داستان واقعی عجیب و غریب مایک از ۱۸ ماه بدون سر


مایک چگونه بدون سر زنده ماند؟

پس از مرگ او، تبر شریان کاروتید مایک را برید و تشخیص داد که لخته خون تا زمانی که مرغ خونریزی کند متوقف شده است. سرش بریده شد اما بیشتر رگ های مغزی و یک گوشش روی بدنش باقی ماند.

مایک علاوه بر عملکردهای اساسی مانند تنفس و ضربان قلب، در زندگی جدید خود توانست به عنوان یک مرغ بی سر معروف زندگی سالمی داشته باشد، زیرا بیشتر پاسخ های مرغ توسط مغز کنترل می شد.

وقتی سر خروس بریده شد مغز با بدن کاملا متفاوت است. اما در مدت کوتاهی، اکسیژن در نخاع وجود دارد. وقتی اطلاعات از مغز به اندام های داخلی منتقل نمی شود، اعصاب نخاعی به طور خودکار می چرخند.

دکتر تام اسمالدرز از دانشگاه نیوکاسل گفت: نورون ها زنده می شوند و پاهای خود را حرکت می دهند.

معمولا وقتی این اتفاق می افتد، مرغ می افتد. با این حال، در موارد نادر، سلول‌های عصبی دستوراتی را برای کار ارسال می‌کنند. اسمالدرز می گوید: «مرغ بی سر مدتی می دود. اما نه برای ۱۸ ماه، بلکه بیشتر برای حدود ۱۵ دقیقه یا کمی بیشتر.

مایک به لوید و کلارا آب و مایعات را مستقیماً وارد مری او کرد. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید بعد از هر وعده غذایی انجام دهید این است که خلط گلوی مایک را پاک کنید. بنابراین جوجه ها با قطرات آب تغذیه شدند و گلوی آنها با تزریق تمیز شد.