جزئیات پنج پیشنهاد که در ماه نوامبر به رای گذاشته می شود

جزئیات پنج پیشنهاد که در ماه نوامبر به رای گذاشته می شود


رای ماه نوامبر فقط مربوط به رقابت شهردار نیویورک نیست. همچنین پنج پیشنهاد وجود دارد که در صورت تصویب ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و اصلاح قانون گذاران ایالت در آینده را با مشکل مواجه می کند.

لازم نیست رای دهندگان برای هر پیشنهادی بله یا خیر رای دهند. برخی از پنج پیشنهاد به روز شده ساده در قانون اساسی ایالت هستند ، در حالی که برخی دیگر تأثیر قابل توجهی بر قانونگذار ایالت و حزب قدرت دارند.

در اینجا آنچه باید قبل از ورود به محل اخذ رای بدانید.

پیشنهاد رای گیری شماره 1: روند توزیع مجدد ایالت را به روز کنید

ایالت نیویورک در حال حاضر در حال طراحی مجدد خطوط سنا ، مجمع عمومی و مناطق کنگره است که معمولاً به عنوان توزیع مجدد شناخته می شود. این تنها برای اولین بار در تاریخ ایالت است که مسئولیتی که قبلاً منحصراً در قوانین ایالتی به اشتراک گذاشته شده بود تقسیم شد و منجر به شکایت با کمیسیون مستقل توزیع مجدد (IRC) شد.

این کمیته ده نفره – متشکل از چهار نامزد جمهوری خواه ، چهار نامزد دموکرات و دو نامزد جمهوری خواه و دموکرات – امسال برای اولین بار پس از رای گیری در مورد قانون اساسی ایالت در سال 2014 ملاقات کردند. نقشه سازان از آن زمان دو پیشنهاد نقشه را منتشر کرده اند که بر هدف آن بدون خط مشی بودن روند توزیع مجدد تاکید می کند. IRC اکنون پس از چند دهه انتشار داده های جدید سرشماری ایالات متحده ، این خطوط را مجدداً پردازش می کند.

اما اکنون ، براساس پیشنهاد رای گیری شماره 1 ، ایالت می خواهد شیوه کار کمیته را تغییر دهد. پیشنهاد رای گیری از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا قانون ایالت قابل به روز رسانی است یا خیر:

  • این قانون را حذف کنید که این کمیته باید دارای مدیران اجرایی مشترک باشد که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یک نفر توسط کمیسیونرهای دموکراتیک تعیین می شوند.به از آنجا که کمیته در حال حاضر دو مدیر اجرایی دارد ، این قانون پیشنهادی بر روند توزیع مجدد فعلی تأثیر نمی گذارد. اما این می تواند یک دهه بعد ، زمانی که انتظار می رود کمیته مجدداً تشکیل جلسه دهد و امکان انتخاب دو مدیر عامل توسط یک حزب مشخص شود ، تأثیر بگذارد. این امر ظاهر دوجانبه گرایی را بیشتر از بین می برد و مأموریت کمیته برای عاری سازی روند نقشه برداری را تضعیف می کند.
  • جدول زمانی را کوتاه کنیدبه قانونگذار ایالتی می تواند نقشه های توزیع مجدد را تأیید کند یا آنها را رد کرده و برای تلاش دوم به کمیته بازگرداند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت ها به تعویق می افتد و زمان ارسال مجدد نقشه ها دو هفته کاهش می یابد. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه ها را رد کند ، قانونگذاران می توانند نقشه خود را شروع کنند ، که باید توسط قانونگذاران و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد برای یک جدول زمان بندی فشرده به عنوان ایجاد سناریویی مطرح شده است که در آن کمیته زمان کمی برای ایجاد اجماع در مورد نقشه ها و اجازه به قانونگذاران ایالتی برای تهیه نقشه های خود خواهد داشت.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز به عنوان زمانی برای قانونگذار ایالت برای تهیه این نقشه ها به موقع در نظر گرفته شد تا نامزدها شروع به جمع آوری امضا برای رای گیری اولیه ژوئن کنند. ده سال دیگر ، پیشنهاد می شود که نقشه ها بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه افراد در ایالت نیویورک در فرایند توزیع مجدد مورد توجه قرار گرفته اند در صورتي كه اداره سرشماري تصميم بگيرد كه آنها را در سرشماري خود شامل نكند-از جمله افراد غير شهروند و افرادي كه در ذخاير بومي آمريكا زندگي مي كنند كه در حال حاضر از آنها به عنوان “غريبه” نام برده مي شود. اگرچه این پیشنهاد قبلاً در قانون ایالت گنجانده شده است ، اما در قانون اساسی ایالت گنجانده نشده است ، بنابراین حفاظت کمتری را ارائه می دهد. این پیشنهاد همچنین عبارت “بیگانگان” را حذف می کند.
  • درصورت موافقت یا اکثریت ساده نمایندگان مجلس و سنا ، درصورت موافقت یا رد نقشه های منطقه ای در صورت موافقت 7 نفر از هر 10 کمیسیونر با نقشه ها ، به نمایندگان مجلس و سنا اجازه دهید. در حال حاضر ، قانون تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذاران است ، در صورتی که مجمع عمومی و سنا توسط یک حزب (در حال حاضر) کنترل شوند ، این آستانه “اکثریت فوق العاده” نامیده می شود. این امر پیامدهای گسترده ای دارد ، زیرا حزب قدرتمند می تواند بدون کمک ویژه حزب اقلیت از نقشه های منطقه عبور کرده و احتمال جوانه زنی را باز بگذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان در زندان محل نگهداری آنها نیست ، بلکه آخرین آدرس شناخته شده آنها است. این بدان معناست که ساکن شهرستان راکلند ، که در زندان کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند محسوب می شود. این مقررات می تواند جمعیت انتهای جنوبی شهر نیویورک را افزایش دهد ، که می تواند منجر به منابع بیشتری شود. اگرچه این ماده قبلاً در قوانین ایالتی گنجانده شده است ، اما در قانون اساسی گنجانده نشده است ، و در نتیجه در مورد ترسیم مجدد نقشه ها در سطح کنگره نیز صدق می کند.
  • تعداد مناطق سنای ایالتی را به 63 ولسوالی تنظیم کنید، به جای 50 ، همانطور که در حال حاضر در قانون اساسی تصریح شده است.
  • مفاد به اصطلاح “قفل مرز” را حذف کنیدبه در حال حاضر ، نقشه سازان می توانند یک محدوده منطقه ایجاد کنند که محله را به مناطق جداگانه قانونگذاری جدا می کند. این امر باعث شده است که محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک ازن جنوبی در کوئینز به شدت گرفتار شده و توسط هفت منطقه مونتاژ نمایندگی شوند. قانون پیشنهادی یک سیستم سخت تر ایجاد می کند که از نقشه کشان اجازه نمی دهد مرزهای منطقه را در مرکز محله قرار دهند و در نتیجه قدرت را کاهش دهند.

(رأی “بله” یا “نه” در مورد این طرح شامل کلیه اصلاحات می شود.)

پیشنهاد رای گیری شماره 2: حقوق داشتن محیط پاک

این اصلاحیه این قانون را در قانون ایالت تکمیل می کند: “هر کس حق دارد هوا و آب تمیز و یک محیط سالم داشته باشد.” با این حال ، این پیشنهاد مبهم است که اگر دولت این تضمین را به نیویورکی ها ارائه نکند ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی مانند شورای حفاظت از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه مدافع برای حفاظت بیشتر از محیط زیست ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م toثر برای تضمین محیط سالم استقبال می کنند. این گروه در بیانیه ای در حمایت از قانون در وب سایت خود اعلام کرد که این اصلاحیه “ابزاری مهم برای مسئولیت پذیری دیگران” است و به اصلاحات مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شده و منجر به حفاظت بیشتر از محیط زیست شده است اشاره کرد.

با توجه به خلاصه پیشنهاد لیگ انتخاباتی زنان ، که مزایا و معایب چنین پیشنهادهایی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند انعطاف پذیری زیادی در تفسیر و اعمال مقررات برای دادگاه های نیویورک ایجاد کند. جزئیات بیشتر در مورد اجرا و تعاریف ، تعهدات و تعهدات مربوط به حقوق زیست محیطی مورد نیاز است. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی مدافعان محیط زیست NY ، که این پیشنهاد را در سال 2017 تشویق کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که “سازگار با ساختارهای نظارتی موجود” باشد.

ایوانوویچ گفت: “دیگر بحث کنترل آلودگی نیست ، جلوگیری از آلودگی است.”

پیشنهاد رای گیری شماره 3: ثبت نام رای ده روزه را کوتاه کنید

این پیشنهاد الزام ثبت نام برای رای دهی را حداقل 10 روز قبل از انتخابات در قانون اساسی ایالت حذف می کند. قانونگذار ایالتی باید قوانینی را تصویب کند که به آنها اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنند.

رای “بله” می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رأی شماره 4: درخواست های رای گیری بدون بهانه از دست رفته است

در حال حاضر ، تنها راه بدست آوردن رای غایب این است که بیان کنید که یا برای بیمار شدن در محل رای گیری بسیار بیمار یا ناتوان هستید یا در آن منطقه ای که در آن ثبت نام کرده اید برای رای دادن در روز انتخابات ثبت نام نکرده اید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد بدون نیاز به توضیح ، رأی گم شده را دریافت کنید. اما درست مانند پیشنهاد شماره 3 رای گیری ، گام بعدی تصویب قوانین ایالتی با قانون ایالتی است.

اندرو کوئومو فرماندار سابق موقتاً رای موجهی را به دلیل همه گیری ایجاد کرده است ، اما پیشنهاد رای شماره 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی می افزاید. در نتیجه ، رای گیری های غایب ممکن است برای انتخابات واقعاً بسته شکست بخورد ، همانطور که در رقابت اولیه شهردار شاهد بودیم.

پیشنهاد رای گیری 5: صلاحیت دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی نیویورک در حال حاضر می توانند دعاوی حداکثر تا 25000 دلار را بشنوند و از سال 1983 تصمیم گیری کنند ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد تا در مورد پرونده ها بحث و تصمیم گیری کرده و حداکثر فعلی را دو برابر کنند.

در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد ، حجم کار برای قضات دیوان عالی کشور کاهش می یابد. یک مزیت دیگر برای شما این است که زمان کمتری برای رسیدگی به پرونده در دادگاه مدنی نیویورک نسبت به دادگاه عالی ایالتی دارید ، که اغلب تحت فشار است. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی ایالتی رسیدگی شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *