داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.


ایرنا – معصومه نیکنام – در ابتدا وقتی رسانه ها از کشف انواع مواد مخدر خبر دادند، همه چیز ساده به نظر می رسید. بسیاری از ما نمی دانیم این دانشمندان شیمی و آزمایشگاهی چند ساعت در آزمایشگاه های تخصصی آزمایش شده اند و از تمام پتانسیل و تخصص خود برای دستیابی به اکتشافات علمی در این زمینه استفاده می کنند. یافته‌ها باید به اطلاع عموم برسد و فوراً توسط مردم، از جمله مقامات، اقدام شود. تلاش این تیم متخصص باعث آگاهی مردم می شود. در بسیاری از موارد، آنها دانشمندان آزمایشگاهی هستند که با رویارویی با جنایتکاران جان بسیاری از افراد بی خبر را در سراسر جهان نجات داده اند.

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

کشف محصولات لاغری گلوریا فرموله شده با گیاهان.

اعلامیه ترکیب محصولات لاغری گلوریا با داروی محرک گلس مانند یک بمب شکست. بسیاری از مشتریان این محصول تنها با تبلیغ محصولات لاغری موفق خود در مدت زمان کوتاه و بدون اطلاع از مواد تشکیل دهنده آن در دام این گروه می افتند. بعد از مدتی، گزارش های رایج و برخی از والدین نسبت به رفتار فرزندان خود تحت تأثیر استفاده از این محصول تردید دارند. کارشناسان آزمایشگاه دارو محصولات را آزمایش کردند و در طی طبقه بندی این مواد متوجه مواد مخدر شیشه در ترکیب آنها شدند. با ارائه اطلاع رسانی مستمر از این طریق، از تعداد قربانیان این محصول کاسته می شود.

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

کره بادام زمینی پر از شیشه

در موارد دیگر، قرص های رژیمی وارد بازار شده اند و در آرایشگاه ها و سایر مناطق بسته بندی شده خارجی به فروش می رسند. به گفته پلیس، این قرص ها در آزمایشگاه آزمایش شدند و مشخص شد که در معرض عناصر قرار گرفته اند. قرمز به گفته پلیس، مشخص شد که این محصول از رنگ آبی یا رنگ های دیگر ساخته شده است و با پنی سیلین برای جذابیت بیشتر فروخته می شود. این کشف مهم توسط کارشناسان ایرانی در همین آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت. با وجود قاچاق بی امان مواد مخدر و روانگردان به بازار، مردم در سراسر جهان بدون اینکه بدانند از کجا آمده اند از آنها استفاده می کنند. با وجود اینکه وی معتاد به مواد مخدر بود، اما از سوی دیگر پلیس مواد مخدر و آزمایشگاه و کارشناسان آن نیز دست نخورده ننشستند و به محض بررسی و تایید موارد، موارد را گزارش کردند.

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

کشف سیگارهای الکترونیکی حاوی ماری جوانا

سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زندگی گفت: پس از تایید، مقامات و مردم در آزمایشگاه ها مطلع شدند. آزمایشگاه های مواد مخدر در سراسر کشور و در همه ایالت ها در حال فعالیت هستند که منجر به کشف علمی صحنه های جرم می شود. اغلب در داروها و سیستم های بین المللی ذکر شده است.

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

شناسایی آزمایشگاه های پلیس مبارزه با مواد مخدر؛ تحلیل و بررسی؛ تشخیص؛ ازمایش و خطا علاوه بر تحقیق و تجزیه و تحلیل، هدف آن کمک به کشف جدیدترین داروها و مواد روانگردان است. این آزمایشگاه ها در این مناطق فعال هستند. تنها آزمایشگاه های مرجع دفتر رئیس جمهور، اداره مبارزه با مواد مخدر و دفتر تحقیقات جنایی سازمان ملل متحد هستند. سردار کریمی زمانی گفت: پزشکان آزمایشگاه پزشکی دارای مدرک شیمی و علوم آزمایشگاهی هستند، همه متخصصان آزمایشگاه دارای مدرک تحصیلی در رشته شیمی و علوم آزمایشگاهی هستند که برخی دارای مدرک دکتری هستند.

او در آزمون علوم المپیک در رشته پزشکی تحلیلی مقام چهارم را کسب کرد.

امسال آزمایشگاه مرجع پلیس کنترل مواد مخدر فرجا دو بار درگیر تست بین المللی مواد مخدر بوده است. المپیاد علمی بین آزمایشگاه مواد مخدر و پزشکی قانونی و آزمایشگاه پزشکی قانونی تا سال ۲۰۲۰، آزمایشگاه کنترل مواد مخدر پلیس فراجا که شامل ۱۷۹ آزمایشگاه در ۵۷ کشور جهان است، در زمینه تجزیه و تحلیل موفق بود. مرحله چهارم. اهمیت این نتیجه نه تنها اهمیت ملی و بین المللی را برای فراجا و نیروهای مسلح کشور افزایش می دهد، بلکه اعتبار علمی کشور را در کشف علمی جرایم جهانی مواد مخدر افزایش می دهد. رهبری پلیس دانش و آزمایشگاه. : همانطور که گفته شد، شبکه آزمایشگاه های آنالیز مواد مخدر پلیس از تمامی ۳۴ بخش و ایالت تشکیل شده است که واحدهای تحقیقاتی و مقامات قضایی به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت هستند. این شبکه علمی و آزمایشگاهی پاسخگویی به پرونده های قضایی را تسریع می بخشد و از نظریه های بین المللی و نظریه های کارشناسی در راستای قوانین ملی مبارزه با مواد مخدر حمایت می کند.

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

تولید ابزار و بروشورهای تشخیص مواد مخدر

سردار کریمی با اشاره به توسعه مجموعه ای جامع از ابزارهای تشخیص سریع گفت: همچنین در زمینه مستندسازی آزمایشگاهی، طراحی و TLC که در این زمینه بسیار متکی به کشورهای اروپایی است، به موفقیت های چشمگیری دست یافته ایم و اکنون مفتخریم که بومی ها نسخه این محصول مشابه نسخه خارجی آن است و نکته دیگر این است که به محض کشف یک دارو، شرکای ما از آن در ردیاب های مواد مخدر یا در راه آهن، فرودگاه ها، گیت های مسافربری و مکان های عمومی بیش از ۳۰ ثانیه استفاده می کنند. در ضمن آن را تشخیص داده اند. بعضی چیزها مواد مخدر نیستند. این دستگاه می تواند ۱۶ نوع دارو و ما در این زمینه به تولید انبوه رسیده ایم.»

داروهای جدید در اینجا در حال توسعه هستند.

از دولت می خواهد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، بهترین حمایت دولت از پلیس مواد مخدر در این حوزه را حمایت از شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: با توجه به هزینه های بالای تحقیقات، شرکت های دانش بنیان در حال کمتر شدن به این حوزه هستند. در ۲۰ سال گذشته با کمک معاونت فناوری ریاست جمهوری، پلیس مواد مخدر مانند این کیت ها و اسنادی که برای کشف سریع مواد مخدر تهیه شده است، به خوبی عمل کرده است. همانطور که گفتم تحقیقات صنعتی پرهزینه است و به کمک دولت در این زمینه نیاز است. در این زمینه پلیس آماده همکاری با شرکت های دانش بنیان و استقبال از طرح های آنها است.