دادستان کل می گوید ، خرابی های خراب باعث سقوط مترو مکزیکو سیتی شده است

دادستان کل می گوید ، خرابی های خراب باعث سقوط مترو مکزیکو سیتی شده است


مکزیکو سیتی – دادستان کل مکزیکو روز پنجشنبه با اعلام نتایج یک ماهه اعلام کرد که پین ​​های نامناسب ، اشکالات طراحی واضح و جوشکاری ناقص در بهار گذشته منجر به فروپاشی سیستم مترو در پایتخت شد که 26 کشته و چندین زخمی برجای گذاشت. تحقیقات طولانی

یافته های ارائه شده در کنفرانس مطبوعاتی با تعدادی از یافته های تحقیقات نیویورک تایمز مطابقت داشت که نشان می داد پین های فلزی ضعیف در مرکز تصادف مرگبار 3 مه نقش مهمی ایفا کردند.

پین های فلزی در کل ساخت کلید بودند و یک واحد پیچیده بین تیرهای فولادی و اسلب بتنی ایجاد کردند. پس از شکست پین ها ، کل ساختار ضعیف شد و در نهایت منجر به فروپاشی شد.

اولیسس لارا لوپز ، سخنگوی دفتر دادستان کل ، گفت که سنجاق هایی که “تخته بتنی را به تیرهای فلزی متصل می کردند ، در مکان اشتباهی بودند”. “در قسمتهایی که صفحات بتنی از تیرها جدا شده بود ، همه پین ​​ها ضعیف نصب شده بودند و الگوی نامنظمی داشتند.”

به گفته لارا ، چنین معایب اساسی را نمی توان با بازرسی معمول تشخیص داد یا با تعمیر و نگهداری منظم اجتناب کرد.

ارنستینا گودوی راموس ، دادستان کل کشور ، با انتشار یافته های دفتر خود در روز پنجشنبه ، “این گزارش را یک تحقیق علمی عمیق ، جدی و انجام شده توسط کارشناسان توصیف کرد”.

یک گزارش مستقل از شرکت مدیریت ریسک نروژی DNV در اوایل سال جاری نیز نقص جدی در ساخت و ساز از جمله قرار دادن و جوشکاری پین های فلزی را نشان داد. دولت مکزیکوسیتی DNV را برای بررسی علل این حادثه استخدام کرده است.

سقوط مترو باعث ایجاد موج شوک سیاسی در میان قوی ترین افراد مکزیک ، از جمله مارسلو ابرارد ، وزیر امور خارجه ، شد که هنگام احداث خط شهردار مکزیکو سیتی بود.

انتظار می رود آقای ابرارد و کلادیا شین باوم شهردار فعلی هر دو به دنبال ریاست جمهوری در انتخابات 2024 باشند.

مترو خراب شده توسط گروه کارسو ، یک گروه بزرگ که یکی از ثروتمندترین و قوی ترین افراد مکزیک است ، کارلوس اسلیم ، متحد نزدیک رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، ساخته شده است. (آقای اسلیم زمانی سهامدار عمده شرکت نیویورک تایمز بود.)

خانم گودوی گفت که دفتر وی افرادی را که مسئول سقوط بوده اند تحت تعقیب قرار می دهد ، هرچند که وی یک فرد را شناسایی نکرده است. وی گفت: “از آنجا که حکم ما عدالت است ، اولویت ما قربانی بوده و خواهد بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *