تکثیر دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان انقباض دریچه میترال

تجدید میترال و ارتباط آن با افسردگی

تکثیر دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافت اطراف دریچه میترال و کیسه ها به طور نامنظم چین خورده است ، به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افراد مبتلا به نارسایی دریچه میترال ممکن است عود نکنند (دریچه نشتی) یا ممکن است دامنه ای از شدت از نشت خفیف تا نشت شدید دریچه را داشته باشند. در حقیقت ، اکثر مردم هیچ نشتی یا نشتی جزئی ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به نقص شدید دریچه میترال دارای MVP شدید هستند که نیاز به درمان دارد. تکثیر دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان در معرض این بیماری قرار دارند. توجه داشته باشید که تکثیر دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر جنسیت یا گروه جنسیتی رخ دهد.

مجرای دریچه میترال قلبی

علائم کاهش دریچه میترال

اگرچه انحطاط دریچه میترال معمولاً یک مشکل بهداشتی است ، اما اکثر افراد مبتلا به این بیماری هیچ علامتی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم ظاهر می شوند ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از دریچه به عقب نشت می کند. علائم کاهش دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند اما معمولاً عبارتند از:

رقابت یا ضربان قلب طبیعی (آریتمی)
سرگیجه یا سبکی سر
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام تمرینات بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر باعث ایجاد علائم تکثیر دریچه میترال می شوند ، بنابراین تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلاً تکثیر دریچه میترال را تجربه کرده اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل تکثیر دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های بالا و پایین قلب چپ را تنظیم می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در حالی که قلب در حال پمپاژ است به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به داخل حفره چپ بالا (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما برای برخی از افراد با تنگ شدن دریچه میترال ، یک یا چند برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشیدگی اضافی است که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود به عنوان چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. برآمدگی نمی تواند خوب بسته شود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از طریق دریچه نشت کند (عدم وجود دریچه میترال) اگر فقط مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که نارسایی دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا تنگی نفس ایجاد کند.

نام دیگر تکثیر دریچه میترال بیماری مادرزادی قلبی است. هنگامی که پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صداهایی را بشنود که انگار برگچه ها در حال بازگشت هستند و پس از آن در نتیجه جریان خون به دهلیز ، صدای دیگری شنیده می شود.

اسامی دیگر برای توصیف گسترش دریچه میترال عبارتند از:
• بیماری بارلو
بیماری فلاپی دریچه
بیماری دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر تخلیه دریچه میترال

عوامل خطر تکثیر دریچه میترال

نارسایی قلب میترال می تواند در هر فردی و در هر سنی رخ دهد. علائم مهم تکثیر دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. تکثیر دریچه میترال ممکن است با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

بیماری مارفان
بیماری Ehlers-Danlos
• ناباروری
• آسیب عضلانی
بیماری گوروز
• اسکولیوز

تشخیص تقلید دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علائمی ندارند ، می توان در هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی ، سوفل را تشخیص داد. علائم شایع عبارتند از: ضربان قلب سریع (ضربان قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به گسترش دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرطبیعی دریچه میترال می تواند صدایی متفاوت به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر بازسازی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل ناشی از جریان برگشت را بشنود.

تشخیص واضح تکثیر دریچه میترال ضروری است اکوکاردیوگرام انجام دهید این یک نوع سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص گسترش دریچه میترال

در صورت شکایت باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که هیچ علامتی ندارند ، در صورت تشخیص سوفل دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه در هنگام نارسایی قلبی استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلب نیز نامیده می شود.

درمان انقباض دریچه میترال

بازسازی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً نیازی به درمان نیست.

افرادی که به دلیل کاهش دریچه میترال از اصلاح شدید میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود ببرند. برای افرادی که به دلیل تنگ شدن دریچه میترال همراه با ترمیم میترال علائم نارسایی قلبی دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
در صورت عدم ترمیم میترال در اکوکاردیوگرام ، علائم تکثیر دریچه میترال چندان خطرناک نیستند. بهترین درمان برای همه ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• بازی
• خانه
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، که داروهایی هستند که ضربان قلب را کاهش می دهند ، می تواند برای افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی و تنگ شدن دریچه میترال مفید باشد.

MVP به ندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در بدترین حالت ، می تواند منجر به ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شود که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که فشار دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت دریچه بزرگ شود ، که “دوباره شکست” نامیده می شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگام نشت سوپاپ ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند مشکلات رقص قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” را ایجاد کند که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی رباط ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان واجد شرایط و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پلاک. ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این نرخ کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *