دایی: چند پیشنهاد به وزارت ورزش داده اید/ بر سر انگلیس فریاد نزنید و مردم را امیدوار نکنید.


به گزارش ایرنا، علی دایی آیا فدراسیون فوتبال ما با خبرنگاران در مورد درست بودن آن صحبت می کند؟ یکی هست که باید به مشکلات تیم ملی رسیدگی کند. این فصل تیم قطر در اسپانیا اردو زده است، اما زمانی که تیم ملی ما در قطر اردو می زند، شما خود به خود در لیگ راه حل مدیریتی خواهید گرفت.

این زمان مهمی برای تیم ملی ماست.» خدا نکند تیم ملی مردم را خوشحال کند و جام جهانی را تمام نکند. مدیریت باید به تیم ملی کمک کند. متاسفانه ما اغلب تلاوت می کنیم. مثلا، سرمربی تیم ملی می گوید در جام جهانی انگلیس را شکست خواهد داد. باعث می شود مردم در جامعه این گونه فکر کنند. در جام جهانی برای کدام تیم ها بازی کردی؟ چیزهای زیادی برای تمرکز وجود دارد. من به مردم می گویم فریب توقعات زیاد را نخورید. انگلستان آمریکا و ولز را نمی توان با ایران مقایسه کرد. در این شرایط نتیجه گرفتن بسیار سخت است.

آیا او برای پست ریاست NLD نامزد شده است یا خیر. او در پاسخ به این سوال که آیا می تواند، گفت: «اگر می توانستم، می توانستم الهه ای باشم که بتواند خانواده ام را نجات دهد. فدراسیون فوتبال جای من نیست. اگر من به دنبال سمت رئیس NLD هستم، من مدت ها وزیر ورزش ایران بودم. چند بار به او پیشنهاد شد اما نپذیرفت. من موقعیت اجتماعی خود را در میان هزاران نفر در این پست ها به اشتراک نمی گذارم.

دایی در خصوص احوالپرسی سیدجلال حسینی گفت: کمتر پیش می آید که بازیکنی بتواند ۲۰ سال بازی کند، او یکی از فوتبالیست های نادر ما و یکی از بهترین بازیکنان دنیا از زمانی است که بازی کرده است.

وی با بیان اینکه قرارداد بازیکنان لیگ برتری به شدت افزایش یافته است، گفت: اگر در این منطقه خانه بخواهید باید ۳۵ میلیارد تومان بپردازید. یک ورزشکار برای خرید خانه چند سال باید کار کند؟ او توانست این قراردادها را به مدت ۱۰ سال امضا کند.