دادگاه ها درخواست واکسیناسیون معلمان نیویورک را برای کارکنان بهداشت نیویورک که به دنبال مصونیت مذهبی هستند ، رد کردند

دادگاه ها درخواست واکسیناسیون معلمان نیویورک را برای کارکنان بهداشت نیویورک که به دنبال مصونیت مذهبی هستند ، رد کردند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه گفت نیویورک نباید مانع از این شود که کارگران بیمارستان و خانه سالمندان به دنبال معافیت مذهبی از دستور واکسیناسیون کووید -19 این ایالت باشند.

دیوید هرد ، قاضی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی نیویورک ، می نویسد که واکسیناسیون کارگران بدون اجازه چنین معافیت هایی “مغایر با حمایت دیرینه فدرال از عقاید مذهبی است”.

این سیاست ، که مستلزم واکسیناسیون همه بیمارستان ها ، خانه های سالمندان و کارکنان مراقبت های خانگی در برابر ویروس کرونا است ، در ابتدا در دولت کوئومو صادر شد و برای مصونیت پزشکی و مذهبی مجاز بود. در اواخر ماه آگوست ، مقامات بهداشت ایالتی قانونی را که به مردم اجازه می داد بر اساس اعتقادات مذهبی ترک کنند را لغو کردند – حرکتی که توسط فرمانداری کتی هوچول حمایت می شود.

ماه گذشته ، گروهی متشکل از 17 کارمند بهداشت از هوچولت و اعضای دولت وی شکایت کردند. گفته می شود که آنها حقوق خود را در مورد متمم اول و بخش هفتم قانون مدنی 1964 نقض کرده اند. در ابتدا ، دستور موقت به دست آمد ، که مانع از مداخله دولت در توانایی کارفرمایان بهداشت در اعطای مصونیت مذهبی شد. پس از بررسی شواهد اضافی ارائه شده توسط هر دو طرف ، قاضی هرد روز سه شنبه دستور اولیه ای صادر کرد که عملاً این دستور را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، شورای ارشد انجمن توماس مور ، گفت: “این به وضوح تصمیمی است که از حقوق اساسی کارکنان مراقبت های بهداشتی حمایت می کند که فرماندار هوچول و دولتش درخواست وی برای مصونیت از دستور واکسیناسیون را رد کرده اند.” شرکت ، که نماینده شاکیان پرونده است ، در اعلامیه پس از قضاوت قید شده است.

فرجام خواهی محتمل است. هوچول گفت که برای نقض حکم برای ارتقای سلامت عمومی کار خواهد کرد.

این وظیفه فرماندار من است که از مردم ایالت محافظت کند و من از کارکنان بهداشت می خواهم که خود را واکسینه کنند. ” هوچول روز سه شنبه در بیانیه ای گفت. نیویورکی ها سالم هستند. “

اکثر کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان باید اولین واکسیناسیون COVID-19 خود را تا 27 سپتامبر اثبات می کردند ، در حالی که مراقبان خانگی تا 7 اکتبر این اختیار را داشتند. کارفرمایان بهداشت و درمان در حال حاضر شروع به مرخصی بدون حقوق کسانی کرده اند که قوانین را رعایت نمی کنند یا اخراج شده اند. مرکز پزشکی SUNY Downstate مجبور به تعلیق موقت جراحی ها و سایر خدمات به دلیل اجرایی شدن دستورالعمل و اخراج Northwell Health 1400 کارمند به دلیل دستور واکسیناسیون دولتی شد.

با این حال ، برخی از کارگران درخواست کننده مصونیت مذهبی همچنان در جریان نیستند. WNYC / Gothamist به چندین سیستم بیمارستانی مراجعه کرد تا در مورد نحوه برخورد با معافیت های مذهبی در پرتو آخرین حکم اظهار نظر کند.

حتی اگر این تصمیم محلی باقی بماند ، این بدان معنا نیست که هرکسی که به دنبال مصونیت مذهبی است ، از آن برخوردار خواهد شد.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی ، می گوید: “یکی از پیامدها این است که به کارکنان باید فرصت درخواست مسکن داده شود.” “این بدان معنا نیست که کارمند محل اقامت را دریافت می کند یا کارفرما موظف است آن را اقامت کند.”

دستور واکسیناسیون شهر نیویورک به کارکنان وزارت آموزش و پرورش اجازه می دهد تا برای معافیت مذهبی درخواست دهند. بسیاری از این درخواستها اما نه همه آنها برآورده شده است. یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که قبل از مهلت واکسیناسیون 27 سپتامبر ، شهر قبلاً بیش از 500 درخواست را تأیید کرده است.

با این وجود ، کارکنان DOE ، که سعی کردند حکم را در دادگاه پس از اجرایی شدن مسدود کنند ، ادعا کردند که شهر “آشکارا خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. قاضی فدرال منهتن در جلسه روز سه شنبه گفت که هیچ شواهدی از چنین خصومتی وجود ندارد و درخواست شاکیان را رد کرد. لورا مینیکوچی ، وکیل شهر در جلسه دادرسی گفت: کارکنان وزارت دفاع که تاکنون معاف شده اند بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ یک از ادیان اصلی ادعا نمی کردند که مردم نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. با این حال ، شاکیان پرونده ای که مقامات دولتی را به چالش می کشد ، می گویند که صادقانه اعتراضات مذهبی نسبت به واکسن های COVID-19 در حال حاضر داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *