جی! سیاه دانه چه تاثیری بر عود ویروس کرونا دارد؟


مقاله در امروز علم و بدن این نقش سیاه دانه را در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی پوشش می دهد. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه از دانه های کوچک ، سیاه و منشوری گیاهان با نام علمی Nigella sativa و یک نام رایج دانه های سیاه Naعبای سیاه از خانواده آلاله (Ranunculaceae) در طب ایرانی به نام وجود دارد شونیز معرفی کرد. این گیاه بومی است و در مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا کشت می شود.

این بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


در مورد سیاه دانه ها و خواص عالی آنها بیشتر بدانید!


اما چی؟ آیا سیاه دانه ها می توانند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند؟

دانه های سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف دارویی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سیاه دانه ها و سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” از این نظر تقسیم می شود که استفاده منظم از این گیاه تأثیر خاصی ندارد.

اگرچه بسیاری از خواص محافظتی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در گذشته در این گیاه دخیل بوده اند ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد موجود در این گیاه به نام تیموکینون ممکن است در آزمایشگاه آن را مهار کند. با اتصال آن به سنبله ویروسی یا پروتئین چادر ، و همچنین رساندن یک سایت ویروسی به سطح سلول و جلوگیری از کپی ویروس کرونا.

مطالعه دیگری در پاکستان در مورد 300 نفر نشان داد که استفاده می شود عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند ویروس های کرونر را به سرعت از بین ببرد ، علائم را به سرعت کاهش دهد و از بیماری های قلبی شدید تا شدید بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

به دلیل اثرات مضر استفاده معمول از سیاه دانه ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان تقویت کننده یا سیستم ایمنی در حضور ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا بیماری

کیفوز یا عود (هر آنچه باید بدانید)

خواص بمب سیب زمینی در بدن

زنجبیل با خواص دارویی و دارویی متعدد و فوق العاده ای که دارد

ارزن با خواص منحصر به فرد خوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *