خطرات عود سلامتی || جی! عوارض جانبی برای سلامتی چیست و چه فوایدی دارد؟


اطلاعات در مورد خطرات عود سلامتی متفاوت است. مطالعات دیگر اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی مواد تکراری را نشان داده است. مطالعات دیگر ارتباط بین دود سیگار و اثرات سوء آن بر سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

بخور ماده ای است که سوزانده می شود تا عطر دلپذیری از آن خارج شود. در واقع ، کلمه “بخور” از یک کلمه لاتین به معنی “سوختن” گرفته شده است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. در مراسم مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. برای قرن ها و تا به امروز ، مردم در سراسر جهان به دلایل مختلف از تکرار استفاده کرده اند.

جی! آیا دود بخور می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

همچنین ، اگر می خواهید از عود استفاده کنید ، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. باید مطمئن شوید که امکان آتش سوزی وجود ندارد.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و … ساخته شد. با گذشت زمان ، مواد بیشتری به محتوای بخور اضافه شده است تا عطر ، ظرفیت احتراق و مراقبت از مواد موجود در بخور را افزایش دهد.

برای استفاده بیشتر از انواع بخور به منبع آتش نیاز دارید. انتهای بخور ، که ممکن است چسبناک ، چوبی ، دایره ای یا. باشد ، آتش زده تا بخور بسوزد. بخور طراحی شده است تا عطری شیرین و دلپذیر داشته باشد. همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشد که به راحتی استنشاق می شوند. این بدان معنی است که می تواند بر سلامت فرد تأثیر بگذارد.

نکات برجسته خطر عود سلامتی

خطرات سلامتی تکرار خود دکتر

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که دود مکرر می تواند برای سلامتی مضر باشد.

تکرار یک ماده دودی است. این ماده از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند برای ایجاد دود معطر و معطر سوزانده شوند. انواع مختلف بخورها عطر و ادویه های متفاوتی دارند. چندین نمونه از این مواد شامل سرو یا گلاب است. برخی از آنها از رزین و برخی دیگر از آرد ساخته شده اند. به طور کلی ، بخور برای نفوذ به فضای داخلی خانه ، اهداف معنوی ، سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند هر چیز دیگری که دود ایجاد می کند ، دود بخور برای استفاده باید استنشاق شود. اخیراً ، تحقیقاتی در مورد مضرات دود بخور بر سلامتی انجام شده است. بیایید نگاه دقیق تری به آثار مضر دود عطر داشته باشیم.

اگرچه برخی داده ها نشان می دهد که موارد تکرار شده ممکن است مزایای سلامتی داشته باشند ، اما طرف دیگر چطور؟ جی! سیگار کشیدن می تواند مضر باشد؟ دود بخور دارای چندین جزء است. این مواد شامل ذرات ریز ناشی از احتراق و گازهای مختلف و همچنین مونوکسید کربن هستند.

در یک مطالعه بزرگسالان چینی ، شواهدی یافت شد که عود ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور برای مدت طولانی وجود داشته است و برای اهداف مختلفی از جمله مراسم مذهبی ، خوشبوکننده ها ، مدیتیشن و آرامش استفاده می شده است. از انواع مواد ، معمولاً گیاهان ، می توان به عنوان مواد قابل بازیافت استفاده کرد.

سرطان یکی از خطرات عود بیماری است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان بدخیم ریه همراه است. تحقیقات اطفال عمان نشان داده است که استفاده مکرر باعث اختلال تنفسی در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده مکرر با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور حاوی ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات کوچک و ناکافی تولید می کند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات سرطانی هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. همچنین ، این مطالعه ارتباط بین خطر بالای سرطان و استفاده مکرر را نشان داد.

بیشتر سرطان ها سرطان ریه یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که سیگار کشیدن دود دست دوم بیشتر از سیگار کشیدن باعث سرطان می شود. این مطالعه فقط بر روی سلولهای حیوانی و آزمایشگاهی انجام شد.

وجود بسیاری از ترکیبات سمی و تحریک کننده در دود بخور و همچنین ترکیبات معطر آن کشف شده است ، به این معنی که می تواند عوارض جانبی نیز ایجاد کند.

آسم

عود بیماری آسم ایجاد نمی کند ، اما ممکن است باعث حملات آسم شود. مطالعه ای در سال 2015 نشان داد که تجهیزات دود بخور برای سلولهای تولید شده در سطوح پایین تر از دود سیگار سمی است. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط دود بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات معلق در دود بخور نه تنها حاوی سرطان بلکه محرک هایی نیز هستند. این بدان معناست که دود منظم می تواند چندین بیماری تنفسی مانند آسم را ایجاد کند. در یک مطالعه بیش از 3000 کودک مبتلا به آسم ، علائم آسم و عود بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که بین استنشاق دود بخور ، آسم و علائمی مانند آسم ، مانند تنگی نفس ، ارتباط وجود دارد.

رابطه بین استفاده مکرر و افزایش نیاز به داروهای آسم نیز در این مقاله نشان داده شده است.

التهاب

خطرات سلامتی تکرار خود دکتر

مطالعات نشان می دهد که دود مکرر می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دود منظم نه تنها می تواند باعث التهاب در ریه ها شود ، بلکه باعث التهاب کبد نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط بر روی حیوانات انجام شد. این التهاب ناشی از پردازش ذرات معدنی به متابولیسم است که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در دود بخور نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعات روی موش ها نشان داد که استنشاق منظم دود بر سوخت و ساز بدن و افزایش وزن تأثیر منفی دارد. دود منظم باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این اتفاق می تواند برای انسان رخ دهد.

جی! عطر از چه چیزی ساخته شده است؟

بخور معمولاً از مواد معطر تهیه می شود. آنها همچنین از چسب برای نگه داشتن ذرات معطر در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهی هستند. این مواد می توانند شامل انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشند.

مواد خاصی که در بخور استفاده می شود ممکن است بسته به منطقه و سازنده این محصول متفاوت باشد. نمونه های خاصی از مواد معطر که می توانند برای تولید بخور در نقاط مختلف جهان استفاده شوند عبارتند از:

  • سازمان بهداشت جهانی
  • دارچین
  • نعناع هندی
  • شن

چسبی که در بخور می سوزد همان است که می سوزاند. تحریک اجازه می دهد تا شعله ها و انتشارهای مکرر ایجاد شود. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما ممکن است شامل موادی مانند ذغال سنگ یا آرد چوب باشد.

فرم تکراری

عود اشکال مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • چوب
  • آن را سر جایش بگذار
  • دانه

نحوه استفاده از عود

خطرات سلامتی تکرار خود دکتر

برای سوزاندن بخور ، ابتدا آن را به آرامی می شویند. برای مثال ، از چوب ، فندک یا گوگرد برای روشن کردن آتش استفاده می شود. وقتی بخور روشن شد ، حرارت را به آرامی کم کنید. معمولاً با ضرب و شتم، عود را خاموش کنید. سپس بخور می سوزد و شروع به دود معطر می کند.

زمان بخور دادن با توجه به شکل آن متفاوت است. به عنوان مثال ، سوزاندن مجدد می تواند بین 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً بسوزد ، خود به خود خارج می شود. در واقع ، باید بدانید که بخور دادن با خطر آتش سوزی همراه است.

برای بخور دادن بخور باید از بخور مخصوص استفاده کنید. این به کنترل بخور سوزان و خاکستر آن کمک می کند. مشعل ها را روی سطحی مقاوم در برابر آتش قرار دهید. هرگز بخور سوزاننده را در گوشه خانه خود بدون مراقبت رها نکنید.

شما می توانید انواع چوب بخور ، کویل و جا بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

جی! آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات سلامتی تکرار خود دکتر

قرن هاست که بخور وجود دارد ، اما آیا بخور فوایدی برای سلامتی دارد؟ تحقیقات کمی در مورد فواید احتمالی بخور دادن وجود دارد. مطالعات زیادی در مورد عطر و ادکلن انجام شده است.

استفاده از عود یکی از پایه های اصلی تمرین مذهبی و مدیتیشن از زمان های قدیم بوده است. اما چی؟ آیا بخور دادن اثر آرامش بخش یا روانی دارد؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین معطر نشان داد که این عود ممکن است اثرات مشابهی بر داروهای ضد افسردگی داشته باشد. علاوه بر این ، تأثیر این ترکیب در نواحی مغز مرتبط با اضطراب و افسردگی مشاهده شد. همچنین گیرنده های مربوط به احساسات گرم را فعال کرد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی ترکیبات جدا شده از بخور و حلقه ها اثرات ضد التهابی در موش ها دارند. محققان چندین ترکیب را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ، بسته به میزان مصرف ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعات با ترکیبات رزین تصفیه شده بخور کار کردند. مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این ترکیبات در دود دائمی هستند و آیا پاسخ های مشابهی را برای افراد ارائه می دهند ، مورد نیاز است.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان و در میان فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. با توجه به صحبت های احتمالی ناشی از دود معمولی ، بهتر است قبل از استفاده از تکرار با پزشک مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *