خبرگزاری مهر علت انفجار لاستیک های متعدد هواپیما در باند فرودگاه مشهد را اعلام کرده است. اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی علت ترکیدگی لاستیک هواپیما را دمای هوا عنوان کرد. گرفتن هواپیماها مجاز هستند مخازن سوخت خود را به حداکثر برسانند و رنگ روی باند از کیفیت پایینی برخوردار است.

در این گزارش آمده است:

– ترکیدن لاستیک هواپیماهای مختلف در باند فرودگاه مشهد گاهی به موتور هواپیما آسیب می رساند و قطعات لاستیک را به داخل موتور می فرستد. ممکن است بود.

– فرودگاه شهید هاشمی نژاد; مشهد دوم دسته همه تصادفات پنچر شدن لاستیک در لاین اصلی آن، خط “۱۳” رخ داده است.

– باند دوم فرودگاه مشهد (۱۳ راست) به ساختمان های فرودگاه نزدیک است و موانع پروازی وجود دارد، بنابراین تا مدت ها امکان تعویض آن با باند اصلی وجود ندارد.

مهرآباد، گزارش هایی مبنی بر انفجار لاستیک در باند فرودگاه های ماهشهر و شیراز منتشر شده است، اما تعداد آنها در فرودگاه مشهد بیشتر است و به دلیل حجم بالای ترافیک فرودگاه، حجم آن بیشتر است. مسافران دما و ارتفاع فرودگاه از عوامل کمکی و فرعی هستند.

– عمدتا دانلوپ. بریجستون میشلن ما لاستیک های شرکت های معروفی مانند Goodyear را بررسی کردیم. بنابراین، او بر محتوای کارخانه ها و مصالح ساختمانی تمرکز نکرد.

– تعدادی چرخ برای تجدید نظر تمام کردن هستند. برخی از چرخ ها نو بودند، اما برخی از چرخ های جدید نیز در این تصادف آسیب دیدند. هستند. عدم وجود انتخاب جدید چرخ و وجود عوامل دیگر را تأیید می کند.

– بسیاری از این حوادث زمانی رخ داد که هواپیما برای برخاستن در باند فرودگاه قرار داشت و خلبانان را ملزم به پرواز طبق دستورالعمل با هواپیما و چرخ‌ها قبل از برخاست. هستند. با توجه به وزن زیاد هواپیماها در این سطح، خلبان مجبور است برای سوزاندن سوخت و کاهش وزن هواپیما ارتفاع ثابتی را حفظ کند. هستند..

– در برخی از سفرهای داخلی و خارجی مشخص شد که برای سوخت است. گرفتن کمبود وقت در ایستگاه های خارجی یا صرفه جویی در زمان در ایستگاه های مقصد. خلبانان درخواست حمل سوخت اضافی برای مسیر بعدی (Tankering Fuel) می کنند. هستند. اگر حداکثر وزن مجاز هواپیما تشخیص داده شود، این رفتار غیرقانونی است.

– شرایط گرم و ارتفاعات فرودگاه های کشور مانند به طور مستقیم بر رویدادها تأثیر می گذارد.

فرودگاه مشهد مجوز بهره برداری از سازمان هواپیمایی کشوری ندارد.

– فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد توسط شرکت فرودگاه ها و هوانوردی ایران اداره می شود که تاکنون گواهینامه فرودگاهی مطابق با الزامات آیین نامه جدید فرودگاهی سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نکرده است.

– ارتفاع فرودگاه از سطح دریا است و در هوای گرم ظرفیت هواپیماها محدود است.

– تمام پنچری های لاستیک در باند اصلی فرودگاه (سمت چپ ۱۳) رخ داده است.

کیفیت پایین رنگ روی باند؛ علل کمردرد تز به سمت لاستیک ها

– گزارش بررسی سانحه آژانس نشان داد که کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و باعث تولید FOD و همچنین ضربه زدن به لاستیک چرخ ها شده است.
این امر به دلیل وزن و سرعت بالای هواپیما مشکلاتی را ایجاد می کند.

– بعد از تصادف باند فرودگاه را ترک کنید. م در سال ۱۳۹۳، هشتاد و سومین روز هواپیمایی زاگرس و حادثه انفجار لاستیک هواپیما بوئینگ در ساعت ۱۴۰۰ گواهینامه ایمنی ۷۳۷ هواپیمایی سپهران برای ارتقای کیفیت باند اصلی فرودگاه مشهد از جمله قدرت ترمز. گرفتن رنگ آمیزی هنوز منتشر نشده است.

پرداخت خسارت شرکت هواپیمایی و فرودگاهی / فرودگاه مشهد طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی.

– فرودگاه ها و شرکت های هوانوردی ایران هر چه سریعتر نسبت به طرح بازسازی سطح باند اصلی فرودگاه مشهد مطابق با مقررات فرودگاهی کشور اقدام کنند.

– سهم فرودگاه از خسارت ایرلاین ها را مشخص کنید و فرودگاه ها باید خسارت را به شرکت های هواپیمایی بپردازند.

– شرکت های هواپیمایی تا رفع مشکل باند فرودگاه مشهد از حمل سوخت اضافی در ایستگاه مشهد خودداری کنند.