در دور دوم مسابقه کاریکاتور جنجال هایی به وجود آمد.


مسابقات کاریکاتور

اخبار جلسه خدمات ورزشیبا اوج گیری همه گیر در کشور، تقویم ورزشی به حالت عادی بازگشته و اشتیاق به برخی ورزش ها مشهود است. به خصوص در مسابقاتی مانند اتومبیل رانی و موتورسواری، برنده تصمیم نهایی پس از یک فصل می تواند در این شرایط احتمالی شرکت کند، حتی اگر میل به مسابقه با وجود رقابت و هزینه بالا دو چندان شود. ضعف و انگیزه ورزشکاران.

دو هفته پیش در روز جمعه دور دوم روتکس مکس در پیست آیلند سوپر کارت برگزار شد و ۲۵ راننده در دو گروه اصلی به شکلی جذاب تر از گذشته به رقابت پرداختند. دور دوم که یکی از مسابقات پایه مسابقات اتومبیل رانی است، شاید به دلیل حمایت مالی و جوایز نقدی یکی از رقابتی ترین مسابقات باشد، اما به دلیل برخی تخلفات و اعتراضات، مسابقه نادیده گرفته شد. هیچ پایان خوشی وجود ندارد.

به زمان و توضیحات کلی مسابقه برای مسابقه اصلی صبر کنید. بیست و پنج راننده از سه نسل مختلف برای یک مسابقه جذاب و هیجان انگیز آماده شدند. در سایر رشته‌های خودروسازی ایران، خود را برای مسابقه‌ای با شدت غیرمعمول آماده می‌کند. از یک سو، از نظر قدرت و عملکرد، نزدیکی خودروها; حمایت خوب، که در منطقه بعید است، کارتون را ایجاد کرده است که برای رانندگان جوان برای مسابقات بین المللی آینده جذابیت دارد. رقابت

در دور دوم مسابقه کاریکاتور جنجال هایی به وجود آمد.

پیچیدگی های یک مسابقه

دومین دوره مسابقات قهرمانی کارتون کشور با اتفاقات و برخوردهای عجیب و غریبی همراه بود که شور و هیجان مسابقه را برانگیخت و برخی از رانندگان برای تغییر تمام نتیجه مسابقه اعتراض کردند. مسابقات گروه اول موسوم به بزرگسالان به نقل از آرین فرهادی، آرمان رکنی و مهربد شاملی در گرمای شب و در مقابل شمشیر خورشید در زرندیه آغاز شد. به ترتیب خط اول و سوم وجود داشت. در این گروه، علی منصوریان تقریبا ۵۰ ساله و هیربد کریمی ۱۱ ساله یکی از شرکت کنندگان این مسابقه بودند. همزمان، سوشیانس باقری نشان داد که قصد رشد دارد. به بازیکنان پیشرو نزدیکتر شوید. حضور دنیا موسوی به عنوان راننده زن از دیگر نکات جالب این مسابقه است.

در حالی که اولین سینه بزرگسالان موقعیت داشتند، رانندگان به گرمی برای اولین سینه شروع کردند، اما مارشال مسابقه به آنها اجازه نداد دیگر “سینه ساختاری” را بلند کنند. ماجرای تصادف از همان لحظه شروع شد. این بدان معناست که خودروها در راهروی دو خطه خط شروع حرکت می کنند و نظم خود را حفظ می کنند. طبق قانون، رانندگان باید با سرعت ثابت به خط شروع نزدیک شوند. اما در این مسابقه، در برخی مواقع، بسیاری از افراد با گاز و ترمز مداوم سعی می کنند رانندگان پشت سر خود را گیج و مزاحم کنند. با اعلام استارت، نظم لازم بین خودروها به هم خورد و برخی از چرخ های خودروها از دو خط خارج شد، اما مسابقه آغاز شد و رانندگان با سرعت غیرمجاز به لاین اول برخورد کردند. . مثل همیشه، رانندگان پیشرو با حرکت در لاین کوتاه تر پیچ اول و جلوگیری از سبقت گرفتن از خودروهای دیگر، سعی می کنند موقعیت خود را حفظ کنند. این موضوع در مراحل ابتدایی یکی دو تقابل رودررو داشت که آرین فرهادی همچنان پیشتاز بود و مهربد شاملی از سوم به چهارم رسید.

آرین فرهادی; آرمان رکنی; رقابت مهربد شاملی و سوشیانس باقری تا پایان ادامه داشت اما پس از هشت دور، مهربد شاملی دوباره به مقام سوم دست یافت. رقابت در دور اول یا لیگ اول بسیار رقابتی است و در دور دوم قطعا باردار خواهید شد.

مسابقات کاریکاتور

خطاهای راهرو برگشت داده شد.

دور دوم مسابقه گروه بزرگسالان نیز با همین برنامه برگزار شد اما اتفاق عجیبی در جکوزی یا سینه رخ داد. رانندگان پیشتاز با نقض قوانین و بدون سرعت ثابت شروع به کاهش سرعت کردند تا توجه افراد پشت سر خود را منحرف کنند. با کمال تعجب چرخ برخی از خودروها همچنان از دو خط خارج شده است که این تخلف آشکار است. با این حال، خودروها برای جلوگیری از سبقت گرفتن از پیچ بعدی، با حداکثر فشار به پیچ اول برخورد کردند و راننده به طور طبیعی به یک لاین کوتاه شتاب داد و یک پیچ را قطع کرد. یکی از اشتباهات خط استارت، برهم زدن نظم راننده بود. ناگهان آرین فرهادی پیش افتاد اما برگشت و سعی کرد با دایره بزرگتری به پیچ اول حمله کند اما کمتر از آن ابتدا ظاهر شد.

نهضت با مهربد شاملی و سوشیان مهربد برخورد کرد و دستور اولیه نقض شد و آرمان رکنی رهبر درگیری شد. در این تعامل، سوشیانس باقری دوم شد و مهربد شاملی پنجم شد. این مسابقه با فشار زیادی ادامه یافت و مهربد شاملی در دور سیزدهم به رده چهارم صعود کرد اما آرین فرهادی آرمان رکنی و سوشیانس باقری از خط پایان عبور کردند. نکته جالب اینکه آرمان رکنی در دور اول پیش بود اما کمی بعد آرین فرهادی با پاس اول بی ضرر از خط پایان گذشت و دوباره جلو آمد. در حالی که رانندگان به سمت گاراژ برگشتند (سرد شدن)، سکوها شروع به صحبت در مورد آنچه اتفاق افتاده و اشتباه کردند، و از سازمان دهندگان و منشی مسابقه انتظار می رفت که تصاویر را بررسی کنند.

اعتراضات بی پاسخ

اما این پایان ماجرا نبود و پس از بازگشت به گاراژ، بسیاری از مردم اعتراض کردند و خواستار تجدید نظر در مسابقه و رسیدگی کتبی به تخلفات و ویرایش تصاویر ویدئویی شدند. کلاه خود را. آره، طبق ویدئوی ارائه شده توسط قوانین و مقررات مسابقات فعلی قطر. آرمان رکنی; سوشیانس باقری و آرین فرهادی به دلیل پریدن وحشیانه، دور زدن خفیف و برخورد با خودرو حتما مجازات خواهند شد. باید جای خود را بگیرد و بستر رقابتی خود را تغییر دهد. اعتراض مهربد شاملی و گروهش نیز به همین صورت بود، دو یا سه راننده به دلیل تخلفات فاحش محکوم شدند و مجازات های تعیین شده در قانون از سه تا ۱۰ ثانیه و در برخی موارد حتی راننده با رتبه ۱۰ باید محکوم شود. جریمه شد شما باید بستر رقابت را تغییر دهید.

مسابقه کارتون دور دوم

با این حال، کمی پس از پایان مسابقه، کمیته روز دوشنبه اعلام کرد که با توجه به اعتراضات، در صورت امکان، بستری را برای بررسی اعتراضات ایجاد خواهد کرد. نکته عجیب این است کمیته بررسی یا داوران کنترل مشخص یا کاملی بر مدارک ندارند. او گفت که این بررسی اسناد نادرست است که به راحتی در طول یک جلسه قابل نقض است. نکته عجیب این است قضات در مورد این پرونده حکم کتبی صادر نکردند اما گفتند مهربد شاملی باید به دلیل تاخیر در ترمز ۱۰ ثانیه محکوم شود و باید راهنمایی های اولیه شود. از گوشه وارد شد و تا کرد. مجازات غیرقانونی بیشتر شبیه یک عقیده شخصی است.

اظهار نظر شفاهی به جای نوشتن

تیم پشتیبانی مهربد شاملی مجددا تصمیم به اعتراض گرفتند و تیم تحقیق با دیدن مدارک متعجب و مدعی شدند که آنها را پیدا نکرده اند. همزمان، قبل از بررسی و استماع فرهاد موسوی که سابقه حضور در مسابقات برون مرزی و رئیس سابق کمیته قطر را در کارنامه دارد، در اعلام نظر هیئت داوران بسیار فعال بوده است. چیزی که به نظر می رسد در اخلاق ورزشی کم است این است که خود فرهاد موسوی در مسابقه ای مشابه برای تیم DD2 شرکت کرد و برای دومین بار پیروز شد. به عنوان یک ورزشکار، رقابت ذاتاً معتقد به منافع مشترک بین او و اوست، بنابراین او باید از سیستم مسابقه دور بماند. در غیر این صورت، شما به عنوان یک ذینفع در نظر گرفته می شوید. این یک تخلف آشکار است. چندین راننده بودند که در مسابقه بزرگسالان برنده شدند و بارها به چالش کشیده شدند.

نکته مهم دیگر این است که در صورت اعتراض فردی مطابق با قوانین بین المللی، دیوان یا دیوان داوری، اعتراض نامه و مدارک را بررسی کرده و سپس بیانیه یا بیانیه رسمی با امضای اعضای ارشد صادر می کند. کمیته آن را ثابت کرد. این حکم نوعی آموزش است و ممکن است در مسابقه بعدی رانندگان دچار اشتباه نشوند، اما تقصیر برگزارکننده مسابقه نیز هست، بنابراین نباید در مورد این مسابقه حکم کتبی و رسمی داده شود.

در دور دوم مسابقه کاریکاتور جنجال هایی به وجود آمد.

نمونه‌هایی از احکام کمیته داوری یا خزانه‌دار و قوانین و رویه‌های مربوط به راهرو؛

اما ورزشگاه در دنیا ورزشگاهی است که برای عدالت و انصاف تلاش می کند و در غیر این صورت در وهله اول آسیب های جبران ناپذیری به این ورزش وارد می شود. اتفاقات دومین مسابقه کاریکاتور این فصل شاید طبیعی و آرزوی قهرمانی ورزشکاران تلقی شود، اما قضاوت منصفانه و بی طرفانه در پاسخ به اعتراضات از مهمترین وظایف برگزارکنندگان نیست.

شنیده ها حاکی از آن است که دادگاه عالی ورزش (CAS) مشابه دادگاه عالی ورزش (CAS) در سیستم ورزشی ایران به ویژه برای ورزش های پیچیده تکنولوژیکی و بسیار پیچیده نصب خواهد شد. تصمیم گیری محدود :