جی! عوارض جراحی جزئی (پاس دادن ، بادکش و گرفتگی شکم) چیست؟


جی!  عوارض جراحی جزئی (پاس دادن ، بادکش و گرفتگی شکم) چیست؟

جراحی کاهش وزن برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نخواهد بود. زخم معده یا معده: شایع ترین نوع زخم معده است. آدامس جویدن باعث می شود فرد زودتر احساس سیری کند و تمایل کمتری برای خوردن داشته باشد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون در نظر گرفتن مناسب انجام شود ، بنابراین هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید درک واضحی از آنچه قرار است رخ دهد ، مانند خطرات پیش رو داشته باشد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که بعد از جراحی فرد باید در دراز مدت تغییراتی در شیوه زندگی و عادات غذایی ایجاد کند. امروزه روشهای غیر جراحی و خطرناکی برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی بهتر وجود دارد که عوارض جانبی و محدودیت های جراحی جزئی را نداشته باشد.

افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا شاخص توده بدنی آنها (BMI) 40 یا بیشتر است ، همچنین افرادی که روش هایی مانند تغذیه ، ورزش و دارو یا سایر روش های غیر جراحی را با موفقیت انجام داده اند ، کاهش وزن حاصل می شود. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که باید بعداً در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید با پزشک خود مشورت کنید. همه گزینه های موجود برای خود و پزشک خود را امتحان نکنید.

انواع جراحی کاهش وزن با حداقل تهاجم


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش های جراحی را بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. انواع روش های کاهش وزن شامل موارد زیر است:

عمل حلقه شکم

عمل حلقه شکم

در حال حاضر ، بستن شکم یک روش رایج برای کاهش وزن است که طی آن حلقه ای در نزدیکی قسمت بالای شکم قرار می گیرد که شکم را به دو قسمت تقسیم می کند. هنگامی که فرد غذا می خورد ، این غذا از قسمت مری وارد قسمت معده می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه اصلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و زودتر از قبل احساس سیری می کند. بعد از خوردن غذا ، غذا به آرامی از قسمت فوقانی تا پایین حلقه وارد قسمت تحتانی شکم می شود و به آرامی حل می شود.

حلقه های شکم طوری طراحی شده اند که می توان موقعیت آنها را بعد از جراحی تغییر داد تا میزان غذایی که بیمار می تواند بخورد تنظیم شود. برای استفاده از این تغییر ، حلقه شکمی به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل شده و تنظیمات از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و عوارضی نیز دارد. گاهی اوقات می تواند روی حلقه شکم لغزیده و باعث فرسایش و از بین رفتن عملکرد خود شود ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی شکم

جراحی شکم

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، شکم به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه کوچک (وصله) در بالای شکم ایجاد می کند. سپس قسمت فوقانی روده کوچک این کیسه را در معده نگه می دارد. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا معمولاً شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر بیوپسی در این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک تازه تشکیل شده از اندازه معده معمولی کوچکتر است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

آستین شکمی

آستین شکمی

در طول آستین شکمی ، بخش بزرگی از شکم برداشته می شود و یک بافت کوچک شکمی باقی می ماند که شبیه یک لوله نازک است. این لوله به قسمت فوقانی مری و ابتدای روده تحتانی متصل می شود. به این ترتیب ، اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا بخورد و بعد از غذا احساس سیری و سیری طولانی می کند. آستین شکمی به دلیل میزان کاهش وزن که فرد می تواند بعد از عمل جراحی انجام دهد ، نسبت به سایر جراحی ها م effectiveثرتر نیست.

داخل شکم

داخل شکم

یک میکروسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان و در نهایت داخل شکم وارد مری می شود و یک بالون سیلیکونی را در شکم بیمار قرار می دهد. بادکنک مایع را پر کرده و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در شکم ، بیمار احساس سیری زودرس می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط برای مدت کوتاهی جواب می دهد زیرا بادکنک باید بعد از 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیوپانکراس

انحراف بیوپانکراس

در طول این عمل ، معده برداشته می شود و فقط یک تکه کوچک از معده باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود.در این فرایند بیشتر روده ها از داخل عبور کرده و از دستگاه گوارش خارج می شوند. در همان زمان ، مجرای صفراوی و لوزالمعده (که به طور معمول صفرا و آنزیم های لوزالمعده را برای هضم در قسمت فوقانی روده کوچک خارج می کند) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرند. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث تورم و بوی بد دهان شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک جراحی پیچیده است و باید توسط یک پزشک مجرب انجام شود.

جی! کمبودهای تغذیه ای بیمار پس از این عمل چیست؟


رعایت دستورات پزشک در مورد غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر داده و غذای کمتری نسبت به قبل از عمل مصرف کند. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در چند هفته اول بعد از عمل چه بخورد. پیش از این ، تغذیه می تواند شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار ممکن است غذاهای نرم مانند تخم مرغ سرخ شده ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار نمی تواند ویتامین ها و مواد معدنی خاصی را پس از جراحی جذب کند ، باید تحت نظر پزشک مکمل هایی را در طول زندگی خود مصرف کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل مورد استفاده بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ، ایجاد تغییرات قابل توجه در شیوه زندگی و تغذیه بعد از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت برخی افراد در حین عمل جراحی می میرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد ، این خطر بسته به سن ، جنسیت و شاخص توده بدنی متفاوت است. علاوه بر این ، برای برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

هر نوع عمل کاهش وزن خطرات زیادی را شامل می شود. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار دارای اضافه وزن باشد ، این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، احتمال ایجاد لخته شدن خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا شریان ها (ترومبوز ورید عمقی) اندک است و پزشک معمولاً برای کاهش این خطر ، دارو تجویز می کند. برای برخی از افراد ، کاهش وزن ممکن است بعد از عمل رخ دهد. این عفونت ها می توانند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در محل زخم روی پوست پس از جراحی رخ دهند.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند که این تصور چندان جالبی نیست و لباس ها به خوبی برای فرد مناسب نیستند. برای حل این مشکل می توان جراحی های دیگری را انجام داد که همیشه در دسترس نیستند. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

جی! راههای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که فعالیتهای کاهش وزن عوارض جانبی و محدودیتهای زیادی برای بیمار خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روشهای جراحی بدون جراحی را توصیه می کنند. راههای خطرناک و ایمن مانند لیپوماتیک، کرایولیپولیز، RF، کویتیشن Na لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی فقط با ذکر منبع و اسم مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *