‌های خاص استان قزوین، بر لزوم تشویق ورود سرمایه‌گذاری‌ها و تسریع در سرمایه‌گذاری‌های جدید در استان با همکاری استانداری و دستگاه‌های اجرایی ذیربط تاکید کرد.

مدیریت قزوین در این جلسه فعال سازی ظرفیت خالی و نیمه پویا نواحی صنعتی را راه حل مهمی برای حل مشکل بهره وری و رشد شغل دانست و برنامه ریزی های مهمی در این زمینه انجام داد.

علایی با تاکید بر حمایت انجمن صنایع کوچک و متوسط ​​ایران از توسعه شهرهای صنعتی استان قزوین گفت:

وی همچنین از پیشنهاد آستان قدس رضوی برای فعالیت در غرب منطقه ۲ صنعتی خزر تشکر کرد. وی همچنین از پیشنهاد ایجاد شهرک صنعتی انرژی در الله آباد و ادامه منطقه ویژه اقتصادی تاکستان تشکر کرد.

در این جلسه، دستیاران تجاری و غیرنظامی مدیر عامل سازمان، قزوین؛ سکوتسرپرست تیم مدیریت و پروژه؛ مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین و نمایندگانی از آستان قدس رضوی نیز حضور داشتند.

၏پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.