حقایق جالب؛ شهری که می تواند در برابر زلزله از برف در کویر مقاومت کند


در این مقاله، در اینجا حقایق جالبی در مورد جهان آورده شده است که هرگز در مورد آنها نشنیده اید یا نخوانده اید. مثلا به نظر شما در بیابان برف می بارد؟ یا جنوب صحرای آفریقا زمانی سبز بود؟ آیا می خواهید درخشان ترین رنگین کمان زندگی خود را ببینید؟ پس ادامه مطلب را بخوانید.

حقایق جالب در مورد جهان

در بیابان های آفریقا برف می بارد.

آیا می دانستید در بیابان کمی باران می بارد؟ بارش باران در بیابان یک اتفاق نادر است، البته بارش برف را فراموش نکنید. اما در سال ۲۰۱۸ این معجزه در جنوب صحرای آفریقا اتفاق افتاد. کویر کاملا سفید است. اما در آن بیابان، برف یک روز آب می شود و سپس در آفتاب داغ آب می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی برخی از عجیب ترین مکان های دنیا که کمتر کسی درباره آن ها می شناسد.

این یک طوفان نیم ساعته قبلی بود که اولین بار در سال ۱۹۷۹ ثبت شد. دمای بیابان در شب یخ ​​می زند، اما کمبود رطوبت، تولید برف را تقریبا غیرممکن می کند. چنین حوادثی بسیار نادر است، اما چه کسی می داند؟ در سفر به این منطقه ممکن است شاهد بارش برف در کویر باشید.

حقایق جالب در مورد جهان؛ سودان دارای بیشترین تعداد اهرام در جهان است نه مصر.

واقعیت های جهان؛  اهرام سودان

وقتی صحبت از اهرام می شود، همه مصر را تصور می کنند. اما آیا می دانستید سودان نیز اهرام دارد؟ سودان ۲۵۵ هرم در نوبیا وجود دارد که دو برابر بیشتر از مصر است.

پس از سقوط امپراتوری مصر، خاندان نوبی که به فرعون های سیاه معروف بودند به سودان گریختند و پادشاهی کوش را تأسیس کردند. آنها از فرهنگ مصر در شهر جدید خود استفاده کردند. از اهرام نوبیا مانند اهرام مصر بازدید نمی شود. بنابراین نمی توانید به راحتی وارد این صحنه و محیط فوق العاده شوید.

برای شما: هفت عجایب طبیعی جهان: از دره عمیق تا آبشار ویکتوریا

اگر قصد بازدید از این مکان زیبا را دارید، درست قبل از غروب آفتاب، بهتر است برای تماشای منظره تماشایی از رود نیل به بالای جبل البرکل بروید.

درخشان ترین رنگین کمان کلمبیا روی رودخانه است.

رنگین کمان ها اغلب در آسمان دیده می شوند، اما کریستال های کانو که به “رودخانه پنج رنگ” نیز معروف است، از هر رنگین کمان دیگری در آسمان درخشان تر است.

رنگین کمان؛  حقایق جالب

این رودخانه نفس گیر در سرانیا د لا ماکارنا، پارک ملی کلمبیا واقع شده است. زیبایی رنگارنگ Macarenia Clavigera را دارد که در بستر رودخانه زندگی می کند. بهترین زمان برای بازدید از این مکان زیبا در انتهای رودخانه است. آبی سبز و قرمز از ماه می تا نوامبر شکوفا می شود. در این زمان آنها رنگ های روشن تری را می بینند و رودخانه ابری است و منظره ای واقعاً زیبا ایجاد می کند.

صحرا زمانی یک جنگل بارانی استوایی بود.

صحرای صحرا به عنوان گرم ترین صحرای جهان شناخته می شود. اما ۶۰۰۰ سال پیش، این سرزمین خشک، جنگلی سرسبز، با باران های شدید و پوشش گیاهی انبوه بود.

کویر شکوفا نشده است، اما ممکن است نسل های آینده آمده باشند. اگر قرار بود طبیعت و زمین تا ۱۰۰۰۰ سال آینده زنده بمانند، تغییر مداوم الگوهای آب و هوایی یکسان می تواند کویر را به مکانی سرسبز و کاملا متفاوت تبدیل کند.

واقعیت های جهان؛  بیابان

حقایق جالب در مورد جهان

ماچوپیچو شهری زلزله خیز یا زلزله خیز است.

حقایق جالب در مورد جهان؛  زمین لرزه

این شهر باستانی اینکاها در بالای دو گسل در پرو قرار دارد: گسل های متصل به یکدیگر و گسل هایی که باعث بیشتر زلزله ها می شوند. پس چگونه به آنجا رسیدند؟

در واقع، اینکاها یک تاکتیک مهندسی عالی به نام “Ashlar Masonry” توسعه دادند و سنگ ها را بدون برس زدن روی آنها انباشته کردند. یعنی سنگ ها در هنگام زلزله فرو نمی ریزند. آیا آنها نابغه هستند؟

از روسیه تا ایالات متحده؛ شما می توانید روی یخ تا آلاسکا پیاده روی کنید.

آلاسکا - روسیه؛  حقایق جالب در مورد جهان

تنگه برینگ بین روسیه و آلاسکا قرار دارد. وقتی اقیانوس ها در زمستان یخ می زنند، می توانید پیاده روی کنید.

با این حال قانونی و ایمن نیست. نسیم دریا به قدری سرد است که می توانید یخ را بشکنید یا یخ بزنید.

در سال ۲۰۰۶، دو ماجراجوی آلاسکایی برای عبور از یک مسیر یخی پیاده به راه افتادند. آنها ۹۰ کیلومتر را در ۱۵ روز طی کردند اما قبل از ورود به روسیه به دلیل نقض قوانین مهاجرت بازداشت شدند.

پست های مرتبط:

۷ موجود شگفت‌انگیز و کم‌شناخته دست‌ساز

۹ کتابخانه معتبر در جهان را کشف کنید.

لیست ۲۴ مسیر زیبای پیاده روی در جهان

۱۲ دلیل برای سفر قبل از ۳۰ سالگی