تمریناتی برای بهبود روابط زوجین ۴ تمرین قدرتمند برای بهبود ارتباطات عاطفی


بدون روابط، روابط ناپدید می شوند. توجه اعتماد همه ما می دانیم که یک رابطه سالم به دلیل پایه و اساس عشق و ارتباط موثر است. اگر می خواهید همسرتان را بهتر درک کنید، تمرینات تقویت رابطه برای زوج ها ضروری است. این یکی از عوامل کلیدی در داشتن یک رابطه سالم است. تمرینات تقویت کننده رابطه برای زوج ها می تواند تفاوت زیادی در نحوه برقراری ارتباط آنها ایجاد کند. با ارتباط بهتر، درک بهتر و رابطه هماهنگ تری خواهید داشت.

تمریناتی برای بهبود روابط زوجین

زوج ها چگونه روابط خود را تقویت می کنند؟

اولین قدم برای بهبود روابط زوجین، تمایل به انجام آن است. شما باید بتوانید آن را به درستی انجام دهید. تحت فشار نباشید و امید خود را از دست ندهید. زیرا این تمرینات برای بهبود روابط کار می کنند. حقیقت این است که یک پایه محکم، مانند رابطه یک زوج، چیزی است که باید روی آن کار کنید. این وضعیت در طول سال ها یا تقویت می شود یا کاهش می یابد. در مورد چگونگی بهبود روابط خود به عنوان یک زوج بیشتر بخوانید.

چرا تمرینات ارتباطی برای زوجین مهم است؟

در یک رابطه، دانستن تمرین های مختلف برای بهبود رابطه بسیار مهم است زیرا به ما کمک می کند.

 • حل مشکلات در روابط.
 • راه حل مناسب و راه درست برای رفع آنها را بیابید.
 • جایی که در برقراری ارتباط احساس راحتی بیشتری می کنید
 • الگوهای ارتباطی سمی مانند فریاد زدن و سرزنش را اصلاح یا حذف کنید.
 • از این رابطه به عنوان الگوی خوبی برای فرزندان خود استفاده کنید و روابط بهتری با خانواده و دوستان خود ایجاد کنید.

تمرینات رابطه زناشویی برای زوج ها می تواند همه اینها را با هم انجام دهد و بیشتر برای زندگی شما انجام دهد.

۴ تمرین ارتباطی قدرتمند برای زوجین

فعالیت های ارتباطی برای زوج های متاهل تمرین هایی است که زوج ها می توانند برای بهبود ارتباط با یکدیگر انجام دهند. تمرین های ارتباطی قوی و قاطعانه برای زوج ها می تواند به ازدواجی شاد و سالم منجر شود. با انجام این فعالیت ها مهارت های ارتباطی افزایش می یابد و همسران یاد می گیرند که یکدیگر را درک کنند. کلمات قابل درک هستند، بنابراین با صحبت با همسرتان می توانید همدیگر و احساسات همسرتان را بهتر درک کنید.

تمریناتی برای بهبود روابط زوجین

هدف از نکات ارتباطی برای زوج ها، برقراری مجدد ارتباط عمیق است. از طریق این ۴ تمرین ارتباطی، خواهید آموخت که کدام یک از این روش ها برای استفاده در زندگی شما مناسب است. و به بهبود رابطه شما کمک می کند.

استراحت کنید و در کنار آتش گپ بزنید.

گفتگوی دوستانه با کسی که در جلوی اجاق گاز یا شومینه است، آرامش بخش است. این نماد نشان دهنده گرما است، این یک فضای آرامش بخش برای باز بودن و گفتگو ایجاد می کند. این روش یکی از بهترین فعالیت های رابطه برای زوج هایی است که می خواهند اختلافات خود را کنار بگذارند و روی چیزهایی که دوست دارند تمرکز کنند. با صحبت کردن پیوند خود را تقویت کنید. دوران کودکی شما در مورد غذای مورد علاقه خود و موارد دیگر به ما بگویید. آن را به عنوان یک مکالمه “ایمن” یا گرم کردن قبل از یک پیوند زناشویی عمیق در نظر بگیرید.

احساسات خود را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از تمرین های ارتباطی که زوج ها می توانند انجام دهند، به اشتراک گذاشتن احساساتشان است. برای بسیاری از مردم، به اشتراک گذاشتن احساسات آسان نیست. سالها طول کشید تا آنها احساسات خود را به اشتراک بگذارند. برای تشویق و تقویت پیوند خود؛ برای یک بار هم که شده از دیگران دور شوید و در مورد احساسات درونی و جنبه آسیب پذیر خود با شریک زندگی خود صحبت کنید.

این به شما کمک می کند تا شریک زندگی خود را درک کنید و پیوند زناشویی خود را تقویت کنید. تمرینات یادگیری و پیگیری برای زوج ها می تواند به زوج ها در حل مسائلی که برای آنها مهم است کمک کند. گاهی اوقات ارتباط ضعیف توانایی مقابله با مشکلات رایج را محدود می کند. تمرینات مربوط به رابطه زوجین یک راه عالی برای ایجاد و حفظ یک رابطه سالم است.

ارتباط به نوبت انجام می شود.

یکی از درس هایی که در مورد ارتباط موثر باید آموخت این است که باید به نوبت رفتار کنید. این روش آموزشی این مشکل را حل می کند. یک تایمر بگیرید و آن را برای ۳-۵ دقیقه تنظیم کنید و سپس انتخاب کنید که چه کسی اول صحبت می کند. اکنون، تایمر را روشن کنید و بدون وقفه شروع به صحبت کنید. همسرت نمیتونه حرف بزنه چون هنوز نوبتش نرسیده. آنها شناسایی هستند، از عبارات کلامی می توان برای نشان دادن درک و همدلی استفاده کرد. این روش به زوج ها می آموزد که به وقت شریک خود احترام بگذارند و در حالی که منتظر نوبت خود هستند گوش دهند. همچنین نشان دهنده احترام است. وقتی تایمر خاموش شد، آن را به نفر بعدی بسپارید و اجازه دهید کاری را که می‌گوید انجام دهد.

تمریناتی برای بهبود روابط زوجین به چشمان یکدیگر نگاه کنید.

شما می توانید این تمرین را با کمک یک درمانگر انجام دهید، اما می توانید آن را به راحتی در خانه انجام دهید. دو صندلی بردارید و آنها را رو به روی هم قرار دهید. مطمئن شوید که در یک اتاق بدون مزاحمت هستید. از همسرتان بخواهید که بنشیند. فقط پنج دقیقه بدون صحبت بنشینید، مطمئن شوید که روبه روی هم هستید و به چشمان یکدیگر نگاه می کنید. این روش مستلزم آن است که هر دو طرف فقط با تماس چشمی در عرض ۵ دقیقه افکار خود را با هم در میان بگذارند.

ارتباط کلامی بدون انجام کاری. به شریک زندگی خود نگاه کنید. چی میبینی؟ چه احساسی داری آنچه را که احساس کردی آنچه را که در چشمان همسرتان دیدید و آنچه از این تجربه آموختید را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

در اینجا چند تکنیک ارتباطی دیگر برای زوج ها آورده شده است.

 • در حالی که سعی می کنید درک کنید و پاسخ دهید، به صحبت های شریک زندگی خود گوش ندهید
 • هدف نهایی را از دست ندهید. پیوند محکمی از عشق ایجاد کنید و ارتباط ناگسستنی برقرار کنید.
 • مراقب زبانت باش از ذکر اشتباهات گذشته و حال خودداری کنید.
 • هنگام برقراری ارتباط، ترس های یکدیگر، اهداف، ارزش های، سعی کنید رویاها را درک کنید. و در مورد شخصیت یکدیگر بیشتر بدانید.

تمریناتی برای بهبود روابط زوجین این موارد را امتحان کنید:

 • گوش دادن فعال بدون حواس پرتی.
 • چشم ها به هم می رسند.
 • آغوش و بغل کردن.
 • هر هفته زمانی را برای بررسی رابطه خود اختصاص دهید.

تمرین های ارتباطی برای زوج ها نکاتی است که می تواند به حل مشکلات ارتباطی در ازدواج کمک کند و ارتباط موثر بین زوجین را تسهیل کند. این تمرینات ارتباطی برای زوج ها به شما امکان می دهد سطح جدیدی از درک و پیوند قوی تری را تجربه کنید. برای کمک به ایجاد روابط سالم تر؛ برای حل مشکلات عمیق رابطه به یک متخصص مراجعه کنید.