خدمات پس از فروش ایران خودرو و سایپا – نمایندگی مشترک تجارت نیوز


به گزارش تجارت، ایران خودرو و سایپا آنها برای ارائه خدمات پس از فروش با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش تجارت آنلاین، ساخت نمایندگی مشترک خدمات پس از فروش بر اساس هدف دو خودروساز بزرگ کشور از ماه آینده آغاز می شود. برای کاهش هزینه های این برنامه؛ هدف از این اقدام ایجاد دسترسی بهتر و سریعتر برای مشتریان و بهبود کارایی و بهره وری از امکانات این دو خودروساز است.

در مرحله بعد، در این برنامه قرار است مدیریت مشترکی در نمایندگی های دو خودروساز که مالکیت مشترک دارند، ایجاد شود. استفاده از ظرفیت نمایندگی هر خودروساز در شهرهایی که هیچ خودروساز دیگری نماینده ندارد از دیگر برنامه های مورد هدف در نشست مشترک مدیران عامل دو خودروساز بود.

برنامه های مشترک ایران خودرو و سایپا

به منظور تسریع در اجرای توافقنامه ایران خودرو و سایپا. قوانین مربوط به شبکه خدمات پس از فروش؛ فرآیندها و دستورالعمل ها تا حد امکان به اشتراک گذاشته خواهد شد تا فرآیند دریافت و خدمات رسانی به مشتریان آسان تر شود. .

بر این اساس، کمیته مشترکی متشکل از معاونان بازاریابی و فروش و مدیران عامل دو شرکت فروش و خدمات خودروسازان، نحوه دستیابی به اهداف و تدوین فرآیندها و دستورالعمل‌های اجرایی را تشریح خواهد کرد.

ادغام شبکه لجستیک نیز یکی از محورهای اصلی مذاکره در نشست مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور بود. در این صورت کمیته مشترک دو شرکت نحوه تخصیص امکانات و توانمندی های صنعت لجستیک در حوزه حمل و نقل خودرو را بررسی و پیشنهاد لازم را ارائه خواهد کرد.

با توجه به توانمندی های ایسیکو، این شرکت به عنوان سایت اصلی این طرح برای برنامه ریزی و اجرای حمل و نقل خودرو با همکاری لجستیک سایپا با هدف کاهش هزینه ها انتخاب شد.

در این زمینه، تشکیل یک مدیریت و شرکت تخصصی واحد لجستیکی دو خودروساز در آینده نزدیک هدف گذاری شده و با توجه به نتایج قابل توجه در کاهش هزینه ها، می تواند به سرعت اجرایی شود.

خدمات خودرو و سایپا از مرز ایران

تجمیع توانمندی های موجود در دفاتر خودرو و سایپا در خارج از کشور در ایران از محورهای مطرح شده در این نشست بود. بر این اساس مقرر شد دفاتر این دو خودروساز در یکی از کشورهای منطقه به عنوان اولین مکان اتحاد راهبردی ایران خودرو و سایپا در خارج از مرز، با مدیریت مشترک به فعالیت خود ادامه دهند. این اقدام تاثیر بسزایی بر هزینه های مدیریت دفاتر خارج از کشور خواهد داشت.

کمیته مشترک تدارکات بر اساس فعالیت های کمیته بر خرید محصولات و قطعات دو خودروساز متمرکز خواهد شد و تصمیمات خرید از شبکه تامین را با هدف کاهش تولیدکنندگان هماهنگ خواهد کرد. هزینه تولید.

بهینه سازی تجهیزات موجود در سایت های تولید ایران خودرو و سایپا همچنین از دیگر محورهای مورد بحث در خارج از کشور بود که در این صورت کمیته مشترک برای دستیابی به اهداف تعیین شده در کمترین زمان ممکن برنامه ریزی می کرد.