حقیقت 6 در مورد تغذیه ، دارو و مزایای سلامتی زعفران


مصرف دارو

  • مواد فعال موجود در زعفران در بسیاری از داروهای سنتی از آنجایی که ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، دیافراگم هستند ، کاربردهای درمانی زیادی دارند.

  • مطالعات تحقیقی نشان داده است بی خطر، چربی شکننده ای که در مفاصل یافت می شود ، دارای اثر آنتی اکسیدانی ، سمیت سلولی بر روی سلول های سرطانی ، ضد تشنج و سرکوب کننده است.

  • این α-mamba ، ترکیب کاروتنوئیدی که به مواد رنگ زرد طلایی می دهد ، دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضدافسردگی و ضد سرطانی است. (انکار پزشکی).

انتخاب و رزرو

زعفران خالص در بازارهای خاص ادویه موجود است. سعی کنید به جای پودر زعفران یک کلاله (تپانچه) خشک بخرید زیرا اغلب می تواند آلوده شود. یک ظرف محکم بسته از برچسب واقعی شرکت فروشنده انتخاب کنید که تاریخ بسته بندی و انقضا را نشان می دهد.

مواد تمیز باید قهوه ای مایل به قرمز باشند و وقتی بین انگشتان دست مالیده می شود ، باید عطر مطبوع و لکه ای زرد طلایی به شما بدهد. به پرچم های بلند نگاه کنید که طول هر یک از آنها 2 تا 4 سانتی متر است. از محصولات خاکستری کم رنگ یا لکه های روشن روی کلاله اجتناب کنید. این مواد دارای طعم و عطر منحصر به فرد ، تلخ-عسل-عسل هستند.

در یک جعبه در بسته نگهداری کنید و در مکانی تاریک و خنک (ترجیحا در یخچال) دور از نور نگهداری کنید زیرا اشعه های نور به زعفران رنگ می بخشند و طعم آن را کامل می کنند.

استفاده از پذیرایی

زعفران-ادویه-برنج
برنج زعفرانی و دانه های زرشک. عکس: کاناداکو

فقط یک پیمانه زعفران تازه برای افزودن طعم و رنگ به همه دستور العمل ها کافی است.

روش های مختلفی برای استفاده از آن در آشپزخانه وجود دارد. همه انگ ها را می توان مستقیماً به آماده سازی اضافه کرد ، یا در بیشتر موارد ، الیاف با چسبیدن به آهک و پارچه سنتی چسبانده شده و به دستور غذا اضافه می شوند. در روش سوم ، یک قاشق یاقوت کبود به یک فنجان آب داغ و تند اضافه می شود. این آب را به مواد اضافه کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • زعفران به عنوان پایه ای خوشایند و رنگ آمیزی در غذاها و نوشیدنی ها در دریای مدیترانه و آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

  • محبوب به عنوان “سزار” در شبه قاره هند ، در تهیه برنج پلو ، سس برنج ، “حلوا” و سایر غذاهای شیرین در بسیاری از کشورهای هند ، پاکستان و آسیای مرکزی استفاده شده است. همچنین از آن برای رنگ و طعم در تهیه کولی ، بستنی ، کیک و نوشیدنی استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

سطوح بالای زعفران می تواند به عنوان کاتالیزور رحم عمل کرده و در موارد شدید منجر به سقط جنین شود. بنابراین ، ممکن است به زنان باردار توصیه شود که این مواد را محدود به تغذیه کنند.

(سلب مسئولیت درمان: اطلاعات و دستورالعمل های مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی برای خوانندگان در نظر گرفته شده است. از آن برای تشخیص مشکلات سلامتی یا درمان دارویی استفاده نمی شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص بهداشت مجاز و مجاز نیست. لطفاً برای هر گونه مشاوره در مورد دارو با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.)

بازگشت به عناصر از جانب زعفرانبه برای مشاهده لیستی جالب از مواد تشکیل دهنده همراه با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاع رسانی سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.

  3. صفحات اسپرن از گرنوت کاتزر.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *