دختران و پسران ایرانی دومین قهرمان تکواندو نوجوانان جهان – نبأ خبر


تیم ملی ایران با کسب ۶ مدال طلا و دو نقره در سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان دوم شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو نبأخبر، این مسابقات از روز سه شنبه ۲۰ مردادماه با حضور ۷۸۶ تکواندوکار از ۹۱ کشور در سالن آرمتس شهر صوفیه بلغارستان آغاز شد. پس از شش روز مسابقه با نفر دوم به پایان رسید.

در بخش بانوان نیز کره جنوبی ۵ مدال طلا کسب کرد. ۱ نقره ۱ برنز و مجموعا ۷۱۸ امتیاز. تیم ملی ایران که با هشت تکواندوکار به رقابت پرداخت ۲ طلا کسب کرد. تایلند دو نقره و ۳۷۰ امتیاز کسب کرد. سال نقره ای او با ۱ برنز و ۲۱۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد. ترکیه ۲۱۱ امتیاز دارد. بلژیک، ۱۲۷; آلمان ۹۴ امتیاز و ازبکستان با ۹۳ امتیاز از رده چهارم به عنوان هفتمی صعود کردند.

اما در مسابقات کشوری تیم ملی ایران که با ۵ تکواندوکار به صوفیه رفت، عملکرد فوق العاده ای داشت و با کسب چهار مدال طلا و کسب ۵۰۹ امتیاز به شایستگی عنوان دوم جهان را از آن خود کرد. در این بخش کره جنوبی ۵ طلا گرفت. ۱ نقره او با ۱ برنز و ۷۲۰ امتیاز قهرمان شد. پولی از قزاقستان چهار برنز دو نقره از تایلند یک برنز و ۱۴۳ امتیاز؛ ایتالیا یک امتیاز طلا و ۱۴۱ امتیاز دارد. پولی از ازبکستان آنها با یک برنز و ۹۷ امتیاز پشت سر تیم ایران سوم و ششم هستند. محل.

تیم ملی ایران مبینا نعمت زاده ابوالفضل زندی رضا کلهر ابوالفضل عباسی و متین رضایی ۶ مدال طلا و پرنیا سلمانی ساگر مرادی به همراه ۲ مدال نقره کسب کردند.

امیرعباس رهنما، الهام حقیقی، نیوشا شادلو، پونه جعفر صالحی و فرشته فتحی از کسب مدال بازماندند.

فاطمه صفرپور کاپیتان تیم نوجوانان دختر در تیم دختران با همراهی نیلوفر صفریان و اختر کیانی به عنوان مربی است. در بخش پسران نیز محمدرضا زوار سرمربی و بهزاد خداداد و مسعود کاظم پور مربیان تیم ملی هستند.

کد خبر: ۱۹۱۸۴۰