جی! آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟ | مجله سیب


واریکوسل یک اختلال بیضه است. این مشکل به دلیل اختلال در جریان خون رخ می دهد. واریکوسل معمولاً با درد همراه نیست واریکوسل یک ورید واریسی در بیضه ها است که باعث کاهش تولید اسپرم می شود. علت واریکوسل ناشناخته است و چون با درد همراه نیست ، معمولاً یک بیماری جدی تلقی نمی شود. ما این بیماری را در مجله اپل و سپس این سال را که آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد یا خیر؟ ما پاسخ خواهیم داد.

خطر واریکوسل

یکی از دلایلی که واریکوسل را خیلی دیر و پیچیده تشخیص می دهد این است که مردم معمولاً آن را تشخیص نمی دهند و بنابراین به پزشک مراجعه نمی کنند. واریکوسل به خودی خود چندان خطرناک نیست ، اما هنگامی که فردی دچار واریکوسل شد ، در معرض ناباروری قرار می گیرد. طبق تحقیقی در این زمینه ، نیمی از مردان مبتلا به واریکوسل در معرض ناباروری هستند. ناباروری زمانی اتفاق می افتد که یک زوج بعد از 12 ماه رابطه جنسی نابارور هستند.

علائم واریکوسل

گاهی اوقات واریکوسل می تواند باعث درد در قسمت هایی از بدن شود. به عنوان مثال ، هنگام خوابیدن به پشت ، ممکن است در بیضه ها احساس درد کنید. علائم بدن بیضه بیشتر توضیح می دهد. این علائم شامل تغییر در اندازه یا شکل بیضه ها می شود. هرگونه تغییر در شکل بیضه ها می تواند خطرناک باشد ، بنابراین برای اطلاع از این موضوع حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

واریکوسل و ناباروری

این س ofال که آیا واریکوسل باعث بی اعتمادی می شود در اکثر افراد ایجاد می شود و پاسخ مثبت است. افرادی که مبتلا به واریکوسل هستند کمتر بچه دار می شوند. اگرچه هیچ دلیل اثبات شده ای برای این امر وجود ندارد ، اما بسیاری معتقدند که واریکوسل با افزایش دمای بیضه ها باعث مرگ یا آسیب اسپرم می شود و این ممکن است علت اصلی ناباروری در مردان باشد.

همچنین بخوانید: وریدهای واریسی چیست؟ اهمیت تشخیص و درمان آن

پزشکی که واریکوسل را درمان می کند

مراجعه به پزشک واریکوسل ضروری است زیرا تیروئید می تواند خود را تشخیص دهد زیرا واریکوسل همیشه در حالت خوابیده ظاهر نمی شود یا ظاهر نمی شود. سپس پزشک بیضه های بیمار را در حالت ایستاده و روی زمین دراز کشیده بررسی می کند. سپس واریکوسل را با توجه به سه مرحله مشکل طبقه بندی کرده و شروع درمان را توصیه می کند.

سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که برای درمان واریکوسل به کدام پزشک مراجعه کنند و پاسخ این سوال بسیار ساده است. پزشک واریکوسل شما ممکن است اورولوژیست یا اورولوژیست باشد.

جی!  آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟

انواع درمان واریکوسل

واریکوسل همیشه نیازی به درمان ندارد و فقط در صورت ناباروری یا درد توصیه می شود. بسته به ماهیت واریکوسل ، این جراحی می تواند به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. اما در ابتدا ، تنها گزینه های سرپایی بدون نیاز به جراحی در نظر گرفته می شوند.

درمان واریکوسل با رژیم غذایی

درمان واریکوسل به طور کامل بستگی به شدت واریکوسل دارد. بسته به مرحله مشکل ، ممکن است درمان واریکوسل با غذا غیرممکن باشد ، اما با خوردن غذاهای مناسب و اجتناب از برخی غذاها می توان از عوارض جدی جلوگیری کرد.

غذاهای مناسب برای واریکوسل نان های غلات کامل ، غلات ، برنج و ماکارونی هستند. انواع میوه و سبزیجات و همچنین سبزیجات سبز و نارنجی بخورید. از شیر ، ماست و پنیر کم چرب استفاده کنید. منابع پروتئینی مانند گوشت و مرغ ، ماهی ، لوبیا ، تخم مرغ و آجیل نیز می توانند تأثیر مثبتی بر درمان واریکوسل داشته باشند.

برخی از غذاها نیز به دلیل فشار خون بالا بر واریکوسل تأثیر منفی می گذارند. این غذاها شامل فست فود ، نمک ، الکل و نمک است. این غذاها می توانند درد واریکوسل را افزایش دهند. غذاهای کنسروی واریکوسل را تشدید می کنند.

روغن درمانی واریکوسل

بسیاری از پزشکان پمادی را برای درمان واریکوسل به عنوان جایگزین جراحی توصیه می کنند و استفاده از پمادها ممکن است نیاز به جراحی را در برخی از بیماران برطرف کند. با این حال ، اکثر افراد پس از استفاده از پماد واریکوسل هنوز تولید اسپرم کمی دارند و باید برای اصلاح این مشکل تحت عمل جراحی قرار گیرند.

درمان واریکوسل

این یک جراحی خارجی است که متخصص اورولوژی با ورود وریدهای واریکوسل از طریق شکم و انتقال خون از وریدهای واریکوسل به شریان های طبیعی بدن از آن جلوگیری می کند. این روش بسیار م effectiveثر است و می تواند واریکوسل را بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی درمان کند.

همچنین بخوانید: جی! کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

درمان واریکوسل با لیزر

طبق آزمایشاتی که برای درمان واریکوسل با لیزر برداشتن عروق واریس و وریدهای واریسی انجام شده است ، یک تا سه ماه پس از درمان با لیزر ، عروق واریکوسل به راحتی درمان می شوند. این درمان کاملاً بی خطر است و هیچ مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند. علاوه بر این ، در درمان لیزر واریکوسل ، یک پروتکل مشترک در نظر گرفته شده است که در درمان از طریق آمبولیزاسیون امکان پذیر نیست.

درمان واریکوسل از طریق آمبولیزاسیون

این درمان همچنین روشی برای بیماران خارجی است که در آن وریدهای واریکوسل از طریق یکی از شریان های پا پیدا شده و مسیر آن با استفاده از سیم پیچ بسته می شود. این درمان همچنین می تواند باعث از دست دادن خون در وریدهای واریسی بیضه ها شده و واریکوسل را از بین ببرد.

جراحی لاپاروسکوپی

در این روش که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، جراح یک ابزار جراحی کوچک را وارد بدن فرد می کند و سپس با دسترسی به آن ، عروق واریکوسل را مسدود می کند.

جراحی عمومی

میکروسرجری در واقع عملی برای باز کردن بیضه ها و بریدن وریدهای واریکوسل است. اما مهمترین نکته در مورد جراحی های کوچک این است که در جراحی های کوچک ، پزشک تمام ابزار و ذره بین و برش ها را با دقت بررسی می کند. به این ترتیب ، احتمال باقی ماندن رگهای واریکوسلی بسیار کاهش می یابد.

بعد از درمان واریکوسل

بعد از جراحی عوامل مهمی وجود دارد که در صورت رعایت آنها باعث ایجاد درد و آسیب شدید در فرد نمی شود و بیمار به سرعت بهبود می یابد. اولین مورد این است که چند ساعت بعد از عمل از پیاده روی اجتناب کنید و تا روز بعد فقط به موارد ضروری برسید. به مدت دو هفته هیچ کار سختی انجام ندهید. دوبار در روز لباس عوض کنید و اگر بعد از دو روز ترشح وجود نداشت ، لباس را روی زخم نپوشید. در صورت مشاهده ترشح زیاد ، تورم بیضه ها یا تب بالا پس از عمل به پزشک مراجعه کنید.

آخرین کلمه

واریکوسل به تنهایی آسیب زیادی ایجاد نمی کند و در بیشتر موارد حتی دردناک نیست. اما از آنجا که می تواند باعث ناباروری شود ، بهتر است در سنین پایین درمان شود. با مراجعه به اورولوژیست می توانید درمان را شروع کنید.

منابع

ncbi.nlm.nih

کلینکل کلینیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *