درمان بیماری روانی اعتیاد آور بدون دارو


گروه زندگی ایرنا – برای بعضی از مردم اعتیاد غیرممکن به نظر می رسد و امروزه درمان های زیادی برای آن شناخته شده است. علاوه بر درمان های تخصصی و روان درمانی، همچنین نکات خودیاری زیادی برای قربانیان در این زمینه وجود دارد. اگر این بیماری به موقع درمان نشود، عواقب و مشکلات زیادی از جمله تنهایی و تنهایی را به همراه دارد و اطرافیان را پریشان می کند. بنابراین افراد باید از علائم خود آگاهی کامل داشته باشند و فوراً به دنبال درمان مناسب با توجه به نوع شدت و اعتیاد خود باشند.

اشتیاق درمانی و رفتار درمانی اعتیاد

در کلینیک های روانپزشکی، فعالیت های شناختی- رفتاری و روانی بهترین راه برای درمان این عارضه است. با استفاده از درمان های شناختی-رفتاری مرتبط با درمان کامل بیماری می توان از درمان روان پویشی برای کنترل علائم استفاده کرد. کدام روش موثرتر است؟ بستگی به طول و ریشه دارد.

افرادی که به عوامل بیولوژیکی و ژنتیکی اعتیاد دارند، احتمالاً از درمان‌های شناختی-رفتاری همراه با دارو سود می‌برند. اما بدون عوامل بیولوژیکی زیاد، درمان‌های سلامت روان می‌توانند علل ریشه‌ای مشکل را شناسایی و برطرف کنند. در این نوع درمان، علل اعتیاد شناسایی و درمان می شود. علاوه بر این، این رویکرد خطر بیهوشی و درمان آنها را برجسته می کند. برای بهره مندی از این نوع درمان ها؛ می توانید از یک روانپزشک مشاوره و کمک برای مدیریت استرس دریافت کنید.

مهار تماس و پاسخ در درمان شناختی رفتاری.

به این ترتیب، فرد مبتلا به تدریج یاد می گیرد که با حالت روحی ترسناک کنار بیاید و یاد می گیرد که در برابر اعتیاد مقاومت کند. هدف افزایش استقامت و انعطاف پذیری هر چیزی است که فرد را تحریک می کند.

درمان اعتیاد با رها کردن افکار اعتیاد آور

افکار وسواسی و تکراری از قسمت ناخودآگاه مغز سرچشمه می گیرند و باعث می شوند فرد فکر کند که کاملاً درست می گوید. در نتیجه، قربانیان قادر به توقف آگاهانه تولید خود نیستند. کاهش وسواس اثر معکوس دارد و هر چه فرد مبتلا بیشتر سعی کند به چیزی فکر نکند، بهتر است. هر چه بیشتر به آن فکر می کنم. در این مورد، دو استراتژی برای کنترل افکار اعتیاد آور پیشنهاد شده است. ابتدا مسیر مخالف را انتخاب کنید. به عبارت دیگر، اگر می خواهید به چیزی فکر نکنید، بیشتر به آن فکر کنید.

شما نمی توانید جلوی تولید این افکار را در ذهن خود بگیرید و نمی توانید جلوی اضطراب و ترس ناشی از آنها را بگیرید. بنابراین، ما باید با ترس های خود روبرو شویم و فرار نکنیم.

راه حل دوم این است که افکار وسواسی خود را شناسایی کنید. آپادان ناشی از اضطراب درونی فرد است و ناشی از درگیری های درونی و استرس عاطفی است. بنابراین، هنگامی که درگیری های درونی شما درمان و حل شد، تا زمانی که نتوانید آنها را شناسایی کنید، نمی توانید آنها را برطرف کنید.

دارو برای اختلال وسواس فکری جبری

اکثر مردم دارو را انتخاب می کنند زیرا به دنبال راهی ساده و سریع برای حل مشکل خود هستند. داروها مفید و مفید هستند و علائم را کاهش می دهند، اما کافی نیستند. مطالعات نشان می دهد که ۳۰ تا ۷۰ درصد از درمان های دارویی را می توان برای درمان فردی که از اعتیاد رنج می برد استفاده کرد، اما بهبودی کامل را فراهم نمی کند. اثرات مواد مخدر از فردی به فرد دیگر متفاوت است و داروهایی که تاثیر مثبتی بر شما دارند، تاثیر کمی بر روی دیگران دارند. یکی از ایرادات مصرف دارو و دارو این است که پس از قطع دارو، اغلب علائم اعتیاد عود می کند و این بار کنترل آن دشوارتر می شود.

این به شما قدرت می دهد تا بر اختلال وسواس فکری غلبه کنید.

افراد مبتلا به اعتیاد بیشتر احتمال دارد که اعتماد و اطمینان پیدا کنند. برای پاسخ به سوالات آنها؛ دست زدن به چیزهایی که به نظر آنها کثیف می رسد. اگر تنها باشند چه؟ آنها ممکن است درمانده و درمانده شوند.

بنابراین وقتی تکالیف خود را با توجه دیگران انجام می دهید، شما در حالت درمانده هستید و درمان هنوز تایید نشده است. اگر به دیگران تکیه کنید و به خودتان تکیه کنید موفق نخواهید شد. هیچ کس بیشتر از شما نمی تواند به شما کمک کند. با کمک درمانگر خود، اشتیاق خود را پیدا کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا خودتان بر اعتیاد غلبه کنید.

پیشگیری از عود پس از درمان اختلال وسواس فکری اجباری.

با درمان این بیماری، شما فقط در نیمه راه هستید. حفظ سلامتی و جلوگیری از عود علائم مهم است. اعتیاد یک بیماری مزمن است و برای حفظ تغییرات مثبتی که پس از درمان رخ می دهد باید به چند نکته توجه داشت. نکته مهم این است که پس از درمان و بهبودی، ترس و وسواس شما رشد می کند و هرگز اجازه مخالفت های مداوم را نمی دهید. یکی از دلایل عود وسواس این است که بیمار در نیمه راه بهبود می یابد و بدون مشورت با پزشک یا مشاور روند درمان را رها می کند.

با قطع دارو، مغز خود را به طور کامل ترمیم نمی کند و زمانی که به طور ناگهانی قطع شود، به حالت طبیعی خود باز می گردد. بنابراین تا زمانی که دوره روان درمانی را به پایان نرسانید، در مصرف دارو زیاده روی نکنید. علاوه بر این، یک سبک زندگی متعادل و سالم به تسریع بهبودی و بهبودی کمک می کند.

برای زندگی خود برنامه ریزی کنید و غذاهای مناسب بخورید. به اندازه کافی خوابیدن. ورزش؛ با گنجاندن رسانه های اجتماعی و سایر موارد مفید، افکار وسواسی دیگر نمی توانند به شما دست یابند و دیگر علائم را تجربه نخواهید کرد. احتمال بازگشت علائم در روان درمانی بسیار کم است.

سوالات متداول

روز جمعه چقدر طول می کشد تا اوپادان را درمان کنید؟

درمان این بیماری به زمان طولانی و صبر زیادی نیاز دارد. به کاهش مدت زمان درمان در حضور خانواده بیمار کمک می کند. به طور کلی، یک فرد با اعتیاد متوسط ​​به شش تا دوازده ماه برای درمان نیاز دارد.

اختلال وسواس فکری اجباری در نوجوانان چگونه درمان می شود؟

برای درمان علائم و اختلال وسواس در نوجوانان، ابتدا باید علل زمینه‌ای آن شناسایی شود و والدین از آن‌ها حمایت کنند. در این زمینه، از روانشناس کودک و نوجوان یا مشاور استرس کمک بگیرید. نوجوان خود را به خاطر افکار وسواسی او سرزنش نکنید. کمک کنید تا تعاملات اجتماعی او مثبت و واضح باشد.