خبر خوب امروز برای کارمندان بانکی که از نوامبر ۱۰ درصد افزایش حقوق دریافت خواهند کرد


برای گزارش دادن سناپرس; وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کرد که در نیمه دوم سال جاری با همکاری نمایندگان مجلس، حقوق کارکنان بانک های دولتی ۱۰ درصد افزایش می یابد.

در بیانیه وزارت اقتصاد آمده است: «در خصوص اعاده حقوق و مزایای کارکنان مدیران بانک‌های دولتی، با توجه به درخواست‌های مکرر از مدیران بانک‌های دولتی، احیای حقوق و مزایای کارکنان بانک های دولتی. وزارت اقتصاد و دارایی در ماه‌های اخیر به دنبال راه‌حل‌های قانونی برای افزایش دوام و رشد شبکه بانکی میانمار، به‌ویژه با توجه به تلاش‌های شرکای ارزشمند خود در حفاظت از عملیات و فعالیت‌های شبکه بانکی میانمار بوده است. مکاتبات و پیگیری های زیادی از سوی مراجع مختلف در خصوص حقوق این عزیزان انجام شد.

با نگاه مثبت نمایندگان شورای اسلامی، بسیار خرسندیم که تلاش دولت برای احیای حقوق همه کارکنان شاغل در تمامی مجموعه های اجرایی از جمله بانک های ملی است. حقوق کارمندان به زودی در نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود.

علاوه بر این افزایش ها، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همراهی همکاران سازمان برنامه و بودجه کشور همچنان به افزایش حقوق و شغل کارکنان زیر مجموعه های این وزارتخانه ادامه می دهد و افزایش بانک های دولتی مربوطه را از طریق سایر قوانین ادامه می دهد. ; اخذ سایر مصوبات قانونی لازم از جمله شورای حقوق و دستمزد که بسیار خاص است از جمله افزایش ارقام عملکرد مندرج در قانون مدیریت پرسنل.

امیدواریم با این حرکت معدود مشکلات معیشتی کارکنان ارزنده بانک های دولتی که در سخت ترین شرایط اقتصادی در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند برطرف شود.

زمان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان است

بررسی لایحه توزیع متناسب حقوق کارکنان دولت و کشوری و بازنشستگان لشکری ​​و موضوعاتی از جمله افزایش ۳۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و تامین اجتماعی در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی به پایان رسید. . این دستور دولت برای ارائه پرداخت های ویژه را تا ۵۰ درصد افزایش داده است.

بررسی لایحه نسبت حقوق کارکنان دولت و کشوری و بازنشستگان لشکری ​​دیروز در شورای اسلامی به پایان رسید. بر اساس این لایحه، حقوق کارکنان دولت یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز افزایش می یابد. به قیمت ۹۰۰۰۰۰ تومان

در جلسه دیروز شورای اسلامی با لایحه ۵ و ۷ موافقت کردند تا با ۲ فوریت لایحه تعیین تناسب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری ​​پیش برود.

بر اساس ماده ۳۸ قانون خدمات ایثارگران مصوب ۱۲ تیرماه ۱۳۹۵، جانبازان ۲۵ درصد یا بیشتر بدون اشتغال و درآمد، ۵.۶ میلیون هزینه زندگی و هزینه دریافت خواهند کرد. ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار هزینه زندگی جانبازان زیر ۲۵ درصد و جانبازان از کار افتاده بدون شغل و درآمد را افزایش می دهد.

علاوه بر این، طبق طبقه ۵ همان بند این لایحه؛ مستمری مشمولان پرداختی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ۳۰ ​​درصد افزایش می یابد.

* محاسبه افزایش حقوق از ابتدای مهرماه.

با توجه به این موضوع، برنامه هلوتاو به گفته روز گذشته رئیس کمیته محاسبات و بودجه، بر اساس مصوبه هلوتاو، حقوق کارکنان دولت حداقل یک میلیون تومان افزایش می یابد و با احتساب هزینه های ویژه اضافی قابل افزایش است. هزینه های خانواده حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه جلسه علنی دیروز یکشنبه در خصوص تصویب لایحه اصلاحی بودجه کل کشور تصریح کرد: کلیات این یک فوریت لایحه در جلسات گذشته مجلس به تصویب رسیده و اکنون جزئیات آن بررسی و تصویب شده است. وی گفت: بر اساس این دستور ۹۰۰ هزار مستمری بگیر ۵ درصد افزایش حقوق دریافت می کنند و حقوق خانواده و اولاد نیز بر اساس برنامه مقرر در قانون افزایش می یابد. .

نماینده مردم همدان در مجلس به افزایش حداقل یک میلیون تومانی حقوق کارمندان ادامه می دهد و با توجه به افزایش، می توان آن را به ارقام بالاتری نیز افزایش داد. اطفال و اعضای خانواده و همچنین مستمری های ویژه ای که توسط قانون مدیریت خدمات کشوری پیش بینی شده است. در لایحه قانون، دولت برای کارمندان ۳۵ درصد مقرری ویژه تعیین کرد و مجلس تصویب کرد که دولت می تواند با در نظر گرفتن وام ۷ میلیارد تومانی این بند، میزان سنوات ویژه را به ۵۰ درصد افزایش دهد. .

در خصوص مصوبه مجلس در خصوص استقبال از مددجویان تحت پوشش توسط کمیته امداد و تامین اجتماعی، مصوبه مجلس افزایش ۳۰ درصدی برای این قشر پیش بینی و ۲۰ درصد محقق شد. در ابتدای سال جاری، ۵۰ درصد افزایش در سال جاری حاجی بابایی درباره حقوق هیات علمی دانشگاه ها نیز گفت: اسفندماه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش حقوق را برای آنها در نظر گرفتیم که برای جبران آن برعکس شد. برای این گروه ۱۵ درصد افزایش در نظر گرفته شد. راه حل امروز رئیس کمیسیون برنامه و محاسبات مجلس هشدار داد: پس از تایید شورای نگهبان، مصوبه مجلس به مرحله اجرا می‌رسد و اجرای این قانون از اوایل مهرماه آغاز می‌شود.

* ایجاد منابع پایدار برای افزایش دستمزد.

در روزهای اخیر سید احسن خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرده بود که بحث ترمیم حقوق از ۴ ماه گذشته در دولت مطرح شده است اما نباید این افزایش ایجاد شود. کسری بودجه. بر این اساس در پایان مردادماه فهرستی از فعالیت ها مورد توجه قرار گرفت و کمیته ای با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور تشکیل و منابع مشخص شد. همچنین مقرر شد کلیه نهادها بر اساس دارایی های مازاد خود و قابلیت انتقال دارایی ها اقدامات خاصی را انجام دهند.

به گفته وزیر اقتصاد، این اقدامات باعث شده تا گروه برنامه و بودجه بتواند افزایش حقوق را اجرایی کند.

همانطور که مشاهده می شود دولت برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان به حدود ۸۰ هزار میلیارد سرمایه نیاز دارد.

آنچه از اظهارات مسئولان به ویژه تیم بازرگانی دولت برمی‌آمد، مالیات بود. افزایش واردات؛ فروش کالاهای مازاد دولتی؛ درآمدهای جداگانه سازمان ها؛ درآمدهای دولتی؛ سود عملیاتی شرکت ها برای افزایش دولت؛ پیش بینی می شود طرح هایی مانند تعدیل حقوق کارمندان و بازنشستگان برای افزایش درآمدها و فروش نفت اجرا شود.