حذف بازرسی کیفی بصری در گمرکات کشور


سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی این درخواست را مطرح کرد.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی و ماشین آلات خودرو تهران گفت: به جای اینکه کارشناس استاندارد قطعه ای را که وارد گمرک می شود بررسی کند و نمونه برداری کند، این قطعه باید در اداره استاندارد بررسی و تست شود. وارد شوید و یک کشور پیدا کنید.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی کاظمی گفت: قطعات بی کیفیت خودرو همچنان در بازار رواج دارد. انجمن قطعات و مکانیک خودرو همواره در تلاش است تا قطعات بی کیفیت را از بازار حذف کند.

وی افزود: اکثر قطعاتی که در داخل تولید می شوند کیفیت بالایی دارند و در این شکی نیست.

وی افزود: قطعات خودروهای بی کیفیت برای کسب سود بیشتر ارزان وارد می شود و برخی گمرکات و سازمان های استاندارد ملی باید از ورود این قطعات به کشور جلوگیری کنند.

کاظمی اضافه کرد: این قطعه استاندارد است و قطعه ای که وارد گمرک می شود به جای اینکه توسط کارشناس استاندارد نمونه برداری شود باید در اداره استاندارد تست شود تا مجوز ورود به کشور.

او ادامه داد، آداب و رسوم، سازمان ها و صنعت استاندارد؛ اگر سازمان های معدنی و بازرگانی به وظایف خود به درستی عمل کنند، میزان قطعات بی کیفیت خودرو در بازار به صفر می رسد.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی و ماشین آلات خودرو تهران گفت: قطعات و لوازم یدکی بی کیفیت باید از گمرک وارد شود و از همان ابتدا نظارت شود تا کسی اقلام بی کیفیت را نبیند. قطعات اصلی وارد کشور

وی افزود: با توجه به جایگاه گمرک در میانمار، قطعات باید کنترل شود و در صورت وقوع، مشکل ورود قطعات بی کیفیت به کشور به مرور حل خواهد شد.

کاظمی می گوید: علاوه بر این برخی سوء استفاده کنندگان با قرار دادن قطعات بی کیفیت خودرو در سطل لوازم یدکی برندهای برتر (برندهای معروف) فروشنده را مشکوک می کنند.

سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی و ماشین آلات خودرو تهران گفت: زیرا کیفیت و اصالت قطعه بر عملکرد خودرو و همچنین ایمنی سرنشینان تاثیرگذار است. انتخاب جزء پیش فرض یکی است. مهم ترین اولویت های مشتریان در بازار پس از فروش را در نظر می گیرد.

متأسفانه قطعات تقلبی و بی کیفیت با بسته بندی قطعات اورجینال و آرم های معروف به بازار عرضه می شود که تشخیص قطعات اصلی از قطعات فرعی را بسیار دشوار می کند.

انجمن صنفی موتور و ماشین آلات به عموم مردم توصیه می کند لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای دارای مجوز را تهیه کنند.